Προς το περιεχόμενο

Το Spotify είναι η πρώτη υπηρεσία streaming μουσικής που ξεπερνά τους 200 εκατ. συνδρομητές επί πληρωμή


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, MaIdoror είπε

Δεν νομίζω ότι μιλάει ποτέ κανένας για μικτά όμως...

 

Παντου σε ολο το κοσμο αναφερονται σε μικτα και ετησια

μονο στην ελλαδα μιλαμε για καθαρα ανα μηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Ntinaras είπε

Παντου σε ολο το κοσμο αναφερονται σε μικτα και ετησια

μονο στην ελλαδα μιλαμε για καθαρα ανα μηνα.

Άρα εμείς που είμαστε Ελλάδα, μιλάμε για καθαρά ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαβασα ουτε το αρθρο, ουτε τα σχολια. Το Spotify ειναι η καλυτερη streaming υπηρεσια. Νιωθω πως ειναι η μοναδικη υπηρεσια streaming που τα λεφτα πιανουν τοπο. Εχεις οπου θες, οποτε θες σχεδον τα απαντα της παγκοσμιας μουσικης με κοστος 2 καθεδες το μηνα για το duo που εχω με τη γυναικα μου. Οσο για την ποιοτητα του ηχου, μια χαρα ειναι. Μην τρελαθουμε......

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, marios02 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσει κάποιος μια συνδρομή την στιγμή που μπορεί πολύ εύκολα να φτιάχνει playlist στο youtube με adblock και να ακουει τζάμπα ότι θέλει.

Δεν ακούνε όλοι μόνο στον υπολογιστή. Ακόμα κι εκεί, δεν υπάρχει app youtube.

Είναι ΠΟΛΥ πιο εύχρηστο το Spotify, με καλύτερη ποιότητα μουσικής, με σύνδεση μεταξύ συσκευών (ελέγχεις από το κινητό τι ακούγεται στο σαλόνι), πολύ εύστοχος αλγόριθμος στις προτάσεις μουσικής και στο ράδιο, κι ένα σωρό.

Είμαι χρόνια χρήστης με hi-fi, studio monitors, επαγγελματική κάρτα ήχου και decent Sennheiser ακουστικά (πάω για upgrade).

Προσωπικά είναι τα καλύτερα λεφτά που δίνω σε υπηρεσία.

2 ώρες πριν, Tetrabitos είπε

Ελα ντε άνοιξε Google και έγραφε 1300€ μέσος μισθός στην Ελλάδα. Μάλλον βάζει μέσα και των βουλευτών στον μέσο όρο και έκανε την διαίρεση...

1000-1100€ καθαρά είναι ο μέσος μισθός στην Ελλάδα από άρθρα/έρευνες που διαβάζω κατά καιρούς. Ποικίλει ο αριθμός γιατί κάθε χρονιά μπορεί να αλλάζει αλλά εν γένει εκεί μέσα κυμαίνεται.

Επεξ/σία από xrist0s92
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, xrist0s92 είπε

 

1000-1100€ καθαρά είναι ο μέσος μισθός στην Ελλάδα από άρθρα/έρευνες που διαβάζω κατά καιρούς. Ποικίλει ο αριθμός γιατί κάθε χρονιά μπορεί να αλλάζει αλλά εν γένει εκεί μέσα κυμαίνεται.

Και οι ασφαλιστικές εισφορές πόσο είναι που σου κρατάνε 200€ τον μήνα; Εγώ ξέρω με βασικό το 90% των ανθρώπων. Μετράει τους εφοπλιστές και τους μαγαζατορες μέσα; Τους πολιτικούς επίσης; Άμα είχαμε τον Jeff Bezos και τον Elon Mask στην Ελλάδα λογικά θα ανέβαινε ο μέσος μισθός σε 25Κ τον μήνα στην Ελλάδα...

Πλασματικά τα κόβω τα νούμερα. 

Επεξ/σία από Tetrabitos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eνα παράξενο πράγμα... Οσα τραγούδια ή μουσικά κομμάτια κατεβάζω απο τον Μαυρογένη - full συλλογές ή άπαντα, συνήθως ( για πειραματικούς και εκπαιδευτικούς λόγους, βεβαίως-βεβαίως )  - ακούγονται πάντα καλύτερα απο αυτά των υπηρεσιών σαν το Spotify... Κι έρχονται συνήθως έτοιμα ταξινομημένα ανα άλμπουμ, με τους τίτλους τους, τις χρονολογίες τους, και βρίσκω και σπάνιες ή bootleg ηχογραφήσεις, καθώς επίσης μπορώ να βρω και όποια live έκδοση ενός τραγουδιού θέλω - πχ. το Mistreated άν το θέλω απο Deep Purple ή Rainbow, απο την συναυλία στο Μόναχο ή στην Ιαπωνία, κλπ...

Επεξ/σία από Eloy
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, marios02 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να πληρώσει κάποιος μια συνδρομή την στιγμή που μπορεί πολύ εύκολα να φτιάχνει playlist στο youtube με adblock και να ακουει τζάμπα ότι θέλει.

Περα απο την ευκολια (mobile app, playlists, καλυτερα προτεινομενα κτλ), για να στηριξει και τους μουσικους. Μακαρι να μην βρεθεις με καποιο δικο σου προιον που καποιος αλλος μπορει να το χρησιμοποιησει free με πλαγιους τροπους

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, alex8850 είπε

Ξέρεις οι πλούσιοι άνθρωποι παρόλο τα χρήματα που έχουν κάνουν οικονομίες όταν κρίνουν ότι πρέπει. Μην κοιτάς εμάς τα φτωχαδακια που με το που βρούμε καλύτερο μισθό ή χρήματα πάμε να τα φάμε όλα. Για αυτό παραμένουν ψηλά και εμείς θα σου λεγα.

Δίκιο έχεις και έτσι είναι αλλά αυτοί παίζουν με τεράστια χρηματικά ποσά που έχει νόημα η οικονομία, όταν θες 20000 το μήνα πχ να περάσεις γιατί είσαι πλουσιος αν τα κάνεις 15000 εξοικονόμεις 5000 το μήνα, στο χρόνο 60000, άρα η οικονομία που λες που κάνουν οι πλούσιοι τους φέρνει αρκετές χιλιάδες ευρώ καβατζα. Ο φτωχός τώρα αν παίρνει 1400 ευρώ και κάνει οικονομία και τελικά τη βγάζει με 1300 τα 100 το μήνα που μένουν το μήνα το πολύ πολύ να του προσφέρουν 12 μέρες διακοπές αντί για 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Eloy είπε

Eνα παράξενο πράγμα... Οσα τραγούδια ή μουσικά κομμάτια κατεβάζω απο τον Μαυρογένη - full συλλογές ή άπαντα, συνήθως ( για πειραματικούς και εκπαιδευτικούς λόγους, βεβαίως-βεβαίως )  - ακούγονται πάντα καλύτερα απο αυτά των υπηρεσιών σαν το Spotify... Κι έρχονται συνήθως έτοιμα ταξινομημένα ανα άλμπουμ, με τους τίτλους τους, τις χρονολογίες τους, και βρίσκω και σπάνιες ή bootleg ηχογραφήσεις, καθώς επίσης μπορώ να βρω και όποια live έκδοση ενός τραγουδιού θέλω - πχ. το Mistreated άν το θέλω απο Deep Purple ή Rainbow, απο την συναυλία στο Μόναχο ή στην Ιαπωνία, κλπ...

Το οτι εχουμε συνδρομη δεν ειναι με συμβολαιο οτι θα ακουμε μονο απο εκει.

Και ενας με συνδρομη μπορει να κανει αυτα που λες οπως να εχει και και πολυ ωραια συλλογη με δισκους και cd.

Αλλα τα λεφτα του τα αξιζει μεχρι το τελευταιο cent τι να κανουμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Eloy είπε

Eνα παράξενο πράγμα... Οσα τραγούδια ή μουσικά κομμάτια κατεβάζω απο τον Μαυρογένη - full συλλογές ή άπαντα, συνήθως ( για πειραματικούς και εκπαιδευτικούς λόγους, βεβαίως-βεβαίως )  - ακούγονται πάντα καλύτερα απο αυτά των υπηρεσιών σαν το Spotify... Κι έρχονται συνήθως έτοιμα ταξινομημένα ανα άλμπουμ, με τους τίτλους τους, τις χρονολογίες τους, και βρίσκω και σπάνιες ή bootleg ηχογραφήσεις, καθώς επίσης μπορώ να βρω και όποια live έκδοση ενός τραγουδιού θέλω - πχ. το Mistreated άν το θέλω απο Deep Purple ή Rainbow, απο την συναυλία στο Μόναχο ή στην Ιαπωνία, κλπ...

Γιατί νομίζεις οτι το Spotify έχει μόνο τα album?

Spoiler

Screenshot_20230202_145817_Spotify.jpg

 

 

Επεξ/σία από bilya
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...