Προς το περιεχόμενο

Monitor Arm για γραφειο με πάχος 10cm


breddie
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Amaretos,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους/ες

 

Βρίσκομαι σε αναζήτηση ενός monitor arm για να στηρίξω ενα Dell S2722DC Quad HD 27 .Το γραφείο είναι custom κατασκευή και δυστυχώς δεν προβλέφθηκε να γίνει κάποιο μέρος πιο λεπτό στη σχεδίαση έτσι ώστε να μπορέσουν να εφαρμόσουν τα monitor arms του εμπορίου. Το πάχος του γραφείου είναι περίπου 10cm (9,8 για την ακρίβεια ) και δεν μπορώ να βρώ κάποια λύση. Μίλησα και Online Με το support της ergotron και δεν είχαν κάποια επιλογή.

Υπάρχει κάποιο προϊον ή κάποια πατέντα για να μπορέσουμε να εφαρμόσουμε το monitor arm σε ενα τέτοιο γραφείο?>>

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν θέλεις να κάνεις τρύπα στο γραφείο..... 

Αν δεν σε πειράζει κάτι τέτοιο σου κάνει;

https://www.skroutz.gr/s/37262463/Βάση-Γραφείου-Οθόνης-έως-27-με-Βραχίονα-21835-120-00-05.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το γραφείο δεν είναι μασιφ χωρίς κουνήματα, θα έχεις μια οθόνη να κάνει τραμπολίνο πάνω στη βάση και θα σε ζαλίζει. Το έχω δει να συμβαίνει σε κόσμο με γραφεία που έχουν ταλαντώσεις και τέτοιες βάσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η απλή βάση που έχω εγώ έχει άνοιγμα 10.2 άρα δεν έχεις.κανενα πρόβλημα

https://www.skroutz.gr/s/12289267/Brateck-LDT12-C012N-Βάση-Γραφείου-Οθόνης-έως-32.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Amaretos είπε

Αυτή η απλή βάση που έχω εγώ έχει άνοιγμα 10.2 άρα δεν έχεις.κανενα πρόβλημα

https://www.skroutz.gr/s/12289267/Brateck-LDT12-C012N-Βάση-Γραφείου-Οθόνης-έως-32.html

88mm αναφέρει στο σχεδιάγραμμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Ασε τι λεει το σχεδιαγραμα, δες στο δικο μου γραφειο, το παχος σε εμενα ειναι περιπου 9 εκατοστα, και δες ποσο κενο εχει ακομα απο κατω, θεωρητικα μεχρι 12-13 εκατοστα εισαι ανετος, απλα αλλαξα θεση στην συνδεση του βραχιονα οπως φαινεται στην 1 φωτο, ερχεται συνδενδεμενος στην μεσαια τρυπα, ξεβιδωσα το alen και το πηγα στο απο κατω @breddie, @tasvar

 

image.jpeg.e813e8a2ae649855da977d935e6005fd.jpegimage.jpeg.38a042987bb1c9f2116708857539448a.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας!

@Amaretos θα μπορούσες να μου πεις και τι μέγιστο μήκος έχει ο βραχίονας?

@tasvar πραγματικά θα το είχα σαν τελευταία λύση την τρύπα αλλά κ εκεί δεν βρίσκεις εύκολα grommet για πάνω από 8 cm πάχος.

 

Θα εξετάσω κ κάποιες λύσεις από AliExpress που μου πέταξαν ως διαφήμιση λόγω cookies και θα επανέλθω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...