Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακός μετασχηματισμός - Αναβάθμιση ταμειακών μηχανώς και αντικατάσταση POS


ekrepali

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 hours ago, 1comment said:

Θα πάρω τηλ στο σαητ που μου στειλε ο sdikr. Δεν ξέρω αν είναι η εταιρία ή απλά ασχολούνται με λογισμικά. Απ΄την άλλη δεν θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με τον τεχνικό γιατί είναι ο μόνος στην πόλη που ασχολείται με αυτή την ταμειακή. Δεν έχω επιλογή.

Αν δεν θέλεις να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί του τότε μια είναι η επιλογή σου.

Εγώ σου είπα τι αναφέρει η εταιρία σχετικά και πως έχει βγάλει ενημέρωση ειδικά για αυτό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 12/3/2024 στις 4:14 ΜΜ, Finn είπε

Τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις; Εγώ έχω viva + datecs και με το που πατήσω κάρτα στην ταμειακή πετάει το ποσό προς είσπραξη στο softPOS

Καλημερα, σε softpos δλδ viva σε κινητο, δουλευει κανονικα το χεις κανει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 minutes ago, pamarakos said:

Καλημερα, σε softpos δλδ viva σε κινητο, δουλευει κανονικα το χεις κανει;

Ναι κανονικά. 

Ακολούθησα τα παρακάτω βήματα:

1. Ρύθμιση του POS στην ταμειακή. IP και πόρτα

2. Σύνδεση του POS με την ταμειακή ώστε να πάρει master key 

3. Ορισμός τύπου συναλλαγής για το συγκεκριμένο POS. Στην περίπτωση μου αγορά

 

Επεξ/σία από Finn
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NiKoSmile είπε

Πήρε κανένας την επιδότηση για αναβάθμιση POS ή έχουμε ακόμα καιρό;

image.png.79786401ee7a9ea580b32c6187fc605d.png

 

Αν είσαι στον 4ο κύκλο θα κάνεις υπομονή.Μπορει να περιμένεις και δύο μήνες να βγουν τα vouchers.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα με αυτην την αναβαθμιση που περιμενουμε απο την epay για να φτιαξει επιτελους το verifone vx520 τι γινεται ξερει κανεις? εχω ταμειακη micro 2 ics και ο τεχνικος με εχει συνεχεια στην αναμονη για update και στα 2 μπας και δουλεψουν αλλα ο χρονος περναει και σε 2 βδομαδες θα φαμε κανα προστιμο. ουτε ξερω αν προλαβαινω να αλλαξω pos αν δεν παει καλα με αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε η πλατφόρμα σήμερα για ραντεβού με τεχνικό τον Απρίλιο για να πάρετε ένα μήνα ακόμα παράταση όσοι δεν έχετε κάνει την διασύνδεση.Ζητηστε από τον τεχνικό σας να σας βάλει ραντεβού στην πλατφόρμα για να σας φύγει το άγχος όσοι ακόμα δεν έχετε ολοκληρώσει την διασυνδεση

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Finn είπε

Ναι κανονικά. 

Ακολούθησα τα παρακάτω βήματα:

1. Ρύθμιση του POS στην ταμειακή. IP και πόρτα

2. Σύνδεση του POS με την ταμειακή ώστε να πάρει master key 

3. Ορισμός τύπου συναλλαγής για το συγκεκριμένο POS. Στην περίπτωση μου αγορά

 

Βοηθησε με λιγο...εκανα εκκαθαριση των αριθμων που ειχε μεσα η ταμειακη, εβαλα ip κ πορτα που τα βγαζε το κινητο μεσα στην εφαρμογη μολις εκανα συνδεση ααδε που λεει, πηρε η ταμειακη τους αριθμους τους pos (και ειναι οι σωστοι) και απο κει και περα μου βγαζει καμια συνδεση στο pos.

Πχ το 2ο κ το 3ο βημα που τα ειδες;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, sdikr είπε

Αν δεν θέλεις να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί του τότε μια είναι η επιλογή σου.

Εγώ σου είπα τι αναφέρει η εταιρία σχετικά και πως έχει βγάλει ενημέρωση ειδικά για αυτό το θέμα

Λες δηλαδή ότι η αναβάθμιση αφορά ειδικά το pax a80 και θα έπρεπε να την κάνω; Αυτό που είπε ότι περνάνε αυτόματα οι ενημερώσεις; Όντως ένα πρωί που την άνοιξα έκανε μια μεγάλη ενημέρωση για κάποια λεπτά. Έβγαλα και βιντεο να το δείξω στον τεχνικό. Εκεί που γράφει write, οι αριθμοί άλλαζαν συνεχόμενα. Εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, pamarakos said:

Βοηθησε με λιγο...εκανα εκκαθαριση των αριθμων που ειχε μεσα η ταμειακη, εβαλα ip κ πορτα που τα βγαζε το κινητο μεσα στην εφαρμογη μολις εκανα συνδεση ααδε που λεει, πηρε η ταμειακη τους αριθμους τους pos (και ειναι οι σωστοι) και απο κει και περα μου βγαζει καμια συνδεση στο pos.

Πχ το 2ο κ το 3ο βημα που τα ειδες;

 

Ευχαριστω

Στο μενου προγραμματισμός της ταμειακής. EFT-POS ρύθμιση σου δίνει το πρώτο κλειδί, Eft-pos connect σου δίνει το master κλειδί. Τρίτο βήμα είναι να δηλώσεις το σκοπό ύπαρξης του POS (αγορά, προέγκριση κτλ). Με το που έβαλα αγορά, αμέσως πέταξε το ποσό στο viva terminal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Άνοιξε η πλατφόρμα σήμερα για ραντεβού με τεχνικό τον Απρίλιο για να πάρετε ένα μήνα ακόμα παράταση όσοι δεν έχετε κάνει την διασύνδεση.Ζητηστε από τον τεχνικό σας να σας βάλει ραντεβού στην πλατφόρμα για να σας φύγει το άγχος όσοι ακόμα δεν έχετε ολοκληρώσει την διασυνδεση

Στο μεταξυ εμενα μου ειπε να τον παρω τηλέφωνο στις 25 για να κλεισουμε ραντεβού για τη διασυνδεση. Δεν ξερω τι διαλο φοβάται και με τραιναρει τοσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Finn είπε

Στο μενου προγραμματισμός της ταμειακής. EFT-POS ρύθμιση σου δίνει το πρώτο κλειδί, Eft-pos connect σου δίνει το master κλειδί. Τρίτο βήμα είναι να δηλώσεις το σκοπό ύπαρξης του POS (αγορά, προέγκριση κτλ). Με το που έβαλα αγορά, αμέσως πέταξε το ποσό στο viva terminal

Που το δηλωνεις αυτο; την ωρα που χτυπας το ποσο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, stormrain said:

Στο μεταξυ εμενα μου ειπε να τον παρω τηλέφωνο στις 25 για να κλεισουμε ραντεβού για τη διασυνδεση. Δεν ξερω τι διαλο φοβάται και με τραιναρει τοσο..

Το ξύλο που θα φάει γιατί δεν θα δουλεύει σωστά το σύστημα, λογικά ήδη τον έχουν στο τρέξιμο όσους έχει συνδέσει

1 hour ago, 1comment said:

Λες δηλαδή ότι η αναβάθμιση αφορά ειδικά το pax a80 και θα έπρεπε να την κάνω; Αυτό που είπε ότι περνάνε αυτόματα οι ενημερώσεις; Όντως ένα πρωί που την άνοιξα έκανε μια μεγάλη ενημέρωση για κάποια λεπτά. Έβγαλα και βιντεο να το δείξω στον τεχνικό. Εκεί που γράφει write, οι αριθμοί άλλαζαν συνεχόμενα. Εικόνα

Οχι μόνο τα pax, αλλά και αυτά

Δεν έχω κάτι να σου πω απο την στιγμή που λες πως δεν θέλεις να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί του,  ότι σου πει αυτός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, sdikr είπε

Δεν έχω κάτι να σου πω απο την στιγμή που λες πως δεν θέλεις να έρθεις σε αντιπαράθεση μαζί του,  ότι σου πει αυτός.

Τηλεφώνησα στην εταιρία και μου είπαν ότι εφόσον έκανα αναβάθμιση τέλος Φεβρουαρίου, τις υπόλοιπες ενημερώσεις τις παίρνει αυτόματα. Τα ίδια με τον τεχνικό δηλαδή! Καταλαβαίνεις ότι και να θέλω να έρθω σε αντιπαράθεση με τον τεχνικό, εφόσον και η εταιρία λέει τα ίδια, δεν μπορώ να βασιστώ κάπου αλλού.

Στο αν συνδέεται απροβλημάτιστα με pax a80, μου τα μάσαγε. Αλλά μου είπε ότι βγαίνουν συνέχεια ενημερώσεις και λύνονται τα προβλήματα. 

Επεξ/σία από 1comment
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, pamarakos said:

Που το δηλωνεις αυτο; την ωρα που χτυπας το ποσο;

Στο μενου προγραμματισμός, τρόποι πληρωμής

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...