Προς το περιεχόμενο

πολυμηχάνημα ασύρματης σύνδεσης...


Denmark1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι θα προτείνατε για ένα πολυμηχάνημα με απαραίτητο χαρακτηριστικό να είναι ασύρματο, απ όσο ξέρω μπορεί να ειναι και έγχρωμο και ασπρόμαυρο ,αλλά αν θες οικονομία χρησιμοποιείς μόνο το μαύρο μελανάκι ...με κόστος περίπου 150-250 ευρώ... για Α4 χαρτί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Denmark1 είπε

κάποια επιπλέον ιδέα ?

Δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι επιπλέον, αγαπητέ φίλε. Μια ακόμη παρεμφερής επιλογή είναι κάποιος ink tak της canon, πχ ο Canon Pixma G3420. Μη φανταστείς ωστόσο πως έχουν τρελές διαφορές.

Επεξ/σία από georgeole
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Denmark1 είπε

συγκριτικά μια τέτοια ιδέα πως σας φαίνεται ?    https://www.e-shop.gr/polymixanima-brother-mfc-l2730dw-bw-laser-p-PER.405862

 

Θα σου απαντήσω με ερώτηση: ΕΣΕΝΑ πώς σου φαίνεται; Αυτό είναι εντελώς άλλης φιλοσοφίας και κατηγορίας μηχάνημα. Για να το επιλέξεις θα πρέπει: α) να έχεις αποφασίσει ότι δεν χρειάζεσαι έγχρωμες εκτυπώσεις, β) να χρειάζεσαι στιβαρότητα κατασκευής, αξιοπιστία, ταχύτητα εκτύπωσης και διπλή όψη γ) να μην σε ενοχλεί το επιπλέον κόστος αγοράς, δ) να γνωρίζεις ότι το σκανάρισμα έχει μεγαλύτερη ευπάθεια από το άνοιξε-κλείσε το καπάκι και ε) να μην το πάρεις από το e-shop, γιατί δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση.

Επεξ/σία από georgeole
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Epson L3250  όντως καλή ιδέα ή το παρόμοιο Epson EcoTank L3251.Τεχνικός που έχει άποψη το περιέγραψε και έγχρωμο και ασπρομαυρο ουσιαστικά κατ επιλογή!..όντως πολύ καλή επιλογή...

(Στο θέμα e-shop...διαπιστώνω ότι μετά από 30 χρόνια στην αγορά...(περάσαμε τα 50 προπολλού) Κακώς δεν έχω αγοράσει και κάτι απ αυτους..! Σχεδόν ποτέ δεν έχω πάρει τόσα χρόνια...Σε συνδυασμό με το ότι ποτέ μα ποτε ,υπολογιστές, οθόνες,  εκτυπωτές, σκανερ, ασύρματα τηλέφωνα, φωτοτυπικό, και λαπτοπ ,ουδέποτε μα ουδέποτε σκέφτηκα ή εκανα ποτέ χρήση στις αγορές μου απο πλαισιο ,πάμπλικ,κωτσοβολο εδω και 30 χρονια.... της εγγύησης σε οτιδήποτε !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Denmark1 είπε

Κακώς δεν έχω αγοράσει και κάτι απ αυτους..! Σχεδόν ποτέ δεν έχω πάρει τόσα χρόνια...Σε συνδυασμό με το ότι ποτέ μα ποτε ,υπολογιστές, οθόνες,  εκτυπωτές, σκανερ, ασύρματα τηλέφωνα, φωτοτυπικό, και λαπτοπ ,ουδέποτε μα ουδέποτε σκέφτηκα ή εκανα ποτέ χρήση στις αγορές μου απο πλαισιο ,πάμπλικ,κωτσοβολο εδω και 30 χρονια.... της εγγύησης σε οτιδήποτε !!

Κανείς δεν αντιλέγει να ψωνίζεις από οπουδήποτε. Η μόνη μου παρατήρηση είναι να προτιμάς την καλύτερη εγγύηση (για να μην πιάσω το θέμα ότι η μονοετής εγγύηση σύμφωνα με την ΕΕ είναι παράνομη). Όσο για το ότι ποτέ δεν χρειάστηκες εγγύηση, σου εύχομαι ολόψυχα να μην τη χρειαστείς ποτέ και σε καμία αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Denmark1 είπε

συγκριτικά μια τέτοια ιδέα πως σας φαίνεται ?    https://www.e-shop.gr/polymixanima-brother-mfc-l2730dw-bw-laser-p-PER.405862

 

Αυτο πρωτα απ'ολα ειναι ασπρομαυρο, ενω στο αρχικο σου ποστ ζητησες και εγχρωμο.

7 ώρες πριν, Denmark1 είπε

Epson L3250  όντως καλή ιδέα ή το παρόμοιο Epson EcoTank L3251.Τεχνικός που έχει άποψη το περιέγραψε και έγχρωμο και ασπρομαυρο ουσιαστικά κατ επιλογή!..όντως πολύ καλή επιλογή...

 

Εχε γενικα στο νου σου οτι το εγχρωμο τυπωνει και ασπρομαυρα, αλλα το αντιστροφο δε γινεται.

Το 3250 και το 3251 ειναι το ιδιο μηχανημα. Αυτο που υποψιαζομαι οτι συμβαινει (χωρις να μπορω να το αποδειξω) ειναι οτι το 3251 αφορα καταναλωτες τριτων χωρων, ή αλλιως εδω θεωρειται προϊον παραεισαγωγης, με ο,τι αυτο συνεπαγεται για την υποστηριξη και την εγγυηση. Η βασικη ενδειξη που εχω για αυτο ειναι οτι ο επισημος αντιπροσωπος της epson δε φερνει τα μοντελα xxx1 αλλα μονο τα xxx0.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω έναν hp 319 στο σπίτι ~3,5 χρόνια με περίπου 7000 εκτυπώσεις.

Εκτυπώνει προφανώς ασύρματα αλλά έχει και άλλη μία λειτουργία, μπορείς να του στείλεις mail από οπουδήποτε κ να το εκτυπώσει.

Παμφθηνες εκτυπώσεις(είμαι στο 2ο σετ μελανιών ακόμα), οκ ποιότητα ακόμα για φωτογραφίες.

Μεγαλυτερο μειονέκτημα είναι αρκετά αργος(οκ σε οικιακή χρήση δεν προβληματίζει τόσο)

Και ότι έχουν βουλώσει οι κεφαλές του 2 φορές και δεν καθαρίζανε με το πρόγραμμα.Χρειαστηκε να τις βγάλω και να τις βάλω σε οινόπνευμα.Πιθανοτατα όμως και άλλο inkjet να είχα να χρειαζόταν η ίδια διαδικασία.

Οπότε εάν θες ρίξε μια ματιά και στους 515/519 που είναι νεότεροι με καλύτερο σχεδιασμο,λίγο ταχύτεροι + παραπλήσια τιμή.

Επεξ/σία από @topos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...