Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy S23 Ultra έρχεται με κάμερα 200MP αλλά και με Snapdragon 8 Gen 2 chipset


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εφεραν τα dummy units σε stand απο σημερα κιολας αλλαζουν τα περιπτερα της Samsung στα public.

Σχεδιαστικα μια απο τα ιδια οι καμερες ειναι λιγο καλυτερα τοποθετημενες ξεχωριστα κ λιγο μεγαλυτερες στο κανονικο S23 6.1" αλλα και στο S23 plus στο ultra παραμενει ιδια ποιοτητα κατασκευης. Τα χρωματα ωραια μεν αδιαφορα δε.

Υπαρχει και η επιλογη για αγορα σειρας S22 για κατοχους απο S10 και κάτω που πλεον θα πεσει στη σωστή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, kinitos είπε

αναλογα πως το βλεπεις

σαν σαμσοθνγκ αξιζει γιατι βγαζει κατι παραπανω

σαν πελατης οχι γιατι χανεις τρελο ποσο για το τιποτα

 

πραγματικα αν ολες αυτες οι μεγαλες και καλα εταιρεις εκαναν λιγοτερο μαρκετινγκ / παρουσιασεις /πληρωμενες διαφ. σε σαιτ οπως εδω και εκει / λιγοτερα δωρα και λοοιπα το κινητο αυτο δεν θα το εδιναν πανω απο 650ε

Ακριβώς. Τα μισα λεφτά είναι μάρκετινγκ, και πολυ μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους. Ουτε έρευνα και ανάπτυξη που γράφουν κάποια troll ουτε τίποτα. Ενα επεξεργαστη αλλάζουν και μια κάμερα στο ίδιο ουσιαστικά κινητο. Απλές αναβάθμισεις, δεν είναι πυρηνική φυσική για μια εταιρεία που έχει μονίμους υπάλληλους γι αυτή τη δουλειά. Έρευνα και ανάπτυξη υπάρχει σε καινοτομικα προϊόντα όταν γίνονται ΠΡΩΤΗ φορά. Πχ στα fold υπάρχει οντως μεγάλο κόστος έρευνας και ανάπτυξης, που πρέπει κάποτε να αποσβέστει, γι αυτό και εκεί το αυξημένο κόστος εχει λογική. Εδω δεν εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Arkin είπε

Τραγικες τιμες για πρακτικα ιδια κινητα με τα S22 ultra μην πω s21 ultra. Εχουν ξεφυγει αυτοι. Ευχομαι να μην πουλησουν ουτε 1 ομως πραγματικα ουτε ενα. Καραγκιοζιδες εκει στη samsung και καθε samsung που κοροιδευει τον καταναλωτη. 

Αν νομίζεις πως σε κοροϊδεύει η Samsung τι να πεις και για Apple με  αυξημένες τιμές κάθε χρόνο χωρίς καινοτομία που μόνο το λειτουργικό του σύστημα το σώζει.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, PolG είπε

Αν νομίζεις πως σε κοροϊδεύει η Samsung τι να πεις και για Apple με  αυξημένες τιμές κάθε χρόνο χωρίς καινοτομία που μόνο το λειτουργικό του σύστημα το σώζει.

Κάποτε έβριζα και εγω την Apple, αλλά τώρα με τιμες 1500-2000 να μιλάς για Apple αγγίζει τα όρια του γελοίου. Μη σου πω ότι ποιο συμφέρον πλέον είναι η Apple (και γράφω εγω που 9 στις 10 συσκευές μου είναι σαμσουνγκ, αλλά με 1500 δεν είναι κανένα. Όλα με κόλπα, απο αγγελίες εδω σχεδόν καινούργια στο 1/3 της τιμής κλπ). Εννοείται ότι σε κοροιδευει ΚΑΙ η σαμσουνγκ ΚΑΙ η Apple. Τώρα ποια απ τις 2 σε κοροϊδευει 1% περισσότερο είναι το μονο θέμα διαξιφισμου. Οσοι τα γουστάρουν και τα παίρνουν καλά κάνουν, κουμάντο αυτοί κάνουν στο πορτοφόλι τους και αν ειδικά έχουν και πολλά λεφτά και δεν τα κλαίνε, κανένα πρόβλημα. Αλλά ότι πρόκειται για αδικαιογητες τιμές για αυτό που παίρνεις, δε σηκώνει συζήτηση. 

Επεξ/σία από oldnew
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, PolG είπε

Αν νομίζεις πως σε κοροϊδεύει η Samsung τι να πεις και για Apple με  αυξημένες τιμές κάθε χρόνο χωρίς καινοτομία που μόνο το λειτουργικό του σύστημα το σώζει.

αυτό είπα και εγώ. απλά αντιγράφει την απλ άρα ανεβάζει την τιμή χωρίς να πρέπει επειδή το έκανε η απλ

έβγαλε το 3.5 βύσμα η απλ το ίδιο η σαμ

Εβαλε τρυπα συην οιονη η απλ εβαλε και η σαμ2

Αν βαλει ασπρομαυρη οθονη θα το κανει και η σαμ

δυστηχως οτι λαθος το αντιφραφει χθες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες το 99% συμφωνει οτι δεν υπαρχει καποιο λογος να το αγορασει,αφου ουσιαστικα δεν εχει καποια μεγαλη αλλαγη ,απο το προηγουμενο μοντελο.

Αυτο που δεν καταλαβαινω,ομως γιατι υπαρχει τετοια γκρινια για την τιμη,αφου οπως δηλωνετε δε θα το αγοραζατε με τιποτα.Αφηστε τα "κοροιδα" να το αγορασουν .

Κατι σαν το νετφλιξ,που παλι το 99% λεει οτι εχει μονο σαβουρα ,αλλα τωρα που παει να κοψει το διαμοιρασμο του κωδικου, κλαιγονται .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, PolG είπε

Αν νομίζεις πως σε κοροϊδεύει η Samsung τι να πεις και για Apple με  αυξημένες τιμές κάθε χρόνο χωρίς καινοτομία που μόνο το λειτουργικό του σύστημα το σώζει.

Γιατί η  Samsung τι ακριβώς καινοτομία προσφέρει στη σειρά s ? Επίσης η Apple έχει και ένα εντελώς δικό της λειτουργικό που πρέπει να κάνει τα πάντα μόνη της και σου λέει αν θες να έχεις ios και αναβαθμίσεις 6 χρόνια θα τα στάξεις. η samsung τι ακριβώς σου προσφέρει και ζητάει τις ίδιες τιμές? Το android  που το βρίσκεις σε κάθε Κινέζο με 150 ευρώ? Να μου έλεγες για το fold να συμφωνήσω ότι είναι καινοτομία...

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kinitos είπε

αυτό είπα και εγώ. απλά αντιγράφει την απλ άρα ανεβάζει την τιμή χωρίς να πρέπει επειδή το έκανε η απλ

έβγαλε το 3.5 βύσμα η απλ το ίδιο η σαμ

Εβαλε τρυπα συην οιονη η απλ εβαλε και η σαμ2

Αν βαλει ασπρομαυρη οθονη θα το κανει και η σαμ

δυστηχως οτι λαθος το αντιφραφει χθες

Η Apple δεν εβαλε τρυπα στην οθονη φρυδι εβαλε με το παρδον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, gorge18 είπε

Εχει κανεις καμια ακρη να το παρουμε φθηνοτερα απο Τουρκια;

Άμα δεις τιμές στα κινητά εδώ θα φρίξεις :lol: 

1950€ το S22 Ultra

Επεξ/σία από Adrian
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, oldnew είπε

Κάποτε έβριζα και εγω την Apple, αλλά τώρα με τιμες 1500-2000 να μιλάς για Apple αγγίζει τα όρια του γελοίου. Μη σου πω ότι ποιο συμφέρον πλέον είναι η Apple (και γράφω εγω που 9 στις 10 συσκευές μου είναι σαμσουνγκ, αλλά με 1500 δεν είναι κανένα. Όλα με κόλπα, απο αγγελίες εδω σχεδόν καινούργια στο 1/3 της τιμής κλπ). Εννοείται ότι σε κοροιδευει ΚΑΙ η σαμσουνγκ ΚΑΙ η Apple. Τώρα ποια απ τις 2 σε κοροϊδευει 1% περισσότερο είναι το μονο θέμα διαξιφισμου. Οσοι τα γουστάρουν και τα παίρνουν καλά κάνουν, κουμάντο αυτοί κάνουν στο πορτοφόλι τους και αν ειδικά έχουν και πολλά λεφτά και δεν τα κλαίνε, κανένα πρόβλημα. Αλλά ότι πρόκειται για αδικαιογητες τιμές για αυτό που παίρνεις, δε σηκώνει συζήτηση. 

Εδώ ακριβώς θέλω να καταλήξω και γώ. Οι τιμές που ζητάνε πλέον είναι στο θεό και κάθε χρόνο θα ανεβαίνουν, προφανώς ο καθένας κάνει κουμάντο στο πορτοφόλι του, αλλά γίναμε και εμείς προβατάκια ολονων τους, γιατί ξέρουν ότι θα πουλήσουν. Iphone έχω την τελευταια 10ετια και iPhone X έχω τώρα μια χαρά κάνει την δουλειά μου και θα αλλαχτεί όταν αφήσει την τελευταία του πνοή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νομίζω ότι το μεγάλο πρόβλημα των κινητών είναι ότι πλέον έχουν φτάσει στα όρια των δυνατοτήτων τους με την μορφή που τα ξέρουμε. Το μέλλον τους είναι τα αναδιπλούμενα τηλέφωνα. Ίσως από του χρόνου. Αυτό θα τους επιτρέψει να βάλουν μεγαλύτερους αισθητήρες και οθόνες. Η τωρινή υψηλή τιμή των foldables και οι χαμηλότερες προδιαγραφές τους είναι θέμα marketing των εταιρειών. Όταν αρχίζουν να πέφτουν οι πωλήσεις των "κλασικών" κινητών θα βγάλουν το χαρτί των foldables. Όταν κουραστούν να πληρώνουν οι καταναλωτές χιλιάρικα για ένα fine tuning.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, billdanos είπε

Ουφ ευτυχώς γιατί νόμιζα πως κάποιοι είχατε "προσωπικά" θέματα μόνο με την Apple! Αλλά όπως βλέπω δεν έχει να κάνει με τον κατασκευαστή (πάντα)! 😛 

Σε άλλα νέα, καλοδεχούμενες οι αλλαγές στην κάμερα και θα περιμένω τα πρώτα συγκριτικά για να δούμε αν τελικά προσφέρει σημαντικά καλύτερες φωτογραφίες σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Από κει και πέρα σε προσωπικό επίπεδο, θα ήθελα όλα τα specs του Ultra στο form του μικρότερου S23 μιας και το θεωρώ τεράστιο και χοντροκομμένο (ειδικά αυτές οι επίπεδες επιφάνειες πάνω/κάτω δεν με ενθουσιάζουν)! 

Θα έπρεπε να βάλουν πολύ μικρή μπαταρία αν βάζανε όλες τις κάμερες του ultra σε μικρότερο μέγεθος.

Η μόνη ουσιαστική διαφορά που βλέπω εγώ είναι ο Snapdragon Ευρώπη που έχει αρκετή διαφορά ακόμα και με τον περσινό σε efficiency, οπότε σίγουρα θα δεις διαφορά στην μπαταρία και μετά την οθόνη που πλέον είναι άψογες το θεωρώ το πιο σημαντικό σε κινητό.

Για τις κάμερες, άμα τις ψειρίσεις, μπορεί και να δεις διάφορες σε καθημερινή χρήση, αν και αμφιβάλλω, άσε που μπορεί να είναι και χειρότερες(βλ. Iphone 14 pro) τουλάχιστον τον πρώτο καιρό.

Επεξ/σία από Jts
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...