Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής που να λειτουργεί και σε πρίζα αυτοκινήτου


SAVVAS_PAPADOPOULOS
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από dpolal,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω εκτυπωτή που να εκτυπώνει α4 και να μπορεί να μπει  σε πρίζα αυτοκινήτου..Εννοείται να συνδέεται με Bluetooth με το κινητό ή το τάμπλετ.

  Να έχει καλή ποιότητα για αντοχή 

Τι  προτείνετε; Σε τι τιμές κινούνται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jimakos00 είπε

Εκτύπωση διπλής όψης, laser σε ενδιαφέρει;

 

Τι εννοείς διπλής όψης ; Σημαίνει να ξανά τραβάει μέσα το χαρτί και να εκτυπώνει και από την άλλη μεριά;  Όχι δεν με ενδιαφέρει αυτό. 

 

Το λέιζερ είναι η τεχνολογία εκτύπωσης αλλά σε τι βοηθάει; Έχει πιο φθηνά μελάνια πχ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας με φωτίσει κάποιος, γιατί είμαι ανίδεος: Σηκώνει laser η μπαταρία ενός αυτοκινήτου και ειδικά όταν είναι σβηστή η μηχανή; Από τα λίγα που ξέρω, όταν ένας laser ξεκινά την πρώτη σελίδα, τραβάει ένα σακί ρεύμα προκειμένου να θερμάνει τον φούρνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Laser αποκλειεται. Για mobile inkjet printer θα κοιταξεις, που εχουν μπαταριες επαναφορτιζομενες. Για συνδεση με μπαταρια αυτοκινητου δεν εχω ακουσει ποτε μου, δεν ξερω αν υπαρχει καν. Υποθετω θα μπορουσες με καποιο inverter και οποιοδηποτε inkjet με χαμηλη καταναλωση.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, SAVVAS_PAPADOPOULOS είπε

Ψάχνω εκτυπωτή που να εκτυπώνει α4 και να μπορεί να μπει  σε πρίζα αυτοκινήτου..Εννοείται να συνδέεται με Bluetooth με το κινητό ή το τάμπλετ.

  Να έχει καλή ποιότητα για αντοχή 

Τι  προτείνετε; Σε τι τιμές κινούνται;

Θεωρητικά όλοι οι εκτυπωτές μπαίνουν και μπορούν να λειτουργήσουν με έναν μετασχηματιστή από την μπαταρία του οχήματος.
Το θέμα είναι πως δεν είναι βολικό και ασφαλές να έχεις μία γκουμούτσα μόνιμα στο αμάξι μέσα που θα μετακινείται δεξιά αριστερά.

Υπάρχουν φορητοί εκτυπωτές που έχουν σχεδιαστεί ειδικά για οχήματα αλλά συνήθως είναι πανάκριβοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
2 ώρες πριν, SAVVAS_PAPADOPOULOS είπε

Σωστά για τιμολόγηση και θα παίρνει ρεύμα από μπαταρία φορτηγού 

Χωρίς να γνωρίζω ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, νομίζω ότι πλέον μπορείς να στέλνεις επιτόπου τα τιμολόγια με ηλεκτρονική μορφή (pdf) σε email ή και viber ανάλογα τον πελάτη.
Δεν είναι απαραίτητο το hard copy πλέον.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dpolal είπε

Χωρίς να γνωρίζω ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, νομίζω ότι πλέον μπορείς να στέλνεις επιτόπου τα τιμολόγια με ηλεκτρονική μορφή (pdf) σε email ή και viber ανάλογα τον πελάτη.
Δεν είναι απαραίτητο το hard copy πλέον.

 

Θα  ρωτήσω και θα επανέλθω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, dpolal είπε

Χωρίς να γνωρίζω ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς, νομίζω ότι πλέον μπορείς να στέλνεις επιτόπου τα τιμολόγια με ηλεκτρονική μορφή (pdf) σε email ή και viber ανάλογα τον πελάτη.
Δεν είναι απαραίτητο το hard copy πλέον.

 

Έτσι ακριβώς είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 23/1/2023 στις 4:38 ΜΜ, SAVVAS_PAPADOPOULOS είπε

Ψάχνω εκτυπωτή που να εκτυπώνει α4 και να μπορεί να μπει  σε πρίζα αυτοκινήτου..Εννοείται να συνδέεται με Bluetooth με το κινητό ή το τάμπλετ.

  Να έχει καλή ποιότητα για αντοχή 

Τι  προτείνετε; Σε τι τιμές κινούνται;

Δεν ξέρω αν βρήκες, πας στο skroutz, πατάς εκτυπωτές, και βάζεις να είναι φορητός, επιλέγεις να είναι laser+inkjet (μόνο inkjets έχει σε φορητούς) και βλέπεις:
https://www.skroutz.gr/c/119/printers/f/635347_1291113/Inkjet-foritos.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από Diavolos666
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...