Προς το περιεχόμενο

Αυτή είναι (πιθανόν) η RTX 4090 Ti GPU quad-slot της NVIDIA


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιλάμε όντως για big tech masterpiece.

Έχω και ένα lian li PC D8000, δεν το περίμενα ότι κάποτε θα το χρειαστώ, οπότε ήρθε η ώρα για 4090 ti σε SLI :D

1 ώρα πριν, kinitos είπε

και να μην ξεχνάμε στα νέα κτίρια σπίτια και λοιπά μαζί με υποδομή δικτύου εσωτερικά να βάζουμε και ένα υποσταθμό της ΔΕΗ κάτω μα είμαστε έτοιμοι

από την μια ονειρεύονται datacenters και ☁️ (που καίνε 2 με 3 φορές την κατανάλωση της Αθήνας), από την άλλη δεν μπορούν να καλύψουν την ζήτηση που έχουμε τώρα.🤡

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pokemon640 είπε
3 ώρες πριν, kinitos είπε

 

από την μια ονειρεύονται datacenters και ☁️ (που καίνε 2 με 3 φορές την κατανάλωση της Αθήνας), από την άλλη δεν μπορούν να καλύψουν την ζήτηση που έχουμε τώρα.🤡

εσύ τώρα είσαι με τους επενδυτές η με την ΔΕΗ??? 🤣🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω είναι πιο πρακτικό να φτιάχνουν ένα Πύργο που να είναι η κάρτα γραφικών και να μπαίνει σαν κάρτα το motherboard έτσι που καταντήσαμε. η απορία μου είναι αν έχουμε φτάσει πλέον σε επίπεδο κάρτες γραφικών είναι έτσι τέρατα θα υπάρχει εξέλιξη αυτων στο μέλλον ή φτάσαμε στο τέλος σιγά-σιγά

Επεξ/σία από klaftop
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/geforce-rtx-4090-ti.c3917

 

https://www.tomshardware.com/news/rumored-specs-of-nvidia-geforce-rtx-4090-ti-published

...εδώ φαίνονται κάπως διαφορετικά κάποια πράγματα... Προφανώς πρόκειται για 2 ξεχωριστές υλοποιήσεις.Οπως και νά'χει, ο χρόνος θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, kinitos είπε

εσύ τώρα είσαι με τους επενδυτές η με την ΔΕΗ??? 🤣🤣

Με την λογική πάω, σίγουρα δεν θα έστηνα "μαγαζί" σε αναμμένα κάρβουνα και σε περιοχή χωρίς υποδομές. 😁

Επεξ/σία από Pokemon640
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, klaftop είπε

νομίζω είναι πιο πρακτικό να φτιάχνουν ένα Πύργο που να είναι η κάρτα γραφικών και να μπαίνει σαν κάρτα το motherboard έτσι που καταντήσαμε. η απορία μου είναι αν έχουμε φτάσει πλέον σε επίπεδο κάρτες γραφικών είναι έτσι τέρατα θα υπάρχει εξέλιξη αυτων στο μέλλον ή φτάσαμε στο τέλος σιγά-σιγά

Κάπως έτσι είναι οι gpu servers της supermicro. Στο μέλλον μάλλον έτσι θα είναι και ένα "απλό" pc https://www.supermicro.com/en/products/gpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τώρα , γκρινιάζαμε για τον οτε και χαμηλές ταχύτητες κτλ κτλ.........

Έρχεται η ώρα που θα παίρνουμε την δεή για παράπονα (πτώσεις τάσεως κτλ)  !! 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Sungodra είπε

πηρα μια 6700ΧΤ στα 450Ε και θα βολευτω για τα επομενα 3-4 χρονια. Δεν υπαρχει λογος για σπαταλες.

σωραίοςςςς και αρχηγός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...