Προς το περιεχόμενο

Αποσύνδεση από το ίντερνετ όταν συνδέω το USB stick


kite26

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Sandisk usb μου, το οποίο χρησιμοποιώ βασικά, μου δημιουργεί το εξής πρόβλημα: Μόλις το βάζω στη θύρα, το wifi αποσυνδέεται, και μόλις το αφαιρώ, το ίντερνετ επανέρχεται. Ποια είναι η λύση στο θέμα αυτό; Χρησιμοποιώ εξωτερική κάρτα δικτύου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kite26 είπε

To Sandisk usb μου, το οποίο χρησιμοποιώ βασικά, μου δημιουργεί το εξής πρόβλημα: Μόλις το βάζω στη θύρα, το wifi αποσυνδέεται, και μόλις το αφαιρώ, το ίντερνετ επανέρχεται. Ποια είναι η λύση στο θέμα αυτό; Χρησιμοποιώ εξωτερική κάρτα δικτύου.

Άλλαξε θέση ή θύρα στην εξωτερική κάρτα δικτύου γιατί έχει περιβολές από το usb 3. Βρες μια θύρα μακριά από την usb 3 του σκληρού ή πάρε hub .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί υπολογιστή μιλάμε και με  τι θύρες? Γιατί αν είναι κάρτα στο hub και στο hub συνδέεις και το στικάκι λογικό είναι να κάνει παρεμβολές. Για τι κάρτα δικτύου μιλάμε ? Αν είναι απλή 300mbps μπορείς να την βάλεις και σε usb 2 .

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πρόκειται για τον υπολογιστή της υπογραφής σου ίσως θα πρέπει να δεις την επιλογη για εσωτερική pci e καρτα δικτύου. Τέλος πάντων το φαινόμενο παρουσιάζεται κυρίως σε usb 3 σκληρούς ή στικάκια που δεν έχουν μόνωση τα καλωδια τους ή το usb καλωδιο της κάρτας δικτύου δεν έχει καλή μόνωση και επηρεάζεται από τα καλωδια των usb 3 σκληρών.

Επεξ/σία από atheatos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...