Προς το περιεχόμενο

Μετά το Twitter, και η Meta κάνει συνδρομητική υπηρεσία την πιστοποίηση λογαριασμών Facebook και Instagram με το μπλε τικ


alion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία μου έχουν κλειδώσει τους λογαριασμούς χωρίς λόγο 3-4 φορές στο φβ και 1 φορά στο ινστα μέχρι να επαληθευτεί ότι είμαι ο ίδιος.

Με αυτό φαντάζομαι πόσα κλειδώματα έχει να φάει ο κόσμος μέχρι να επαληθεύσουν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dennis077 είπε

Πλέον οι διαφημίσεις δεν  αρκούν στα social media και σκέφτονται διάφορες ιδέες για να αυξήσουν το κέρδος και αντιγράφει ο ένας τον άλλον.!! Εγώ προτείνω να τα κάνουν Όλα συνδρομητικά να ησυχάσουμε μια και καλή.!! Δυστυχώς για αυτούς μπορούμε να ζήσουμε και χωρίς social.!! 

Υπάρχει πάρα πολύς κόσμος που αν του κοξεις τα social του έκοψες την ζωη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Περιμένω γκρίνιες από πλούσιους και διάσημους που έχουν account, περιμένω να ακούσω για κομμουνισμό, επαναστάσεις και τον κακο καπιταλισμό. Πάντως ναι, θα έλεγα και πολύ άργησε το fb. Δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην χρεώνω την πιστοποίηση όταν έχω μαζέψει τόσο γνωστούς διάσημους και δημόσια πρόσωπα, καιρός να βγάλω κάτι παραπάνω και εγώ από όσους κοιτάνε να εκμεταλλεύονται τις υπηρεσίες μου. 

Επειδη βέβαια, θα έρθουν και αυτές οι στιγμές σιγά σιγά, περιμένω να δω τι θα γίνει όταν θα αποφασίσουν χρεώσεις και για τον απλό χρήστη. Είμαι σίγουρος ότι θα γίνει κάποια στιγμή. 

Είπες μια τεράστια και βαριά φράση. Για εμένα και εσένα πιστεύω ότι ισχύει 99%. Δυστυχώς όμως όχι για αλλους που έχουν εξαρτηθεί. 

Για τον Τάκη που πηγαίνει στο καφενείο του είναι αδιάφορο.

Για το ίδιο το Κατάστημα που προωθεί προϊόντα/υπηρεσίες/οτιδήποτε, αυτός θα πληρώσει το τικ και όντως εκεί στοχεύουν, στο εταιρικό κομμάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Περιμένω γκρίνιες από πλούσιους και διάσημους που έχουν account

Οι πλούσιοι έχουν δικά τους social media για να μιλάνε μεταξύ τους και δίνουν $1000 το ποστ.

Επεξ/σία από Shinji ikari
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Οι πλούσιοι έχουν δικά τους social media για να μιλάνε μεταξύ τους και δίνουν $1000 το ποστ.

 

Και ποια είναι αυτά τα media; 

Δεν αναφέρω για την ανάγκη επικοινωνίας μεταξύ τους, μπορεί να έχουν ότι θέλουν για να επικοινωνούν, αναφέρω για την προβολή της εικόνας τους προς τον κόσμο και τον μέσο χρήστη. Επίσης άτομα όχι πλούσια αλλά διάσημα και με κάποιο όνομα, έχουν την ανάγκη να δείχνουν μια εικόνα προς τα έξω. 

56 λεπτά πριν, D___G είπε

Τελευταία μου έχουν κλειδώσει τους λογαριασμούς χωρίς λόγο 3-4 φορές στο φβ και 1 φορά στο ινστα μέχρι να επαληθευτεί ότι είμαι ο ίδιος.

Με αυτό φαντάζομαι πόσα κλειδώματα έχει να φάει ο κόσμος μέχρι να επαληθεύσουν…

Αν έχεις περίεργο όνομα επώνυμο η έχει φάει report. 

Πάντως είναι απορίας άξιο πως δουλεύει το facebook. Έχουμε στείλει του κόσμου τα report προς ψεύτικο προφίλ το οποίο έκανε απάτες και έπαιρνε λεφτά από κόσμο μέσω μιας σελίδας, έφαγε report και η σελίδα. Η μόνιμη απάντηση της ομάδας είναι ότι εξετασαν το report και δεν εντόπισαν τίποτα. Σε αλλους και άλλους που δεν έκαναν τίποτε τους κλείνουν τα προφίλ. 

 

Επεξ/σία από Basilhs23___
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Δεν βρίσκω τον λόγο γιατί να μην χρεώνω την πιστοποίηση όταν έχω μαζέψει τόσο γνωστούς διάσημους και δημόσια πρόσωπα, καιρός να βγάλω κάτι παραπάνω και εγώ από όσους κοιτάνε να εκμεταλλεύονται τις υπηρεσίες μου.

Μήπως επειδή το content πάνω στο οποίο παίζουν οι διαφημίσεις το δημιουργεί ο influencer;

Χοντρή η κονόμα αλλά όταν είσαι στο ολιγοπώλιο με την μεγαλύτερη πίτα της αγοράς μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Και ποια είναι αυτά τα media; 

Σιγα μην τους κανω και διαφήμιση, ειναι στο internet. Λαθος ειπα, $1000 το μηνα ειναι. Καμια αναγκη. Πουλανε κατι ή/και κανουν προπαγανδα. Τα $15 ειναι τιποτα για αυτους. Φορος στους φτωχους ειναι για να νοιωθουν οτι εχουν prestige. Η μηπως φορος τον χαζων? πλουτιζουν απο τα στοιχεια σου, σε κανουν πιο δυστυχισμενο και θα πληρωνεις κιολας. Και τα δυο μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χαλαρώστε. Η υπηρεσία απευθύνεται σε εταιρίες, επαγγελματίες ή διάσημους, και την ζητάνε οι ιδιοι γιατι τους δημιουργούν μεγάλο πρόβλημα οι fake λογαριασμοί που κάνουν πλαστοπροσωπία. Ο Μπάμπης και η Σούλα απο το Μπραχάμι συνεχίζουν ανενόχλητοι και χωρίς μπλέ τικ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζουκ, γ...σαι. θα μείνουμε ατικάριστοι, δε βαριέσαι. Πόσες συνδρομές να πληρώσουμε Πχια?!

6 ώρες πριν, AtiX είπε

Αντε βρε και στο insomnia….

Μη βάζεις ιδέες :p

Επεξ/σία από balt123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, balt123 είπε

Ζουκ, γ...σαι. θα μείνουμε ατικάριστοι, δε βαριέσαι. Πόσες συνδρομές να πληρώσουμε Πχια?!

Μην είσαι τόσο σκληρός. Μπορεί να μπει ινσόμνια, να το δει οτι θα μείνεις ατικάριστος και να γίνει ράκος ψυχολογικά. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Σιγα μην τους κανω και διαφήμιση, ειναι στο internet. Λαθος ειπα, $1000 το μηνα ειναι. Καμια αναγκη. Πουλανε κατι ή/και κανουν προπαγανδα. Τα $15 ειναι τιποτα για αυτους. Φορος στους φτωχους ειναι για να νοιωθουν οτι εχουν prestige. Η μηπως φορος τον χαζων? πλουτιζουν απο τα στοιχεια σου, σε κανουν πιο δυστυχισμενο και θα πληρωνεις κιολας. Και τα δυο μαλλον.

Ας σταματήσουν τότε οι "φτωχοι" να έχουν social media, στο χέρι τους είναι. 

43 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Μήπως επειδή το content πάνω στο οποίο παίζουν οι διαφημίσεις το δημιουργεί ο influencer;

Χοντρή η κονόμα αλλά όταν είσαι στο ολιγοπώλιο με την μεγαλύτερη πίτα της αγοράς μπορείς να κάνεις ότι θέλεις.

 

Το δημιουργεί ο χρήστης μέσω των cookies και ότι αποθηκεύεται. Πολλοί λόγοι κλικαρουν στις διαφημίσεις με τους blockers που υπάρχουν, καλά κάνουν βέβαια. Το μαγαζί θα κοιτάξει να στα πάρει αλλιώς. 

26 λεπτά πριν, fragma είπε

Παιδιά χαλαρώστε. Η υπηρεσία απευθύνεται σε εταιρίες, επαγγελματίες ή διάσημους, και την ζητάνε οι ιδιοι γιατι τους δημιουργούν μεγάλο πρόβλημα οι fake λογαριασμοί που κάνουν πλαστοπροσωπία. Ο Μπάμπης και η Σούλα απο το Μπραχάμι συνεχίζουν ανενόχλητοι και χωρίς μπλέ τικ. 

Η υπηρεσία υπάρχει ήδη δωρεάν εδώ και χρόνια. Η αλλαγή είναι ότι θα ζητάει και πληρωμή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fragma είπε

και την ζητάνε οι ιδιοι γιατι τους δημιουργούν μεγάλο πρόβλημα οι fake λογαριασμοί που κάνουν πλαστοπροσωπία.

Εσύ νομίζεις ότι όποιος είναι verified είναι και ο ίδιος που λέει; how quaint.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Το δημιουργεί ο χρήστης μέσω των cookies και ότι αποθηκεύεται. Πολλοί λόγοι κλικαρουν στις διαφημίσεις με τους blockers που υπάρχουν, καλά κάνουν βέβαια. Το μαγαζί θα κοιτάξει να στα πάρει αλλιώς. 

To content δημιουργεί με τα cookies?
Λίγοι είναι εκεί έξω που έχουν έστω και κάποιο blocker. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
52 λεπτά πριν, Shinji ikari είπε

Εσύ νομίζεις ότι όποιος είναι verified είναι και ο ίδιος που λέει; how quaint.

Δεν είναι εύκολο να γίνεις verified αν δεν είσαι ο πραγματικός χρήστης, και στην τελική δεν γνωρίζω κανέναν scammer που θα πληρωνε συνδρομη. 

Επεξ/σία από fragma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...