Προς το περιεχόμενο

Το Realme GT3 φορτίζει πλήρως σε 9,5 λεπτά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, manolis940 είπε

Βασική Απορία. Φορτιστής θα υπάρχει στην συσκευασία;

 

Όση RAM και να έχεις θα στις κλείνει για εξοικονόμηση ενέργειας.

Snapdragon 888 δεν έχει το GT2 ;

 

ναι τον 888 εχει

τον 8 gen 1 θα έχει to gt3

https://m.gsmarena.com/realme_gt3-12120.php

Φορτιστη ισως βάλει η realme :)

 

Επεξ/σία από aces
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, aces είπε

ναι τον 888 εχει

τον 8 gen 1 θα έχει to gt3

https://m.gsmarena.com/realme_gt3-12120.php

Φορτιστη ισως βάλει η realme :)

Δικό μου λαθάκι ωστόσο, το μήνυμα στο οποίο απάντησα αναφέρει GT2 Pro και όχι GT2 το οποίο όντως έχει τον 8 Gen 1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

O λογικός χρήστης δεν θέλει 3 μέρες μπαταρίας. Θέλει 3000 μέρες μπαταρίας. Επειδή όμως, όπως προείπαμε, είναι λογικός, καταλαβαίνει οτί αυτό δεν γίνεται οπότε προτιμάει απτό τίποτα την ταχυφόρτιση. 

Ο λογικός χρήστης αν δεν αγόραζε ότι του πλασάρουν τότε θα είχαν πάρει το νόημα και αντί να έβαζαν γρήγορη φόρτιση θα προσθέταν σε άλλους τομείς. Αλλά γιατί να το κάνει αυτό αφού μπορεί να συμβιβαστεί με το λιγότερο; 😅 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά εγώ επειδή ειμαι άσχετος η ίδια η εταιρεία λέει ότι μετά από 1600 κύκλους σε αυτή την ταχυφορτιση η μπαταρία θα είναι στο 80%  οπότε για 4 χρόνια μίνιμουμ θα έχεις μια χαρα μπαταρία  φανταζομαι για 2 χρονια λογικα θα ειναι σχεδον σαν καινουρια γιατι όλοι λέτε ότι η μπαταρία θα είναι άχρηστη μετά από λίγο καιρο κλπ; πραγματικά αν είναι όπως τα λέει εγω ειμαι φουλ χαρούμενος αφού ξερω οτι όλες οι εταιρείες θα ακολουθήσουν περιμένω πως και πως να το βάζω από 5% και σε 9-10 λεπτά να είναι φουλ! (Επίσης φαντάζομαι ότι θα βγάζει τουλαχιστον μέρα υποθέτω)

Επεξ/σία από Ducatista
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, forgotten είπε

my next phone εχω παρει το realme gt2 pro me 12/256 580ευρω οποτε μολις πεσει στην ιδια τιμη θα παρω την αναβαθμιση :)

ενα μεγαλο Οχι στο θεμα επεξεργαστης μια και φερει τον ιδιο επεξεργαστη με το realme gt2 pro.

Δεν φοράει τον ίδιο επεξεργαστή φίλος . Το gt 2 pro φοράει τον τον qualcom 8 gen 1 by samsung και το GT3 φοράει τον qualcom 8+ gen 1 by tsmc .με αρκετές διαφορές στην θερμοκρασία καταλανωση και το throttling και κατά επέκταση στην απόδοση του .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TutaKachun είπε

Δεν διαφωνώ αλλά αφού αυτό δεν γίνεται, προτιμώ όταν ξεμείνω στο δρόμο ή στην δουλειά να βρω μια πριζα για 5 λεπτά και να το πάω 50% πάλι, παρα να κουβαλάω μαζί μου ένα βαρύ powerbank 

Θα κουβαλας τον φορτιστή του ομως... Αρα παλι θα κουβαλας κατι.. Απλα επιλεγεις τι..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να έχει αν ο Κινέζος δε σπρώξει τη κατάσταση, apple και Samsung δε παίζει να ανέβουν πάνω απο τα 45watt, σημειωτέον whoever goes fast never goes back...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, TheoAlex50 είπε

Ο λογικός χρήστης αν δεν αγόραζε ότι του πλασάρουν τότε θα είχαν πάρει το νόημα και αντί να έβαζαν γρήγορη φόρτιση θα προσθέταν σε άλλους τομείς. Αλλά γιατί να το κάνει αυτό αφού μπορεί να συμβιβαστεί με το λιγότερο; 😅 

Για ποιους άλλους τομεις μιλάς? Τι άλλο θες να σου προσθέσουν δηλαδή? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν είχε ηχογράφηση κλήσης smart screen και καλό desktop mode με type c 3.0 και πάνω θα ήταν 1000% το επόμενο κινητό μου. Προς το παρόν μόνο samsung....τρομερή η γρήγορη φόρτιση και πολύ χρήσιμη!!! Όσο για τους 1600 κύκλους γρήγορης φόρτισης πραγματικά θέλω να δω μελλοντικά αν ισχύει. Και αναρωτιέμαι αν οι γρήγοροι κύκλοι φόρτισης είναι 1600 οι αργοί πόσοι θα είναι? Δηλαδή θα αντέχει η μπαταρία 10 χρόνια? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, adversus είπε

Μετά από φόρτιση στα 120w στο xiaomi της γυναίκας και την πτώση της μπαταρίας σε λίγους μήνες, ευχαριστώ αλλά προτιμώ τα 20w του iphone μου

Έχεις ένα δίκιο.. Στους 6 μήνες τα iphone των 20watt έχουν 100% υγεία μπαταρίας 😂

18 ώρες πριν, jgeorgiou είπε

εγω έχω το realme 7pro εδώ και δυομιση χρόνια το φορτίζω καθημερινά με το γρήγορο (1 ώρα και κάτι η πλήρης φόρτιση) και η μπαταρία είναι σε καλό επίπεδο.

1 ώρα και κάτι αποκλείεται φίλε μου.. Στο λέω γιατί την είχα την συσκευή.. 4.500 mah με 67 watt δεν βγαινει

Επεξ/σία από AwOv
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, adversus είπε

Μετά από φόρτιση στα 120w στο xiaomi της γυναίκας και την πτώση της μπαταρίας σε λίγους μήνες, ευχαριστώ αλλά προτιμώ τα 20w του iphone μου

7 λεπτά πριν, AwOv είπε

Έχεις ένα δίκιο.. Στους 6 μήνες τα iphone των 20watt έχουν 100% υγεία μπαταρίας 😂

Σίγουρα κάτι συμβαίνει με την αντοχή των υλικών της μπαταρίας και τη θερμότητα κατά την ταχυφόρτιση.

Επίσης δεν ξεκαθαρίζεται αν είναι ταχυφόρτιση μέχρι 100% ή μέχρι 80%.

 

1 ώρα πριν, georgiosmag είπε

αν είχε ηχογράφηση κλήσης smart screen και καλό desktop mode με type c 3.0 και πάνω θα ήταν 1000% το επόμενο κινητό μου. Προς το παρόν μόνο samsung....τρομερή η γρήγορη φόρτιση και πολύ χρήσιμη!!! Όσο για τους 1600 κύκλους γρήγορης φόρτισης πραγματικά θέλω να δω μελλοντικά αν ισχύει. Και αναρωτιέμαι αν οι γρήγοροι κύκλοι φόρτισης είναι 1600 οι αργοί πόσοι θα είναι? Δηλαδή θα αντέχει η μπαταρία 10 χρόνια? 

Το σίγουρο είναι ότι οι μπαταρίες και οι σταθμοί αποθήκευσης ενέργειας θα είναι αναγκαία και στο μέλλον. Οπότε κάθε καινοτομία είναι καλοδεχούμενη.

Επεξ/σία από svartevarg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...