Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα για audio record σαν το obs αλλά για mp3 μόνο μέσω virtual audio cable


oraiustepe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Θέλω να κάνω record από τον chrome κάτι σε mp3 μορφή αλλά παράλληλα εκείνη την ώρα να παίζω και ένα game. Προφανώς δε θέλω να ακούγεται το παιχνίδι. Για αυτό έβαλα το virtual audio cable και το ρύθμισα στο Obs studio αλλά δεν έχει επιλογή για Mp3 αλλά μόνο για mp4(δηλαδή να κάνει record αναγκαστικά την οθόνη κάτι που δε θελω) Και κατά επέκταση εκτός από πολύ χώρο τρώει και πολλή χρηση gpu την οποία την χρειάζομαι για το παιχνίδι. Έπειτα δοκίμασα το audacity αλλά δεν είναι για αυτή τη δουλειά από ότι κατάλαβα και μπορείς να κάνεις μόνο record από μικρόφωνα και όχι από εικονικές συσκευές. Υπάρχει κάποια εφαρμογή για audio Μόνο σαν το obs; 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατεβαίνει.. Έχω συνδρομή audiobook και επειδή θα λήξει σε λίγο καιρό και θέλω να έχω κάποια βιβλία να τα ακούω μετά και δε θέλω να ανανεώσω τη συνδρομή σκέφτηκα να το βάζω να γράφει στο παρασκήνιο καθώς κάνω άλλα πράγματα στον υπολογιστή αλλά χωρίς να χάνω πολύτιμους πορους από το σύστημα όπως γίνεται με την εγγραφή βίντεο με το obs, αλλιώς θα το έκανα έτσι και θα μετέτρεπα μετά το αρχείο σε mp3. Μην την ψάχνεις ολόκληρη κομπίνα 😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...