Προς το περιεχόμενο

Το Netflix διευκρινίζει τι θα ισχύει πλέον για όσους διαμοιράζονται μια συνδρομή του


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 188
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το apple tv+ που δοκίμασα έχει πολύ πιο ποιοτικές αποκλειστικές σειρές από netflix πάντως, και to amazon prime επίσης. Το Netflix όντως πολύ σαβούρα, και σε σειρές και σε ταινίες δικές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nikosjc είπε

Όχι δεν υπάρχει δίκιο? Με αναγκάζει να πάρω 4 άδειες για να έχω 4K. Εγώ θέλω δύο ή και μια μπορεί να μου έφτανε. Τις υπόλοιποες πρέπει να έχω δικαίωμα τουλάχιστον να τις διαμοιράσω (με αμοιβή ή όχι δικό μου θέμα). Αλλιώς ας μου δώσει 1 ή 2 άδειες σε 4K με μικρότερο κόστος!

Η πονηριά 1 άδεια σε HD και 2 άδειες FHD είναι απλά γελοία! Ούτε η αναλογία των τιμών κολλάει πουθενά! 14€ για 4 άδειες σε 4K, και μόλις 3€ λιγότερα για 2 άδειες σε FHD??? Δηλαδή αν είμαι μόνος μου δεν χρειάζομαι το 4K? Και αν το θέλω πρέπει να πληρώσω 4 άδειες???

δεν σου δινει 4 αδειες. 4 προφιλ σου δινει. θα μπορουσες απλα να δινεις τον κωδικο σου σε 4 ατομα. τα προφιλ ειναι για να βλεπεις ταυτοχρονα και για να μην αλλαζει η σειρα του καθενα. ουσιαστικα σαν παροχη του 4κ ειναι και τα προφιλ. πρακτικα το 4κ πληρωνεις οχι τα προφιλ

Επεξ/σία από kata_tixi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, morfeas-dsl- είπε

Ετσι και αλλιως θα το εκοβα γιατι με κουρασε το forced woke , απλα τωρα η αφορμη οταν αρχισει τα νεα μετρα.

Για τον ιδιο ακριβως λογο το εκοψα και εγω. Forced woke και πολυ σαβουρα

Επεξ/σία από LordPanag
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, fragment_ είπε

Καλό το είχα χρόνια σε raspberry κ δορυφορικό δέκτη. Το πιο ελαφρύ σε headless mode αλλά πλέον προτιμώ qbittorrent σε docker για δύο παραπάνω λόγους . Ο πρώτος είναι η επιλογή sequential download που βλέπεις τη ταινία καθώς κατεβαίνει χωρίς να περιμένεις να κατέβει ολόκληρο όπως κάνει το Stremio κ κάποτε το popcorn και ο δεύτερος είναι η επιλογή πρόσθετων tracker σε όλα τα torrent α και τρίτων πολύ βασικό ... η καλύτερη αναζήτηση torrent ever

Να πω την αλήθεια δεν είχα ψάξει πολύ τους torrent clients. Αλλά κοιτάζοντας είδα ότι και το Transmission έχει sequential downloads. Θα το ψάξω περισσότερο...

https://help.keenetic.com/hc/en-us/articles/360020883500-Sequential-downloading-of-file-parts-in-Transmission

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καταλαβαίνω απόλυτα ότι μπορεί να μην είναι βιώσιμο αυτό το μοντέλο για μια επιχείρηση αλλά εκείνοι το έκαναν mainstream από μόνοι τους.. Τον διαμοιρασμό του account σε πολλα άτομα εκτός household. Απλά πάνε να το καταργήσουν ή να το καταπολεμήσουν με λάθος τρόπο και θα χάσουν πάνω από τους μισούς συνδρομητές τους και μετά πάλι αυτό δεν θα είναι βιώσιμο λόγο των λίγων συνδρομητών. Καλύτερα ας εκαναν ένα ακόμη tier που θα σου έδινε την επιλογή με λίγο παραπάνω να το κάνεις share, πχ με ένα ευρώ παραπάνω για κάθε προφίλ. Παράδειγμα 8-10-14 για 720p-1080p και 4K αντίστοιχα... Με πλας ένα ευρώ για κάθε προφίλ... Εκεί που θα το ακύρωναν πολλοί είτε θα συνέχιζαν με ένα ευρώ παραπάνω ο καθένας είτε θα κατέβαιναν tier με τα ίδια λεφτά... Ενα παράδειγμα λέω για να μη χάσουν κόσμο και να βγάλουν κάποια σπασμένα. Το 4K το θεωρώ πιο ακριβό λόγο χρήσης περισσότερου bandwidth από τους server τους και ακριβότερη συντήρηση και ακριβότερος εξοπλισμός. Η βάλε άλλο ένα με 2K .. κάνουν τραγικό λάθος και θα το καταλάβουν αργά.. Τεσπα στην ουσία τι είχαμε τι χάσαμε... Έχουμε και άλλα streaming services και torrent. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, d4mage είπε

Δηλαδή τι; Ότι κάθε 31 ημέρες θα σου πετάει μια ειδοποίηση όπως το antibot captcha στο l2 για να μην έχεις προγράμματα; Με το forwarding τι θα πατάς και τι θα προωθείς στην τελική; Σύνδεσμο με κλικ; Αριθμό που θα πληκτρολογείς στις υπόλοιπες συσκευές (tablet, κινητό, laptop, tv);

Εγώ αυτό που καταλαβαίνω είναι πως όσες συσκευές δεν έχουν την ίδια IP δεν θα βλέπουν περιεχόμενο, αυτό που σου έρχεται σε mail όταν κάποιος κάνει χρήση της υπηρεσίας "Μια νέα συσκευή χρησιμοποιεί τον λογαριασμό σας με συσκευή τάδε, τοποθεσία τάδε και ώρα με ημερομηνία. Εκεί θα υπάρχει το θέμα.

Δεν γίνεται να στέλνει link, πως θα πατήσεις το link που είναι στο email από την τηλεόραση; Κωδικό λέει ότι θα στέλνει, τον οποίο θα βάζεις στην "εκτός σπιτιού" συσκευή. Στην ουσία θα σου σπάει τα @@ κάθε φορά που θα ανοίγεις την ΤV γιατί, εφόσον δεν "ανήκει" στο WiFi του κεντρικού λογαριασμού, παίζει να θέλει verification. Και είναι λογικό να δουλεύει έτσι, αν εγώ πάω ταξίδι δύο μήνες, δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω τον λογαριασμό μου από το κινητό/laptop; Όχι φυσικά, απλά θα σε βάζει συχνά να κάνεις verificaition με κωδικό. Στην ουσία απλά σου βάζει έξτρα μανούρα, ενώ τώρα είναι απλό και εύκολο. Και όπως πάντα, η πλειοψηφία δεν θα ασχοληθεί με τα παραθυράκια, αλλά θα αναγκαστεί να πληρώσει αν θέλει να συνεχίσει να έχει πρόσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γκρίνια γκρίνια γκρίνια…..

αγοράστε ένα φτηνό tv box περάστε μέσα το Stremio και τα πρόσθετα που χρειάζονται και τελος….

 

NETFLIX - HBO MAX - DISNEY PLUS - HULU - AMAZON PRIME - PARAMOUNT PLUS - APPLE TV PLUS - και πολλά αλλά….έλεος δλδ…

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει πλάκα να πρέπει να μετακομίσω Κωνσταντινούπολη...

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Γκρίνια γκρίνια γκρίνια…..

αγοράστε ένα φτηνό tv box περάστε μέσα το Stremio και τα πρόσθετα που χρειάζονται και τελος….

NETFLIX - HBO MAX - DISNEY PLUS - HULU - AMAZON PRIME - PARAMOUNT PLUS - APPLE TV PLUS - και πολλά αλλά….έλεος δλδ…

Συμφωνώ...αλλά στο stremio πολλές μα πάρα πολλές ταινίες έχουν θέμα με τους υπότιτλους...και πρέπει να κάνεις αλχημείες για να τους κάνεις να παίξουν σωστά...και αν το καταφέρεις κ δεν κάνεις κομμάτια στο τέλος το tv-box..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, manolis940 said:

qbittorent σε linux  server με web UI, με ρύθμιση VPN και είσαι άρχοντας !

Δεν χρειάζεται VPN για torrents στην Ελλάδα, δεν υπάρχουν πρόστιμα και ραβασάκια όπως ΗΠΑ ή Γερμανία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ forced woke παιδιά, με αναγκάζανε να βλέπω όλες αυτές τις σειρές, έφαγα αμέτρητα βράδια παραπλανημένος!!!
Πήγα και το έκοψα με το που διάβασα τον τίτλο του άρθρου!! Bye bye κακομαθημένο Netflix!

Πάω YouTube Premium με συνδρομή που τσίμπησα μέσω Μαδαγασκάρης να δω Mr Beast να γιατρεύει λεπρούς.

Edit: βλέπω έχει ακόμα 10 μέρες μέχρι την λήξη του Wokeflix, δεν ξέρω πως θα το αντέξω!!!!!!

Επεξ/σία από ChatGTP
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...