Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με data Q


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αν υπάρχει κάποιος συνδρομητής καρτοκινητης Q, ας μου λύσει μια απορία. 

Εδώ και 2 μήνες περίπου στα δεδομένα μου βγάζει Ε και δεν πιάνω δεδομένα. 

Υπάρχει κάποιος να είχε τέτοιο πρόβλημα και να το έλυσε τον τελευταίο καιρό; γιατί με την εξυπηρέτηση άκρη δεν βγάζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tasvar είπε

Τί συσκευή έχεις; 

Εχεις επιλέξει τύπο δικτύου αυτόματα;

Κανονικα,και τα ΑΡΝ εχω αλλαξει στις ρυθμισεις της Q αλλα δεν τα παιρνει*δηλαδη οταν τα βαζω εξαφανιζεται το νεο ΑΡΝ) και ειναι κολλημενα σε wind. Ισως αυτο επηρεαζει οτι εχω Ε στα δεδομενα. Πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα μιας και η Q εχει πακεταρες και ο διπλανος μου που εχει Q εχει δεδομενα κανονικα. Το δοκιμασα και σε αλλα κινητα,τα ιδια  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, LeoTheAkuma είπε

Κανονικα,και τα ΑΡΝ εχω αλλαξει στις ρυθμισεις της Q αλλα δεν τα παιρνει*δηλαδη οταν τα βαζω εξαφανιζεται το νεο ΑΡΝ) και ειναι κολλημενα σε wind. Ισως αυτο επηρεαζει οτι εχω Ε στα δεδομενα. Πραγματικα μου εχει σπασει τα νευρα μιας και η Q εχει πακεταρες και ο διπλανος μου που εχει Q εχει δεδομενα κανονικα. Το δοκιμασα και σε αλλα κινητα,τα ιδια  

Η sim είναι η καινούρια της Q, ή 5G?

Εάν ναί, τότε σωστά έχει APN wind. 

Ανάλογα τη συσκευή που έχεις, θα πρότεινα να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, ή όπως αλλιώς το αναφέρει. Υπόψιν θα σβηστούν και οι ρυθμίσεις wifi - bluetooth.

Εχω Q και έχω δεδομένα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tasvar είπε

Η sim είναι η καινούρια της Q, ή 5G?

Εάν ναί, τότε σωστά έχει APN wind. 

Ανάλογα τη συσκευή που έχεις, θα πρότεινα να κάνεις μια επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, ή όπως αλλιώς το αναφέρει. Υπόψιν θα σβηστούν και οι ρυθμίσεις wifi - bluetooth.

Εχω Q και έχω δεδομένα κανονικά.

Ναι τα εχω κανει και αυτα. Την SIM την αλλαξα 9/1/2023 για 2η φορα, εχω κανει ΚΑΙ την επαναφορα δικτυου οπως λες και δοκιμασα την ιδια καρτα σε 3 διαφορετικες συσκευες και ναι , παλι Ε βγαζει!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα το είχε ένα ξάδερφός μου είχε αλλάξει την SIM είχε αλλάξει τηλέφωνο και και πάλι το ίδιο πρόβλημα είχε τελικά καλέσαμε την εξυπηρέτηση πελατών και μας είπε ότι ήταν συστηματικό πρόβλημα και το διόρθωσαν μέσα από την q wind τώρα q nova

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο προβλημα,στο ιδιο σημειο για χρονια δεν ειχα ποτε προβλημα,τωρα μου βγαζει Ε.

Σιμ αλλαξα,επαναφορα εκανα,με εξυπηρετηση μιλησα το προβλημα παραμενει.

Το παραξενο ειναι οτι στο ιδιο σημειο αλλο κινητο με cosmote εχει το ιδιο προβλημα.

Κατα 99% ειναι προβλημα με κεραια της περιοχης και στην εξυπηρετηση μου λενε μ@λ@κιες..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 31/1/2023 στις 7:02 ΠΜ, joker99 είπε

Εχω το ιδιο προβλημα,στο ιδιο σημειο για χρονια δεν ειχα ποτε προβλημα,τωρα μου βγαζει Ε.

Σιμ αλλαξα,επαναφορα εκανα,με εξυπηρετηση μιλησα το προβλημα παραμενει.

Το παραξενο ειναι οτι στο ιδιο σημειο αλλο κινητο με cosmote εχει το ιδιο προβλημα.

Κατα 99% ειναι προβλημα με κεραια της περιοχης και στην εξυπηρετηση μου λενε μ@λ@κιες..

 

Έλυσα το πρόβλημα 2 μήνες μετά... Με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι είναι απενεργοποιημενο το 4G της SIM μου και έπρεπε να πάρω την εξυπηρέτηση πελατών να το ανοίξει. Αυτό λέει έγινε μετά την μετάβαση της Wind σε Nova. 

Το θέμα για μένα είναι ότι με ταλαιπωρησαν για κάτι τόσο απλό 2 μήνες και είμαι 100% σίγουρος οτι τους πελατες q τους παραγκωνιζουν για να εξηπυρετησουν πρώτα τους δικούς τους. 

 

Nova και wind είμαι τραγικοί! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...