Προς το περιεχόμενο

Το concept smartphone του OnePlus 11 έχει υδρόψυξη "παρόμοια" με PC


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, NickTG είπε

Άρα δεν είναι ότι γενικά δεν χρειάζεται ψύξη απλά θεωρούν πως για τη χρήση που γίνεται από την πλειοψηφία σε ένα air δεν χρειάζεται. 

 

Όπως έγραψα και στο αρχικό μου σχόλιο νομίζω ότι οι εταιρίες θα πρέπει να κινηθούν προς συσκευές που δεν χρειάζονται ψύξη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 minutes ago, xemis said:

Όπως έγραψα και στο αρχικό μου σχόλιο νομίζω ότι οι εταιρίες θα πρέπει να κινηθούν προς συσκευές που δεν χρειάζονται ψύξη. 

Δεν είναι θέμα συσκευών αλλά σεναρίου χρήσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, NickTG είπε

Δεν είναι θέμα συσκευών αλλά σεναρίου χρήσης. 

Οκ, θεωρώ ότι το σενάριο χρήσης για υδρόψυκτο κινητό, θα μείνει σενάριο. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/2/2023 στις 11:08 ΜΜ, jerry banana είπε

 Επίσης εάν σου πέσει το κινητό και σπάσει η υδροψυξη τι κάνεις ? 

Η υδρόψυξη δεν γίνεται με μηχανικά μέρη, αλλά με πιεζοαντιστάσεις που όταν τους παρέχεις συγκεκριμένα βολτ πάλονται δημιουργόντας έτσι ροή νερου. (Με την βοήθεια κάποιων βαλβίδων)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Billysainis είπε

Η υδρόψυξη δεν γίνεται με μηχανικά μέρη, αλλά με πιεζοαντιστάσεις που όταν τους παρέχεις συγκεκριμένα βολτ πάλονται δημιουργόντας έτσι ροή νερου. (Με την βοήθεια κάποιων βαλβίδων)

Ναι αλλά η ερώτηση παραμένει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Ναι αλλά η ερώτηση παραμένει 

Εφόσον δεν υπάρχουν μηχανικά μέρη έχεις τόσο βαθμό επικινδυνότητας σε πέσιμο όσο ένα κοινό κινητό , δηλαδή ζημιά σε πλακέτα κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Billysainis είπε

 

Εφόσον δεν υπάρχουν μηχανικά μέρη έχεις τόσο βαθμό επικινδυνότητας σε πέσιμο όσο ένα κοινό κινητό , δηλαδή ζημιά σε πλακέτα κλπ

Επομένως επικίνδυνο όπως ένα απλό κινητό και λογικά θα είναι και το κόστος επισκευής μεγάλο καθώς σε αντίθεση με ένα απλό κινητό έχεις ολόκληρη μανουρα πίσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jerry banana είπε

Επομένως επικίνδυνο όπως ένα απλό κινητό και λογικά θα είναι και το κόστος επισκευής μεγάλο καθώς σε αντίθεση με ένα απλό κινητό έχεις ολόκληρη μανουρα πίσω .

Το κόστος συντήρησης σε περίπτωση πτώσης και ζημειάς πιστεύω θα είναι στον θεό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Billysainis είπε

Το κόστος συντήρησης σε περίπτωση πτώσης και ζημειάς πιστεύω θα είναι στον θεό.

Σίγουρα γι'αυτό το ανέφερα και σαν θέμα  γιατί παρασειρονται πολλοί το αγοράζουν και δεν σκέφτονται το μετά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2023 στις 8:36 ΜΜ, xemis είπε

Όπως έγραψα και στο αρχικό μου σχόλιο νομίζω ότι οι εταιρίες θα πρέπει να κινηθούν προς συσκευές που δεν χρειάζονται ψύξη. 

Δεν υπάρχουν συσκευές που δουλευουν καλύτερα χωρίς ψύξη, ούτε και θα υπαρξουν ποτέ. Ακόμα και οι συσκευές που αναφέρεις που δεν έχουν active cooling θα δούλευαν καλύτερα με active cooling. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Δεν υπάρχουν συσκευές που δουλευουν καλύτερα χωρίς ψύξη, ούτε και θα υπαρξουν ποτέ. Ακόμα και οι συσκευές που αναφέρεις που δεν έχουν active cooling θα δούλευαν καλύτερα με active cooling. 

ευχαριστώ πολύ, αλλά το γνωρίζω. Επίσης να σου πω κι εγώ ότι ένα αυτοκίνητο με κινητήρα 5000 κεκ είναι πιο δυνατό από ένα 1500 κεκ. Αυτό τισημαίνει? Ότι πρέπει οι εταιρίες να εστιάσουν στους κινητηρες 5000 κεκ???

Εγώ το θεωρώ αχρείαστο όπως και το υδρόψυκτο κινητο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...