Προς το περιεχόμενο

generic freeze σε υπολογιστη


absolom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα , μετα απο καινουρια εγκατασταση win 10 home συνηθως οταν ειμαι στο ιντερνετ ο υπολογιστης παγωνει για μερικα δευτερολεπτα και μετα επανερχεται κανονικα , το κανει 1,2 φορες καθε ωρα περιπου 

το συστημα αποτελειται απο τα εξης

amd fx 6300, asrock 970 extreme 4 ,4x4 mushkin ddr3 1600mhz, asus gtx 1060, ssd samsung 240gb

ολα ειναι στοκ εκτος τις μνημες που τις εβαλα στο xmp profile στα 1600

τι μπορει να συμβαινει καμια ιδεα κανεις ?

ευχαριστω πολυ

Επεξ/σία από absolom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, absolom είπε

τι μπορει να συμβαινει καμια ιδεα κανεις ?

Σιγουρέψου ότι έχει κουμπώσει σωστά το καλώδιο τροφοδοδοσίας (ρεύματος) του ssd που έχεις το λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει φαίνεται 

IMG_20230208_192342.jpg

να περασω τους τελευταιους drivers για το chipset απο το site της μητρικης ? τα windows περασανε τα δικα τους

αυτους λεω τους 15.20.1060

https://www.asrock.com/mb/amd/970 extreme4/#Download

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το γκούγκλαρες το σφάλμα καθόλου;

Εμένα μου βγάζει το παρακάτω:

Αναφορά σε κείμενο

this error is generally triggered when the license activation process tries to activate a Microsoft product, but the network is not ready yet

Αυτό σημαίνει (πιθανόν) ότι τα windows προσπαθούν να ενεργοποιηθούν και δεν μπορούν.

Η εγκατάσταση που έκανες έχει ενεργοποιηθεί (Ρυθμίσεις->Ενημέρωση->Ενεργοποίηση) ή το άφησες για αργότερα; Έχεις κλειδί για τα windows ή χρησιμοποιείς κανέναν activator;

Αν έχεις περάσει κλειδί ή ήταν ενεργοποιημένα με κλειδί τα windows (και έβαλες πάλι την ίδια έκδοση με πριν) πριν το φορμάτ, άνοιξε γραμμή εντολών σαν διαχειριστής δίνοντας cmd στην αναζήτηση κάτω αριστερά και στα αποτελέσματα πήγαινε στην γραμμή εντολών και πάτα "Εκτέλεση ως διαχειριστής". Εκεί δώσε:

slmgr /ato

και περίμενε λίγα λεπτά να σου βγάλει το μήνυμα. Εκεί δες αν ενεργοποιήθηκαν ή όχι.

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, micos000 είπε

Το γκούγκλαρες το σφάλμα καθόλου;

Εμένα μου βγάζει το παρακάτω:

Αυτό σημαίνει (πιθανόν) ότι τα windows προσπαθούν να ενεργοποιηθούν και δεν μπορούν.

Η εγκατάσταση που έκανες έχει ενεργοποιηθεί (Ρυθμίσεις->Ενημέρωση->Ενεργοποίηση) ή το άφησες για αργότερα; Έχεις κλειδί για τα windows ή χρησιμοποιείς κανέναν activator;

Αν έχεις περάσει κλειδί ή ήταν ενεργοποιημένα με κλειδί τα windows (και έβαλες πάλι την ίδια έκδοση με πριν) πριν το φορμάτ, άνοιξε γραμμή εντολών σαν διαχειριστής δίνοντας cmd στην αναζήτηση κάτω αριστερά και στα αποτελέσματα πήγαινε στην γραμμή εντολών και πάτα "Εκτέλεση ως διαχειριστής". Εκεί δώσε:

slmgr /ato

και περίμενε λίγα λεπτά να σου βγάλει το μήνυμα. Εκεί δες αν ενεργοποιήθηκαν ή όχι.

ειναι 2 μερες που εκανα την εγκατασταση ,δεν ειναι ενεργοποιημενα , αρα μπορει να φταιει αυτο? θα παρω κλειδι απλα ειπα να το αφησω μερικες μερες

Επεξ/σία από absolom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

windows 7 με patch, ειναι δευτερο pc ,απλα σκεφτηκα με μερικα παλια κομματια να φτιξω ενα υπολογιστη για backup

ο υπολογιστης δουλευε σχεδον 10 χρονια ,απλα αλλαξα επεξεργαστη ,εβαλα αλλα 8γβ μνημη και μια 1060 και περασα  λειτουργικο σε καινουριο kingston ssd

Επεξ/σία από absolom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...