Προς το περιεχόμενο

Ξεκλείδωμα Router


anesperos13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Έχω δύο ρούτερ  tp link archer mr 2000 που είχα πάρει πριν δύο χρόνια μαζί με δύο SIM για ασύρματο ίντερνετ της wind

Τώρα που τελείωσε το 24 μηνός συμβόλαιο μπορώ να βάλω sim άλλης εταιρείας; Υπάρχει τρόπος να ξεκλειδώσω τα ρούτερ μην πάνε χαμένα;

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς οσο και αν εχω ψάξει δεν εχω βγάλει ακρη ετσι ωστε να του περασουμε καποιο αλλο firmware,ειναι κλειδωμενα στον παροχο.

Οποιος γνωριζει κατι ας μας ενημερώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε αρχικά αυτό Guide on unlocking TP-Link Archer MR200 from your carrier - Community Builds, Projects & Packages - OpenWrt Forum

Όμως χρειάζεσαι κάποια εργαλεία. Ελέγχω και άλλες πηγές και επανέρχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, dkmaster είπε

Τσέκαρε αρχικά αυτό Guide on unlocking TP-Link Archer MR200 from your carrier - Community Builds, Projects & Packages - OpenWrt Forum

Όμως χρειάζεσαι κάποια εργαλεία. Ελέγχω και άλλες πηγές και επανέρχομαι.

Όταν λες εργαλεία; Από αυτά που διάβασα δεν κατάλαβα και πολλά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, anesperos13 είπε

Όταν λες εργαλεία; Από αυτά που διάβασα δεν κατάλαβα και πολλά :P

Χρειάζεται ένας programmer για να τραβήξεις το firmware που έχεις τώρα γιατί πρέπει να περαστεί ξανά κάποια στιγμή, όπως λέει η διαδικασία, αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει. Όμως, αν δεν κατάλαβες τον οδηγό τότε καλύτερα να μην επιχειρήσεις γιατί μπορεί να σου μείνει στα χέρια το ρούτερ και να βγει εντελώς άχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dkmaster είπε

Χρειάζεται ένας programmer για να τραβήξεις το firmware που έχεις τώρα γιατί πρέπει να περαστεί ξανά κάποια στιγμή, όπως λέει η διαδικασία, αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα πετύχει. Όμως, αν δεν κατάλαβες τον οδηγό τότε καλύτερα να μην επιχειρήσεις γιατί μπορεί να σου μείνει στα χέρια το ρούτερ και να βγει εντελώς άχρηστο.

..έτσι κι αλλιώς είναι ήδη άχρηστο... 😀 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dkmaster είπε

Ε μπορεί να ανανεώσει με την υπάρχουσα εταιρεία, δεν μπορώ να ξέρω.

το λεω γιατι εχω ενα τις wind και προσπαθησα με καρτα τις wind αλλα τζιφος...εκτος αν θελει καρτα συμβολαιο και να την παντρεψουν με το συγκεκριμενο router ,οπως εκαναν με τις καρτες στους αποκωδικοποιητές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δείτε το παρακάτω βίντεο μπας και μπορεί να μπει το μαμά Firmware με TFTP Recovery. Από TP-Link κατεβάζετε το αρχείο ανάλογα το Version του Hardware (V1 - V5.3)...

https://www.tp-link.com/gr/support/download/archer-mr200/v1/

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, iliasleon είπε

το λεω γιατι εχω ενα τις wind και προσπαθησα με καρτα τις wind αλλα τζιφος...εκτος αν θελει καρτα συμβολαιο και να την παντρεψουν με το συγκεκριμενο router ,οπως εκαναν με τις καρτες στους αποκωδικοποιητές...

Οκ, κατάλαβα. Αν βρω τίποτε άλλο θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2023-02-23-19-35-33-Tftpd64-by-Ph-Jounin

.....ενω του βαζω 192.168.0.66 εξακολουθει να βλεπει 192.168.1.1.Παρολα αυτα ,  το αρχειο που ψαχνει ειναι απο αλλο router :D

Επεξ/σία από iliasleon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασες να μετονομάσεις το αρχείο σε αυτό που ζητάει?? Επίσης αν μπεις με Browser στην 192.168.1.1 εμφανίζει πεδίο για Recovery ή το κανονικό Login??

Υπάρχει και το ενδεχόμενο να έχει κλειδώσει το Recovery η Wind...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...