Προς το περιεχόμενο

DJI Mini 3 Pro


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, geioannou είπε

Καλημερα και χρονια πολλα.
Νομιζω οτι ειναι λαθος που εκανες πτηση σε εσωτερικο χωρο. Καταλαβαινω οτι η λαχταρα σου να το πεταξεις ειναι μεγαλη, αλλα δεν ειναι κατι που φτιαχτηκε για να πετα μεσα σε εσωτερικο χωρο.. Οταν στο Ν mode ειναι ρυθμισμενο να πηγαινει με 10μ το 1 sec καταλαβαινεις οτι απλα μια κινηση του χειριστηριου απλα μπορει να σημαινει 2-3μ μετακινηση.
Πηγαινε σε εξωτερικο χωρο και εκπεδευσε το εαυτο σου στο να κανεις προσπαθεια να πλησιασεις ενα αντικειμενο, δεντρο κλπ. Ετσι θα δεις και το δικες σου ικανοτητες αλλα το πιο βασικο ειναι οτι θα δεις τις κινησεις του σκαφους.
Επισης, οταν θες να κανεις κατι μεγαλης λεπτομεριας κινησης, να βαζεις το C mode.
Απο περιεργεια, ο ελικας εσπασε, στραβωσε;
 

Σήμερα πήγα σε ποδοσφαιρικό γήπεδο και πράγματι είδα ένα άλλο drone. Το μόνο πρόβλημα είναι οι συνεχείς απαράδεκτες ειδοποιήσεις για το αεροδρόμιο και ενώ βρίσκομαι πάνω απο 6 χιλιόμετρα μακριά. Να φανταστείς "έτρεχα" στο μισό γήπεδο και μετά στο υπόλοιπο μισό φρέναρε και έβγαζε ειδοποίηση!!! Λες και ήμουν σε κάποιο όριο. Τρελά πράγματα. Το έβαλα και στην σπόρ ρύθμιση και είδα σούπερ ταχύτητα!

Όσον αφορά τα προχθεσινά, οι 3 έλικες έσπασαν στην άκρη τους, άλλος πιο πολύ (2 πόντους) και άλλος πιο λίγο. 1 πόντο. Κανα δυό ακόμη έχουν μικρογδαρσίματα αλλα δεν τις άλλαξα και είδα πως το σκάφος λειτουργεί άψογα. Μόνο που μου βγάζει συνέχεια μήνυμα για καλιμπράρισμα στην κάμερα μα δεν με καθοδηγεί στο πως θα το κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Homecinemakias είπε

Κανα δυό ακόμη έχουν μικρογδαρσίματα αλλα δεν τις άλλαξα και είδα πως το σκάφος λειτουργεί άψογα.

Να τους αλλαξεις γιατι υπαρχει κίνδυνος να σπασουν στον αερα και να το χασεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Homecinemakias είπε

Σήμερα πήγα σε ποδοσφαιρικό γήπεδο και πράγματι είδα ένα άλλο drone. Το μόνο πρόβλημα είναι οι συνεχείς απαράδεκτες ειδοποιήσεις για το αεροδρόμιο και ενώ βρίσκομαι πάνω απο 6 χιλιόμετρα μακριά. Να φανταστείς "έτρεχα" στο μισό γήπεδο και μετά στο υπόλοιπο μισό φρέναρε και έβγαζε ειδοποίηση!!! Λες και ήμουν σε κάποιο όριο. Τρελά πράγματα. Το έβαλα και στην σπόρ ρύθμιση και είδα σούπερ ταχύτητα!

Όσον αφορά τα προχθεσινά, οι 3 έλικες έσπασαν στην άκρη τους, άλλος πιο πολύ (2 πόντους) και άλλος πιο λίγο. 1 πόντο. Κανα δυό ακόμη έχουν μικρογδαρσίματα αλλα δεν τις άλλαξα και είδα πως το σκάφος λειτουργεί άψογα. Μόνο που μου βγάζει συνέχεια μήνυμα για καλιμπράρισμα στην κάμερα μα δεν με καθοδηγεί στο πως θα το κάνω.

omg man. καταλαβαίνεις τι ρίσκο έχει το να πετάς πάνω από γήπεδο ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zanskou είπε

omg man. καταλαβαίνεις τι ρίσκο έχει το να πετάς πάνω από γήπεδο ; 

εδώ λέγαμε για τους εσωτερικούς χώρους. Και ούτε πάνω απο γήπεδο πρέπει; Εγώ μια χαρά είδα σήμερα πως λειτούργησε εκεί. Απλά το αεροδρόμιο είναι το θέμα. Κάτι πρέπει να κοιτάξω στις ενδείξεις. Αλήθεια, πόσο ψηλά ανεβαίνουν αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zanskou είπε

Γιατί να μη λειτουργήσει πάνω από το γήπεδο; αν όμως κάτι συμβεί και σκάσει σε κανένα κεφάλι τι θα γίνει; 

α γι'αυτό το λες; Όχι μόνος μου ήμουν. Λόγω αργίας. Εαν είχε κόσμο δεν θα έκανα "προπόνηση". Όμως, γιατί να σκάσει σε κεφάλι; Θεωρώ αξιόπιστη εταιρία και το συγκεκριμένο προιόν. Τέλος πάντων, ήμουν μόνος είναι γήπεδο με χορταράκι και οχι πλαστικούρα και έκανα άριστα πλάνα. Θα ήθελα όμως να ανεβαίνει και πιο ψηλά. Μάλλον πάλι κάποια ρύθμιση δεν θα έκανα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά αξιόπιστη ειναι και η εταιρεία και το drone. το θέμα ειναι οτι μπορεί να σου σκάσει ένας γλαρος, να σταματήσει ένα μοτέρακι ή οτιδήποτε άλλο. πράγματα δηλαδή που δεν μπορείς να ελέγξεις. γι'αυτό στο λέω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...