Προς το περιεχόμενο

Γνώμη για συναγερμό Pandora


what30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.

Αγόρασα ένα καινουργιο αρκετά ακριβό αυτοκίνητο και ψάχνομαι να το προστατέψω όσο καλύτερα μπορώ.

Κοιτάω για καλούς συναγερμούς κι έχω ψιλοκαταλήξει στον Pandora Elite αλλά επειδή είμαι ψιλοάσχετος θα ήθελα την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ειναι ο καλυτερος αλλα μονο οσο αφορα αυτον που ειναι συνδεμένος με τους σέρβερ της Pandora και το αυτοκίνητο εχει σύνδεση μόνιμα με το app.

Καλος βεβαια ειναι και αυτος που εχει ειδοποίηση στο ασύρματο κοντρολ αλλά προϋποθέτει να είσαι πάντα εντος εμβέλειας αλλιώς δεν εχει νόημα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, what30 είπε

Καλησπέρα σε όλους.

Αγόρασα ένα καινουργιο αρκετά ακριβό αυτοκίνητο και ψάχνομαι να το προστατέψω όσο καλύτερα μπορώ.

Κοιτάω για καλούς συναγερμούς κι έχω ψιλοκαταλήξει στον Pandora Elite αλλά επειδή είμαι ψιλοάσχετος θα ήθελα την γνώμη σας.

Ευχαριστώ

αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα, βαλε pandora.

δεν ειναι απαραιτητο να πας στην πιο ακριβη εκδοση παντως.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια είναι η πιο οικονομική έκδοση?

Εγώ είπα να πάω στην πιο ακριβή για να είμαι σίγουρος γιατί το αυτοκίνητο είναι αρκετά ακριβό και ψάχνω όσο το δυνατόν το καλύτερο. 

Επεξ/σία από what30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η μεση (ακριβη) λυση στα μοντελα που ερχονται ελλαδα ειναι ο SMART PRO V3.

εδω οι συγκρισεις μεταξυ τους.

https://invetec.eu/wp-content/uploads/2022/09/PandoraProductsCompatibilityTable-GR-10-22_compressed.pdf

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πριν κατι μήνες έφαγαν ακριβή μηχανή 30κ με φουλ εξτρα πανδορα(εννοω τους εξτρα αισθητηρες).τοποθετηση στην αντ.πεια.. με jammer τελειώνουν όλα...

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kage είπε

πριν κατι μήνες έφαγαν ακριβή μηχανή 30κ με φουλ εξτρα πανδορα(εννοω τα εξτρα).τοποθετηση στην αντ.πεια.. με GSM jammer τελειώνουν όλα...

Άμα το βάλουν στο μάτι δεν γλιτώνεις ότι και να έχεις 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, kage είπε

πριν κατι μήνες έφαγαν ακριβή μηχανή 30κ με φουλ εξτρα πανδορα(εννοω τα εξτρα).τοποθετηση στην αντ.πεια.. με GSM jammer τελειώνουν όλα...

Δεν τελειώνει τίποτα για τον Pandora με το jammer, αυτό λεμε.

Αν επέμβει κάποιος με jammer τότε διακόπτεται το σήμα απο τον σέρβερ της pandora και σου στέλνει άμεσα ειδοποίηση στο κινητό σου.

Το τι θα κάνεις εκείνη την ώρα είναι μόνο ένα ερώτημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κaλοq συναγερμός κάνει δουλειά (προφανώς αν μπει σωστά) προστατεύει από διαφόρους που απλά ψαχνουν εύκολη λεία...

 

από την άλλη αν βάλουν το όχημα στο μάτι και το χρειάζονται πραγματικα..... ΔΕΝ ΣΏΖΕΣΑΙ έρχονται οργανομενα το φορτώνουν στο φορτηγό με shielding και άστα la vista

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν έχω βάλει και είμαι ευχαριστημένος. Παραμένει βέβαια ένας ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ.

Είναι για να αποτρέπει το 99% των περιπτώσεων. Αν έρθουν με εγκέφαλο και GSM Jammer και φορτηγό με shielding, εντάξει,

τι να κάνουμε. Η μόνη λύση για αυτά είναι να προσλάβεις 3 φουσκωτούς να στέκονται δίπλα στο αμάξι όσο εσύ λείπεις.

Αν πέσεις στο 1%, έπεσες, δεν γλυτώνεις, προφανώς. Για έναν συναγερμό μιλάμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eυχαριστώ όλους παιδιά για τις γνώμες και τις συμβουλές.

Προφανώς και αν σε βάλουν στο μάτι επαγγελματίες δεν σε σώζει τίποτα, εμείς λέμε να κάνουμε ότι μπορούμε για να αποτρέψουμε τους "κλεφτάκους".

Απο εκεί και πέρα ο Θεός βοηθός.

🙂

Επεξ/σία από what30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση είναι online συναγερμός (να χτυπάει όταν βγει off και να λαμβάνεις και ειδοποίηση), με ειδοποίηση και στο χειριστήριο (όταν δεν έχεις σήμα στο κινητό) με δύο ανεξάρτητα gps (μπορείς να βάλεις ένα συμβατικό και ένα τύπου airtag) και αν είσαι μερακλής και καμιά κλειδαριά τιμονιού-λεβιέ-περαλιών.

Αν δεν σου φτάνουν τα παραπάνω τότε προσλαμβάνεις security να το φυλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι προσθετο που θα ελεγα να κοιταξεις  ( το εχω στο αμαξι ) ειναι το bearlock

Απο συναγερμους ολοι μα ολοι με τα νεα ηλεκτρονικα μπορουν να παρακαμθουν / ανιγραφουν , οποτε βαλε bearlock και ενα pandora profesional  και το χειρηστηριο σε rfid case και παντα προσοχη .

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...