Προς το περιεχόμενο

Router με σύνδεση sim κάρτας


pita_kontosouvli_season2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Έχω στην διάθεση μου μια κλασσική εταιρική κάρτα της Wind με απεριόριστα GB. Σαν σκέψη λοιπόν έχω να αγοράσω ένα ρουτεράκι για να έχω εξτρά δίκτυο στο σπίτι, όταν ο καλός ΟΤΕ έχει τα θέματα του και έχει αποσυνδέσεις.

Οπότε υποχρεωτικά:

  • να έχει συμβατότητα με κλασσική κάρτα σιμ κινητού δικτύου (δεν υπάρχει δυνατότητα μετατροπής - λόγω εταιρείας - σε σιμ που να έχει μόνο GB)

Μέσω κινητού η Wind στον συγκεκριμένο χώρο πιάνει 100/20, σε 4G. Σε 5G δεν έχει δοκιμαστεί λόγω έλλειψης συμβατής συσκευής. Οπότε λογικά απλό ρουτεράκι με 4g+ μου κάνει.

Μπάτζετ, αδιάφορο. Δεν θέλω κάτι του κ*λου, δεν θέλω να δώσω και 400 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

fritz σε normal  τιμη. tp link value for money. mikrotik ωραιοα αλλα δυσκολο setup

On 18/02/2023 at 22:30, pita_kontosouvli_season2 said:

Καλησπέρα.

Έχω στην διάθεση μου μια κλασσική εταιρική κάρτα της Wind με απεριόριστα GB. Σαν σκέψη λοιπόν έχω να αγοράσω ένα ρουτεράκι για να έχω εξτρά δίκτυο στο σπίτι, όταν ο καλός ΟΤΕ έχει τα θέματα του και έχει αποσυνδέσεις.

Οπότε υποχρεωτικά:

  • να έχει συμβατότητα με κλασσική κάρτα σιμ κινητού δικτύου (δεν υπάρχει δυνατότητα μετατροπής - λόγω εταιρείας - σε σιμ που να έχει μόνο GB)

Μέσω κινητού η Wind στον συγκεκριμένο χώρο πιάνει 100/20, σε 4G. Σε 5G δεν έχει δοκιμαστεί λόγω έλλειψης συμβατής συσκευής. Οπότε λογικά απλό ρουτεράκι με 4g+ μου κάνει.

Μπάτζετ, αδιάφορο. Δεν θέλω κάτι του κ*λου, δεν θέλω να δώσω και 400 ευρώ.

Ευχαριστώ.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...