Προς το περιεχόμενο

Προσφορές σε κάρτες γραφικών E-shop.gr


Armoral

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Silenzio είπε

 

Καλημέρα, σορυ μπαίνω σφήνα, σχετικά με μια AMD 5500XT 8GB ?

Εάν κατάλαβα καλά και ρωτάς για την 1650->

Πιο γρήγορη είναι η 5500xt.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, @topos είπε

Εάν κατάλαβα καλά και ρωτάς για την 1650->

Πιο γρήγορη είναι η 5500xt.

πολύ σωστά, για την 1650 μιλάω, το 2020 που πήρα την 5500xt εκεί γύρω κόστιζε, γι αυτό ρώτησα αν ήταν καλύτερη να πούλαγα τη δική μου και με διαφορά να την άλλαζα..

Spoiler

180-200€ είναι ταβάνι για καρτα γραφικών για εμένα, εντωμεταξύ ένα παιχνίδι έπαιξα για 7-8 ώρες το red dead redemption 2 που είχε βγει με 10€ αν θυμάμαι απο epic, δεν είναι οτι μου χρειάζεται, ψυχολογικό είναι και κακώς τη κρατάω και δε βάζω 5600g..

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Sebu said:

Για ένα i7 6700K με 16gb ram και μία asus strix rx480 OC με 8gb ram έχει κατι αξιολογο προς αναβαθμιση της τελευταιας?

Παντα για 1080p gaming σε 24αρι μονιτορ.

παντος τπτ απο αυτα που βλεπεις δε θεωρείτε προσφορα. Τωρα αν εχεις λεφτα οτι δινεις περνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, mp44christos είπε

παντος τπτ απο αυτα που βλεπεις δε θεωρείτε προσφορα. Τωρα αν εχεις λεφτα οτι δινεις περνεις.

Με τις τιμες που βλεπω στις gpu τα τελευταια χρονια δεν θεωρω τιποτα προσφορα ειναι εξωφρενικα βλεπω κατι 800-900-1.000 ευρω και γελαω.

Οποτε δεδομενων των παλαβων συνθηκων ρωταω αν εχει κατι αξιολογου προς αντικατασταση της rx480, χωρις να δημιουργησει τρελο bottleneck και στα πλαισια των τωρινων παλαβων τιμων να θεωρειται προσφορα/αξιολογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Sebu said:

Με τις τιμες που βλεπω στις gpu τα τελευταια χρονια δεν θεωρω τιποτα προσφορα ειναι εξωφρενικα βλεπω κατι 800-900-1.000 ευρω και γελαω.

Οποτε δεδομενων των παλαβων συνθηκων ρωταω αν εχει κατι αξιολογου προς αντικατασταση της rx480, χωρις να δημιουργησει τρελο bottleneck και στα πλαισια των τωρινων παλαβων τιμων να θεωρειται προσφορα/αξιολογη.

Μεγάλη συζητηση αυτο. Εχοντας την ιδια καρτα με σενα, θα ελεγα καλυτερα να τα δώσεις σε καινούριο σύστημά με την παλια καρτα. Αλλα εξαρτάται και απο τι παιζεις τι το θες το σύστημά. Φτιαξε θεμα στο αντίστοιχο υποφορουμ.

Παντος δεν ειναι οπως παλια πλεον βρισκεις καρτα και χωρις να τα σκας. Υπαρχει ενα κενό στην κατηγορία 250 και κατω. Καθως δεν εχουν βγει αξιολογα μοντελα. Δηλ τα τελευταια 3 χρονια εχουμε δει μονο 3050 και 6500 πετσοκομενες καρτες και οι δυο και δεν αξιζουν 300. Τωρα αν ερθουν οι τιμες αμερικης σε εμας ισως δουμε intel a750 στα 200.

Επεξ/σία από mp44christos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mp44christos είπε

Μεγάλη συζητηση αυτο. Εχοντας την ιδια καρτα με σενα, θα ελεγα καλυτερα να τα δώσεις σε καινούριο σύστημά με την παλια καρτα. Αλλα εξαρτάται και απο τι παιζεις τι το θες το σύστημά. Φτιαξε θεμα στο αντίστοιχο υποφορουμ.

Παντος δεν ειναι οπως παλια πλεον βρισκεις καρτα και χωρις να τα σκας. Υπαρχει ενα κενό στην κατηγορία 250 και κατω. Καθως δεν εχουν βγει αξιολογα μοντελα. Δηλ τα τελευταια 3 χρονια εχουμε δει μονο 3050 και 6500 πετσοκομενες καρτες και οι δυο και δεν αξιζουν 300. Τωρα αν ερθουν οι τιμες αμερικης σε εμας ισως δουμε intel a750 στα 200.

Ευχαριστω, δεν παιζει να ασχοληθω με φουλ scale αναβαθμιση τώρα οποτε I pass.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/2/2023 στις 11:44 ΜΜ, Sebu είπε

Για ένα i7 6700K με 16gb ram και μία asus strix rx480 OC με 8gb ram έχει κατι αξιολογο προς αναβαθμιση της τελευταιας?

Παντα για 1080p gaming σε 24αρι μονιτορ.

Έχω τον ίδιο επεξεργαστή με Evga 1060 6 gb και απο την προσφορά παρήγγειλα την 3060ti. Στο gaming ενα πιθανό bottleneck που μπορεί να έχει είναι περίπου 35%. Θεωρώ αξίζει η προσφορά για την 3060ti γιατί πουθενά δεν πάιζει η Asus κάτω απο €500.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 minutes ago, pankotsantis said:

Καλησπέρα,έχω μία GTX 960 αξίζει να πάρω την 1650 ή κάποια άλλη περίπου σε αυτά τα λεφτά (200-);

AMD ryzen 5 5600G, 16gb ram

Παιδια ελεος υπαρχει σχετικο υποφορουμ για αυτο. Για να στο απαντησω αυτο πρεπει να ξερω ολο το συστημα σου. Αλλα οπως ειπα στο υποφορουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, pankotsantis είπε

Καλησπέρα,έχω μία GTX 960 αξίζει να πάρω την 1650 ή κάποια άλλη περίπου σε αυτά τα λεφτά (200-);

AMD ryzen 5 5600G, 16gb ram

Εγω θα λεγα πως δεν αξίζει, κοίτα min για καμιά 6600 σε καινούργια 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...