Προς το περιεχόμενο

Atlantis ERP + SQL


nickol-us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετίζω το φόρουμ.

Υποχρεωτικά λόγω εργασίας εμπλέκομαι πλέον με το συγκεκιμένο πρόγραμμα.

Υπάρχουν μεγάλες απαιτήσεις εργασίας για ανάλυση στοιχείων μέσω πινάκων, κάτι το οποίο αυτή τη στιγμή γίνεται με παράδοξο τρόπο, export και "μαγείρεμα" στοιχείων σε excel.

Θα ήθελα να μπορούσα να βγάλω κάποιους "advanced" πίνακες, όπου θα επιλέγω ποιά στοιχεία από κάθε section θα γίνονται εκτύπωση.

Από που λέτε πρέπει να ξεκινήσω;

Να ξεκινήσω να διαβάζω sql;

Να παρακολουθήσω κάποιο σεμινάριο;

Υπάρχει μέλος με ανάλογη γνώση που να με κατευθύνει πως πρέπει να κινηθώ;

 

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, kotsoz είπε

Δούλεψα 3 χρόνια Atlantis στην 1η μου θέση σαν erp consultant. 
Αν δεν ξέρεις καλά sql είναι το πρώτο πράγμα που πρέπει να πιάσεις, χωρίς 2η σκέψη 

Φιλε επειδή ενδιαφέρομαι κι εγω να ξεκινησω sql έχεις να προτείνεις κάτι για να ξεκινησω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, εγώ είχα ξεκινήσει με μαθήματα στο udemy όπως αυτό 

https://www.udemy.com/share/101ZzW3@nQReVHQsERBY9D1bOogUh3glkz2fPppzxW45JKwPHJNNAVgEMdllSeufbFmgFLDq/
αλλά εγώ ήμουν τελείως άσχετος όποτε ξεκίνησα τελείως από το 0.

Μετά από λίγο μαθαίνεις μέσω της δουλειάς και του κάθε challenge που εμφανίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kotsoz είπε

Καλημέρα, εγώ είχα ξεκινήσει με μαθήματα στο udemy όπως αυτό 

https://www.udemy.com/share/101ZzW3@nQReVHQsERBY9D1bOogUh3glkz2fPppzxW45JKwPHJNNAVgEMdllSeufbFmgFLDq/
αλλά εγώ ήμουν τελείως άσχετος όποτε ξεκίνησα τελείως από το 0.

Μετά από λίγο μαθαίνεις μέσω της δουλειάς και του κάθε challenge που εμφανίζεται.

Σου πηρε καιρο να εξοικειωθείς; Και εγω απο χαμηλα θα ξεκινησω. Δεν εχω εμπειρία..

Τα μαθηματα αυτά αν τα πληρωσεις, μετα μπορείς να τα δεις οποτε θελεις; Η εχουν διαστημα χρησης; Γιατι λογω δουλειας δεν εχω και πολυ χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Justelene235 είπε

Σου πηρε καιρο να εξοικειωθείς; Και εγω απο χαμηλα θα ξεκινησω. Δεν εχω εμπειρία..

Τα μαθηματα αυτά αν τα πληρωσεις, μετα μπορείς να τα δεις οποτε θελεις; Η εχουν διαστημα χρησης; Γιατι λογω δουλειας δεν εχω και πολυ χρονο

Στο udemy μπορείς να δεις τα σεμινάρια που έχεις αγοράσει όποτε και όσο συχνά θέλεις - δεν έχουν ημερομηνία λήξης. Το θέμα είναι ότι με το πέρασμα του χρόνου και αν δεν ενημερώνονται, ουσιαστικά τίθονται εκτός "πρώτης γραμμής" λόγω νέων εκδόσεων κλπ. Ειδικά για την SQL, οι βασικές αρχές είναι ίδιες οπότε μπορείς να επιλέξεις το κατάλληλο σεμινάριο που σε ενδιαφέρει. Προσοχή, στην πλατφόρμα (MSSQL, MySQL, PostgreSQL, κλπ) γιατί η κάθε μια έχει τις ιδιαιτερότητες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, hawkpilot είπε

Στο udemy μπορείς να δεις τα σεμινάρια που έχεις αγοράσει όποτε και όσο συχνά θέλεις - δεν έχουν ημερομηνία λήξης. Το θέμα είναι ότι με το πέρασμα του χρόνου και αν δεν ενημερώνονται, ουσιαστικά τίθονται εκτός "πρώτης γραμμής" λόγω νέων εκδόσεων κλπ. Ειδικά για την SQL, οι βασικές αρχές είναι ίδιες οπότε μπορείς να επιλέξεις το κατάλληλο σεμινάριο που σε ενδιαφέρει. Προσοχή, στην πλατφόρμα (MSSQL, MySQL, PostgreSQL, κλπ) γιατί η κάθε μια έχει τις ιδιαιτερότητες της.

Ευχαριστώ. Σου πήρε καιρό να εξοικειωθείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Justelene235 είπε

Ευχαριστώ. Σου πήρε καιρό να εξοικειωθείς;

Όχι αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Αν γνωρίζεις καλά αγγλικά και ορολογία πληροφορικής δε νομίζω να έχεις θέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα σειρά μαθημάτων sql και μάλιστα στα ελληνικά μέσω youtube.

Εντελώς ενημερωτικά το αναφέρω, δεν έχω παρακολουθήσει μάθημα ακόμα, δεν ξέρω τι επίπεδο είναι ούτε α αξίζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...