Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο για όλους τους κατόχους Nothing Phone (1) το Android 13


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, vagdesign είπε

 

Βρήκα αυτά για να τα δεις σε 15" ψάξιμο...

Δεν εννοούσα αυτό ακριβώς, αλλά πώς η κάθε sim να κουδουνίζει με διαφορετικό ήχο ξεχωριστά. Στη μια sim όταν με καλούν θέλω να παίζει Metallica, και στην άλλη sim Γωγώ Τσαμπά 🤪.

Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσος ενθουσιασμός με το Nothing; Το έχει ενας συνάδελφος, αδιάφορο τελείως και χοντροκομμένο. Ο ορισμός της μετριότητας εκτός του software. Μπροστά στο απαρχαιωμένο lg g7 μου δείχνει φτηνιάρικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, manoliszoo είπε

το έχω από την πρώτη εβδομάδα που βγήκε...12/256 είναι φοβερό σε όλα του ...

Ερώτηση, μηηηηπως έχει κινούμενες φωτό όπως το Pixel ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Ερώτηση, μηηηηπως έχει κινούμενες φωτό όπως το Pixel ? 

Έχει με το Google Wallpapers για όλα τα Android κινητά, δες εδώ π.χ.

https://xiaomiui.net/all-google-pixel-live-wallpapers-1-6-for-all-android-devices-10403/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/2/2023 στις 9:39 ΜΜ, zananiro είπε

Δηλώνω ευτυχής κάτοχος της συσκευής 😀  Ήρθε και σε εμένα σήμερα η αναβάθμιση. Σήμερα βγήκε η ανακοίνωση ότι θα γίνει το rollout της stable και σήμερα ήρθε. Άποψή μου πάντα είναι ας αργεί μια αναβάθμιση αρκεί να είναι χωρίς προβλήματα. Το changelog πάντως της αναβάθμισης είναι εντυπωσιακό, μένει να το δούμε και στην πράξη. 

Εγώ πάντως στο διάστημα που έχω τη συσκευή είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με την επιλογή. Ίσως η πιο ισορροπημένη συσκευή που κυκλοφορεί κατά την άποψή μου και από τις λίγες συσκευές που έχουν τη δική της ταυτότητα.

Software pure android χωρίς bugs, άριστη διαχείριση μνήμης και γενικά η εμπειρία χρήσης μέχρι τώρα εξαιρετική. Κάμερα επισης εξαιρετική. Γενικά δεν λείπει κάτι από τη συσκευή, είναι όπως ανέφερα ισορροπημένη.

Γενικά πάντως από amazon που η τιμή είναι γύρω στα 400€ (και φθηνότερα ανά περιόδους), θεωρώ ότι είναι μια συσκευή που αξίζει κανείς να την βάλει στις επιλογές του. Φυσικά μιλάμε για start up, οποτε λογικό να υπάρχουν ενδοιασμοί, αλλά με βάση τα μέχρι τώρα δείγματα της εταιρίας προσωπικά τη συστήνω. Μένει να δούμε αν συνεχίσει έτσι η εταιρία. 

Μια ερωτηση φιλε μου ,η μπαταρια του διορθοθηκε με την εκδοση 13??? ειδικα στο stand by που ειχε θεμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, fotisbasm είπε

Μια ερωτηση φιλε μου ,η μπαταρια του διορθοθηκε με την εκδοση 13??? ειδικα στο stand by που ειχε θεμα 

Με την αναβάθμιση παρατήρησα ότι η διαχείριση μπαταρίας εχει βελτιωθεί αν κρίνω ότι έχω σε γενικές γραμμές  μεγαλύτερο sot σε σχέση με πριν. Όχι τρελές διαφορές βέβαια. Βασικά και πριν καλή την έβρισκα σε γενικές γραμμές εγώ τη διαχείριση.

Το standby ναι, έχει βελτιωθεί κατά 30%-40% περίπου. Το βράδυ σε standby χάνει περίπου 0.5% ανά ώρα. Προσωπικά μέχρι τώρα έχω δει sot από 4,5 μέχρι 6 ώρες με σχεδόν ίδια χρήση καθημερινά και το φορτίζω περίπου στο 20% ( bluetooth με συνδεδεμένο band, location, 5g, 120hz, social, Web surfing, παιχνίδια δεν παίζω). Υπόψιν ότι δεν έκανα hard reset μετά την αναβάθμιση. Πάντως ίσως χρειάζονται ακόμη κάποιοι κύκλοι φόρτισης για να μάθει το λογισμικό τη χρήση που κάνω μετα την αναβάθμιση γιατί βλέπω ότι βελτιώνεται σε σχέση με τις πρώτες ημέρες. 

Επεξ/σία από zananiro
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι ακομα , λιγο που επαιξα δεν βρηκα , καποιο battery tips  εφαρμογων , δηλαδη θελω παραδειγμα το facebook να μπενει σε καταστση υπνου , αρκετα τηλεφωνα εχουν επιλογη ποιες εφαρμογες να μην τρεχουν στο παρασκηνιο . στο  nothing  πως γινετε ???? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...