Προς το περιεχόμενο

Αγορά realme gt2 ή oneplus nord 2


Keith1404

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου κλέψανε του κινητό οπότε πρέπει να πάρω άμεσα τηλέφωνο.. Είμαι ανάμεσα σε oneplus nord 2 k realme gt2.. Με ενδιαφέρει κυρίως η οθόνη, σχετικά γρήγορο τηλέφωνο, αξιοπρεπή κάμερες και μπαταρία με νορμάλ χρήση (δν παίζω παιχνίδια) να βγάζει την μέρα.. Μου έχουν προτείνει το τηλέφωνο της oneplus ((ήθελα να πάρω κάποια στιγμή oneplus με τα καλά λόγια που άκουγα) ποιο από τα 2 θα λέγατε; ή μήπως να κάνω υπομονή να πάω σε ένα καλύτερο oneplus όπως 9pr0, 10t? Δν είμαι κ απαιτητικός χρήστης αλλά το σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για τα 2 ακριβά μοντέλα.. Αν έχουν αισθητή διαφορά από τα 2 midrange, (πέρα από τις μεγαλύτερες οθόνες που είναι το μόνο που βρίσκω να με χαλάει στο nord 2 από τα λίγα που ξέρω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια πληροφορία-άποψη 🙏🙏🤳🤳

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Keith1404 είπε

Μου κλέψανε του κινητό οπότε πρέπει να πάρω άμεσα τηλέφωνο.. Είμαι ανάμεσα σε oneplus nord 2 k realme gt2.. Με ενδιαφέρει κυρίως η οθόνη, σχετικά γρήγορο τηλέφωνο, αξιοπρεπή κάμερες και μπαταρία με νορμάλ χρήση (δν παίζω παιχνίδια) να βγάζει την μέρα.. Μου έχουν προτείνει το τηλέφωνο της oneplus ((ήθελα να πάρω κάποια στιγμή oneplus με τα καλά λόγια που άκουγα) ποιο από τα 2 θα λέγατε; ή μήπως να κάνω υπομονή να πάω σε ένα καλύτερο oneplus όπως 9pr0, 10t? Δν είμαι κ απαιτητικός χρήστης αλλά το σκέφτομαι αν αξίζει να δώσω τα παραπάνω χρήματα για τα 2 ακριβά μοντέλα.. Αν έχουν αισθητή διαφορά από τα 2 midrange, (πέρα από τις μεγαλύτερες οθόνες που είναι το μόνο που βρίσκω να με χαλάει στο nord 2 από τα λίγα που ξέρω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια πληροφορία-άποψη 🙏🙏🤳🤳

Καλύτερα πάρε Realme για να έχεις επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας και επίσημο service στην Ελλάδα.

Το OnePlus δεν έχουν.

Επεξ/σία από GATE123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo GT2 είναι σαφέστατα ανώτερη συσκευή με αυτά που φοράει

έχει ίδια βασική κάμερα με το Nord 2T.

Το μόνο μειονέκτημα είναι οτι εχει 65βατ φόρτιση εναντι 80 του 2Τ. Κατα τα άλλα το ένα είναι midrange (2t) και το άλλο ήταν flagship.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2023 στις 11:39 ΜΜ, GATE123 είπε

Καλύτερα πάρε Realme για να έχεις επίσημη εγγύηση αντιπροσωπείας και επίσημο service στην Ελλάδα.

Το OnePlus δεν έχουν.

Για τα σημεία που με ενδιαφέρουν ποιο θεωρείς καλύτερο τηλέφωνο; nord 2 i gt2? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Keith1404 είπε

Για τα σημεία που με ενδιαφέρουν ποιο θεωρείς καλύτερο τηλέφωνο; nord 2 i gt2? 

To gt2 me Snapdragon οποτε Realme B)

* Αν βάλεις κ το κριτηριο επισημη εγγυηση στην εξισωση επιπλέον πλεονεκτημα

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aces είπε

To gt2 me Snapdragon οποτε Realme B)

* Αν βάλεις κ το κριτηριο επισημη εγγυηση στην εξισωση επιπλέον πλεονεκτημα

Παίρνω τηλέφωνα από το σκρουτζ. Είχα πάρει xiaomi κ καθώς αν όχι όλα σχεδόν όλα τα καταστήματα δν παίρναν τα xiaomi από την InfoQuest δν είχαν την επίσημη εγγύηση αλλά την όποια εγγύηση είχε το κάθε μαγαζί. Τώρα για τα realme δν ξέρω. Σίγουρα είναι συν αν ισχύ επίσημη εγγύηση, ενώ με το nord 2 θα πρέπει να πάει εξωτερικό. Αλλά πρέπει να πω είναι τλχ δευτερεύον ζήτημα αυτό.. Προσπαθώ να πάρω το τηλέφωνο που μου προσφέρει αυτά που με ενδιαφέρουν.. Σίγουρα το realme τλχ στα "χαρτιά" φαίνεται ανώτερο τηλέφωνο, όπως είναι κ πιο ακριβό σχεδόν στα 200 ευρώ. Δν είμαι ο απαιτητικός χρήστης οπότε δν ξέρω κατά πόσο θα δω στην πράξη ότι το gt2 πιο γρήγορο, δν ξέρω για μπαταρία (μου αρκεί να βγάζει την μέρα με την χρήση που ανέφερα πως κάνω.. Σίγουρα ένα συν είναι η μεγαλύτερη οθόνη του gt2 αλλά νομίζω ότι του nord αν όχι καλύτερη είναι εφάμιλλη.. Τώρα φώτο; νομίζω ότι πάνω κάτω είναι ισάξιες, σωστά; οπότε δν ξέρω αν τλκ αξίζει τα παραπάνω χρήματα το gt2.. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές κ πληροφορίες που μου δίνεται. Δευτέρα πρέπει να παραγγείλω οπότε αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι ευχάριστω εκ των προτέρων 🙏🙏

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, emp87 είπε

πλεον google pixel 7 pro (7 η 6α αν δεν διαθετεις τοσα λεφτα) χωρις συζητηση

Χωρίς υποστήριξη, χωρίς service , χωρίς επίσημη αντιπροσωπεία, χωρίς Volte, WiFi callling.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Keith1404 είπε

Παίρνω τηλέφωνα από το σκρουτζ. Είχα πάρει xiaomi κ καθώς αν όχι όλα σχεδόν όλα τα καταστήματα δν παίρναν τα xiaomi από την InfoQuest δν είχαν την επίσημη εγγύηση αλλά την όποια εγγύηση είχε το κάθε μαγαζί. Τώρα για τα realme δν ξέρω. Σίγουρα είναι συν αν ισχύ επίσημη εγγύηση, ενώ με το nord 2 θα πρέπει να πάει εξωτερικό. Αλλά πρέπει να πω είναι τλχ δευτερεύον ζήτημα αυτό.. Προσπαθώ να πάρω το τηλέφωνο που μου προσφέρει αυτά που με ενδιαφέρουν.. Σίγουρα το realme τλχ στα "χαρτιά" φαίνεται ανώτερο τηλέφωνο, όπως είναι κ πιο ακριβό σχεδόν στα 200 ευρώ. Δν είμαι ο απαιτητικός χρήστης οπότε δν ξέρω κατά πόσο θα δω στην πράξη ότι το gt2 πιο γρήγορο, δν ξέρω για μπαταρία (μου αρκεί να βγάζει την μέρα με την χρήση που ανέφερα πως κάνω.. Σίγουρα ένα συν είναι η μεγαλύτερη οθόνη του gt2 αλλά νομίζω ότι του nord αν όχι καλύτερη είναι εφάμιλλη.. Τώρα φώτο; νομίζω ότι πάνω κάτω είναι ισάξιες, σωστά; οπότε δν ξέρω αν τλκ αξίζει τα παραπάνω χρήματα το gt2.. Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές κ πληροφορίες που μου δίνεται. Δευτέρα πρέπει να παραγγείλω οπότε αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι ευχάριστω εκ των προτέρων 🙏🙏

το λογισμικό τους μοιάζει πολύ κ ειναι ελαφρύ. όπως κ στα OnePlus που αν δεν ήτανε το θέμα με σερβις εκτος θα ήτανε μεσα στα προτεινόμενα αφου παραπεμπουν σε στοκ android. Εφαμιλλα ναι αν έχει 200 ευρώ διαφορά ειναι τεράστια διαφορά χρηματική

. έτσι κ αλλιώς όλες οι συσκευές πλεον έχουν ελάχιστες διάφορες για το 90%  που αν δεν ανεβάζεις απαιτητικά παιχνίδια με γραφικα δεν θα δεις διαφορά με γυμνό μάτι. κάποια τρεχουν 1/2 sec γρηγορότερα.

οπότε αγόρασε αυτό που βολεύει τη δεδομενη στιγμη  αν πάρεις OnePlus διαλεξε μόνο απο amazon  ή την ιδια την OnePlus.

καλή αγορά ;)

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, GATE123 είπε

Χωρίς υποστήριξη, χωρίς service , χωρίς επίσημη αντιπροσωπεία, χωρίς Volte, WiFi callling.

πλεον εχει volte και αναμενεται wifi calling (οχι τοσο χρησιμο οσο το πρωτο) και 5g

τα υπολοιπα δεν ειναι τοσο σοβαροι παραγοντες για την επιλογη συσκευης ( αν το παρεις απο amazon ουσιαστικα καλυπτεσαι απολυτως σε αυτους τους τομεις)

Επεξ/σία από emp87
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, emp87 είπε

πλεον εχει volte και αναμενεται wifi calling (οχι τοσο χρησιμο οσο το πρωτο) και 5g

τα υπολοιπα δεν ειναι τοσο σοβαροι παραγοντες για την επιλογη συσκευης ( αν το παρεις απο amazon ουσιαστικα καλυπτεσαι απολυτως σε αυτους τους τομεις)

Δεν μιλάμε για Amazon ή επίσημο σάιτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...