Προς το περιεχόμενο

Το Netflix διευκρινίζει τι θα ισχύει πλέον για όσους διαμοιράζονται μια συνδρομή του


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να δω σε πόσο καιρό και μετά απο πόση χασούρα,θα προσπαθούν να κάνουν ότι μπορούν για να επαναφέρουν κάτι εκατομμύρια που θα έχουν φύγει και θα προσπαθήσουν να πάρουν πίσω αυτά τις βλακείες που σκέφτηκαν κάποια τζιμάνια εκεί....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, Sotosgl είπε

14 δεν θα εδινα παντως εστω και ας τα μοιραζομουν οποτε αυτο ας κοιταξει το netflix και μετα ολα τα αλλα 

 

Δεν είμαι ο μόνος δηλαδή που κατάλαβα αυτό το πράγμα... Τέλος οι φθηνές συνδρομές.

Στη ουσία αν φτιάξεις λογαριασμό μέσω Τουρκίας και έχει κλειδώσει τουρκική ip αν δεν μπεις μετά απο λίγο καιρό απο την ίδια ip ή αποτ η ίδια τοποθεσία θα σου κλειδώνει ο λογαριασμός;  τον ήπιαμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χρόνος θα δείξει αν η κίνηση τους αυτή είναι ή όχι η σωστή. Εν τω μεταξύ εγώ ας κάνω καλού κακού ένα copy την list μου για να θυμάμαι τι να ψάξω άλλου 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν χαλαρώνεται λίγο, να δούμε πώς και πότε θα εφαρμοστεί και μετά να αγχωθείτε; Έτσι και αλλιώς οι περισσότεροι που θα το κόψετε σκουπίδι το θεωρείται οπότε τι σας χαλάει; Γιατί πληρώνετε για σκουπίδια εξ αρχής;

Κάντε μια υπομονή και θα δούμε πως θα πάει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, YDinopoulos είπε

Και η αμεσως επομενη ερωτηση.... :D 

- utorrent ?

- bittorent ?

- Αλλο ?

Stremio

-------

Τελευταιος μηνας για εμενα (και τα αδελφια μου :)

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι θεωρούν βιώσιμο να μοιράζονται την ίδια συνδρομή 10 άτομα και δεν καταλαβαίνουν το πρόβλημα , έχουν πρόβλημα λογικής...

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχας τι θα γινεται αν αλλαξεις IP? Στην Ελλαδα (και γενικα στην Ευρωπη νομιζω) εχουμε dynamic IPs. Αν γινει disconnect ή κοπει το ρευμα, αλλαζει και η IP.

Λογικα αν στησεις εναν απλο VPN server (καποια router το εχουν σαν επιλογη, αλλιως με ενα raspberry ή ακομα και δωρεαν σε καποιο PC ή (παλιο laptop)) θα εχεις προσβαση παντα στο οικιακο σου δικτυο και την IP σου. Οποτε ο διαμοιρασμος θα ειναι εφικτος νομιζω απλα δεν θα ειναι για ολους τους χρηστες απλα σε αυτους που θα το ψαξουν λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία παροιμία  πού όλοι ξέρουμε λέει ότι όποιος πάει για τα πολλά χάνει και τα λίγα στην περίπτωση μας εδώ, μεγάλο ποσοστό των συνδρομών τους το μοιράζονται δύο άτομα για να ελαφρύνουν λίγο το κόστος Εγώ προσωπικά θα επανέλθω στην παλιά μου τέχνη κόσκινο όποιος κατάλαβε κατάλαβε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσες υποθετικά να συνδέσεις τον λογαριασμό σου με έναν PROXY SERVER πού έχει οπτική 100/200Μbps και μέσω VPN για τον κάθε χρήστη (που να μην μπλοκάρει το NETFLIX) και από εκεί να μπαίνουν όλοι και όχι απαραίτητα μόνο 4, χρεώνεις και τον κάθε χρήστη ένα μηνιαίο x ποσό (ίσο της μηνιαίας συνδρομής) :4 ή και παραπάνω (ανάλογα τον αριθμό των χρηστών) και βγάζεις και χαρτζιλίκι. Απλά πριν παρακολουθήσει ο καθένας από το σπίτι, θα πρέπει να ενεργοποιήσει τον proxy από τις ρυθμίσεις των Windows με την διεύθυνση που θα σου έχει δώσει ο παρέχων την συνδρομή (μπλοκάροντας φυσικά ο ίδιος από τον server, όλες τις υπόλοιπες IP, είπαμε να δώσουμε φθηνό NETFLIX αλλά όχι και τσάμπα INTERNET).

Επεξ/σία από tsf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι από αυτούς που θα πληγούν από αυτό το μέτρο, αντικειμενικά υπάρχει ένα δίκιο στην πλευρά του Netflix, όσο κι αν δεν μας αρέσει. Τώρα, αν η υλοποίηση θα γίνει σωστά, άλλη υπόθεση.

Εγώ πάντως το διατηρώ λόγω της"διά 4" συνδρομής που πληρώνω τώρα, "να υπάρχει" όταν το θυμάμαι. Δεν βρίσκω value στο full ποσό, οπότε δεν με βλέπω να μένω. Πιστεύω ότι υπάρχουν πολλοί που το έχουν με την ίδια ακριβώς λογική, οπότε η απώλεια χρηστών είναι δεδομένη. Από την άλλη, είμαι σίγουρος ότι έχουν κάνει τα μαθηματικά τους και έχουν κρίνει ότι τους συμφέρει το νέο μοντέλο.

ΥΓ: Όχι τίποτα άλλο, ΟΚ το κινητό και το tablet το παώ κάθε 31 μέρες κάτω από το σπίτι του φίλου μου που είναι ο "πάτερ φαμίλιας" για να συνδεθεί στο Wi-Fi του (μένει και στον πρώτο). Τις τηλεοράσεις θα δυσκολευτώ λιγάκι 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά θα γίνεται μέσο ενός παλιού τηλεφώνου android που θα είnai μόνιμα σεταρισμένο στην πρίζα ενα vpn και κάθε μήνα θα συνδέονται μία φορά όλοι μέσο αυτού στο Netflix ώστε να νομίζει ότι είναι στο σπίτι. Το πρόβλημα είναι οι τηλεοράσεις πως θα συνδέονται σε αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απλό αλλά φαίνεται ότι κάνει πως δεν το καταλαβαίνει το Νετφλιξ. 

Υπαρχει μια πανάκριβη σε σχέση με άλλες χώρες αλλά και τον ανταγωνισμό, τιμή. Υπήρχε η δυνατοτητα να πάει δια 4 οποτε χαλαρώνει το κόστος και υπήρχαν αρκετές συνδέσεις. 

Τι θεωρεί πιο πιθανό το netflix? 

Οι παλιές συνδέσεις να πολλαπλασιαστουν επί 4 ή να γίνουν μηδέν? 

Η Αμαζον χαζή είναι που έχει χαλαρά τα τουρκικά ακκαουντ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...