Προς το περιεχόμενο

Το Realme GT3 φορτίζει πλήρως σε 9,5 λεπτά


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά τα πράγματα.. Οποίος θέλει το χρησιμοποιει(υπερταχεία φόρτιση) οποίος δεν θέλει η δεν του χρειαζεται όχι.. Δεύτερο φορτιστή χαμηλής τάσης και το φορτίζεις.. Απλά το να υπάρχει και η "γρήγορη" επιλογή είναι πάντα στα +.. Εγώ ας πούμε κοιτούσα το zenfone9.. Αλλά λόγω της φόρτισης δεν το πήρα ποτέ.. Είναι κάτι που έχω συνηθισει

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως σε Redmi Note 10 Pro που φορτίζει πάντα με fast charge, ένα χρόνο μετά δεν έχω δει καμία διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας.

Απο την άλλή, λες και έχει σημασία με την συχνότητα που αλλάζουμε κινητά...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AwOv είπε

Έχεις ένα δίκιο.. Στους 6 μήνες τα iphone των 20watt έχουν 100% υγεία μπαταρίας 😂

10 μήνες, είμαστε εντάξει;

Κι άσε τα της apple γιατί δεν είμαι μόνο με iphone, χρησιμοποιώ και τα δύο οικοσυστήματα καθημερινά και στο samsung μου εξίσου φορτίζω με την ταχύτητα φόρτισης ( 45w ) που μου παρέχει η εταιρεία.
Ξαναδιάβασε το post μου, δεν μπορώ τα ''υπέροχα'' μεγάλα νούμερα μόνο και μόνο για να έχουν την πιο γρήγορη φόρτιση, όταν η υλοποίηση είναι για κλάματα.

334194597_1209524349689907_8787479732133159343_n.jpg

334674476_222472443496237_7676957585728937500_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2023 στις 2:29 ΜΜ, TutaKachun είπε

Δεν διαφωνώ αλλά αφού αυτό δεν γίνεται, προτιμώ όταν ξεμείνω στο δρόμο ή στην δουλειά να βρω μια πριζα για 5 λεπτά και να το πάω 50% πάλι, παρα να κουβαλάω μαζί μου ένα βαρύ powerbank 

οπότε θα κουβαλάς τον φορτιστή αντί για το powerbank.

Δεν βλέπω πως είναι καλύτερο απο ενα powerbank πχ 10K που θα φορτίζεις on the fly 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, adversus είπε

10 μήνες, είμαστε εντάξει;

Κι άσε τα της apple γιατί δεν είμαι μόνο με iphone, χρησιμοποιώ και τα δύο οικοσυστήματα καθημερινά και στο samsung μου εξίσου φορτίζω με την ταχύτητα φόρτισης ( 45w ) που μου παρέχει η εταιρεία.
Ξαναδιάβασε το post μου, δεν μπορώ τα ''υπέροχα'' μεγάλα νούμερα μόνο και μόνο για να έχουν την πιο γρήγορη φόρτιση, όταν η υλοποίηση είναι για κλάματα.

334194597_1209524349689907_8787479732133159343_n.jpg

334674476_222472443496237_7676957585728937500_n.jpg

Όταν λες ότι η υλοποίηση είναι για κλάματα πρέπει να το έχεις δοκιμάσει κιόλας κάτι. Είναι σαν να λέω την γνώμη μου για κάτι χωρίς να το έχω διαπιστώσει ο ίδιος.. Εάν κανείς χρήση δύο συσκευών είναι σαν να έχεις το iphone το μισό χρονικό διάστημα θεωρώ εγώ.. Τέλος πάντων κακά τα ψέμματα, είπαμε σου δίνει την επιλογή.. Εάν θες την χρησιμοποιείς, εάν δεν θες όχι... Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λεγαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, svartevarg είπε

Σίγουρα κάτι συμβαίνει με την αντοχή των υλικών της μπαταρίας και τη θερμότητα κατά την ταχυφόρτιση.

Επίσης δεν ξεκαθαρίζεται αν είναι ταχυφόρτιση μέχρι 100% ή μέχρι 80%.

Tίποτα δεν συμβαίνει. Η μπαταρία δεν ζεσταίνεται ούτε καταπονείται παραπάνω για πολλούς΄και διάφορους λόγους. Μερικοί εξαυτών είναι ότι στα κινητά με 120 και 240w ταχυφόρτιση ουσιαστικά δεν έχουν 1 μπαταρία αλλά 2, με την κάθεμια να φορτίζει στα 60w. Κατα δεύτερον χρησιμοποιούν διαφορετικής τεχνολογίας φορτιστή, ο οποίος αντί να καταπονεί την μπαταρία καταπονείται ο ίδιος. 

37 λεπτά πριν, adversus είπε

10 μήνες, είμαστε εντάξει;

Κι άσε τα της apple γιατί δεν είμαι μόνο με iphone, χρησιμοποιώ και τα δύο οικοσυστήματα καθημερινά και στο samsung μου εξίσου φορτίζω με την ταχύτητα φόρτισης ( 45w ) που μου παρέχει η εταιρεία.
Ξαναδιάβασε το post μου, δεν μπορώ τα ''υπέροχα'' μεγάλα νούμερα μόνο και μόνο για να έχουν την πιο γρήγορη φόρτιση, όταν η υλοποίηση είναι για κλάματα.

334194597_1209524349689907_8787479732133159343_n.jpg

334674476_222472443496237_7676957585728937500_n.jpg

Σου λέει ψέματα το OS. Είναι τεχνικά αδύνατον σε 10 μήνες να είναι 100% η μπαταρία. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AwOv είπε

Όταν λες ότι η υλοποίηση είναι για κλάματα πρέπει να το έχεις δοκιμάσει κιόλας κάτι. Είναι σαν να λέω την γνώμη μου για κάτι χωρίς να το έχω διαπιστώσει ο ίδιος.. Εάν κανείς χρήση δύο συσκευών είναι σαν να έχεις το iphone το μισό χρονικό διάστημα θεωρώ εγώ.. Τέλος πάντων κακά τα ψέμματα, είπαμε σου δίνει την επιλογή.. Εάν θες την χρησιμοποιείς, εάν δεν θες όχι... Τα υπόλοιπα είναι να χαμε να λεγαμε

Ανέφερα συγκεκριμένη συσκευή που έχω χρησιμοποιήσει και χρησιμοποιεί η γυναίκα μου, με βάση αυτήν έκρινα και εννοείται αναμένω την υλοποίηση της Realme.  
Λόγω συγκεκριμένης εργασίας πίστεψε με, φορτίζουν και τα δύο 2 φορές την ημέρα. Το καθένα χρησιμοποιείται για διαφορετικούς λόγους.

Για εμένα μακάρι η Realme και η κάθε realme να δώσει κάτι το παραπάνω απλά ως τώρα το μόνο που βλέπω είναι η αύξηση των watt κι όχι των κύκλων φόρτισης πρωτού αρχίσει να τα κακαρώνει η μπαταρία. ( εδώ βέβαια βλέπω μεγαλύτερο αριθμό και σε κύκλους οπότε είναι ενθαρρυντικό ) 

4 λεπτά πριν, Herald είπε

Σου λέει ψέματα το OS. Είναι τεχνικά αδύνατον σε 10 μήνες να είναι 100% η μπαταρία. 

Αφού το λες εσύ πάω πάσο, τι κι αν η χρήση παραμένει ίδια και η αυτονομία επίσης έλα μωρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 01/03/2023 at 16:17, BlueBlade said:

Αυτό!

Προσωπικά όχι απλά με ενδιαφέρει αλλά είναι και από τα βασικότερα κριτήρια για αγορά κινητού και ένας από τους λόγους που απορρίπτω την Apple.

Άπειρες φορές με έχει σώσει το fast charge. Nα πρέπει να φύγω και να είμαι στο 20%, να το συνδέω στο ρεύμα και στα 10 λεπτά να έχω πάει πάνω από 50%.

Πρακτικά όλα τα iPhone της τελευταίας 5ετιας το κάνουν αυτό που λες.
Αν όχι σε 10' ακριβώς σε 12-15' εύκολα φτάνουν από 20% στο 50% με 20W φόρτιση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, adversus είπε

Αφού το λες εσύ πάω πάσο, τι κι αν η χρήση παραμένει ίδια και η αυτονομία επίσης έλα μωρέ.

Πως ξέρεις ότι η αυτονομία είναι ίδια? Πως την μέτρησες δηλαδή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Herald είπε

Πως ξέρεις ότι η αυτονομία είναι ίδια? Πως την μέτρησες δηλαδή? 

Ώρες οθόνης και ποσοστά χρήσης καθημερινά. Η χρήση παραμένει ολόιδια 10μήνες τώρα και φορτίζω πάντα την ίδια ώρα με το ίδιο ποσοστό μπαταρίας..
Πολύμετρο δε χρησιμοποίησα 😂 Θα συμφώνησω πάντως ότι η ένδειξη της apple δε σημαίνει τίποτα σίγουρο, απλά ήταν απάντηση ως προς στον συνφορουμίτη. Και 90% να δείξει αν εμένα μου βγάζει την ίδια αυτονομία ποσός με ενδιαφέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/3/2023 στις 10:49 ΜΜ, TheoAlex50 είπε

Ο λογικός χρήστης αν δεν αγόραζε ότι του πλασάρουν τότε θα είχαν πάρει το νόημα και αντί να έβαζαν γρήγορη φόρτιση θα προσθέταν σε άλλους τομείς. Αλλά γιατί να το κάνει αυτό αφού μπορεί να συμβιβαστεί με το λιγότερο; 😅 

19 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Θα κουβαλας τον φορτιστή του ομως... Αρα παλι θα κουβαλας κατι.. Απλα επιλεγεις τι..

Μερικοί άνθρωποι, λέμε πράγματα απλά για να τα πούμε; 🤔

 

10 ώρες πριν, AwOv είπε

Έχεις ένα δίκιο.. Στους 6 μήνες τα iphone των 20watt έχουν 100% υγεία μπαταρίας 😂

1 ώρα και κάτι αποκλείεται φίλε μου.. Στο λέω γιατί την είχα την συσκευή.. 4.500 mah με 67 watt δεν βγαινει

Έχω τις αμφιβολίες μου για τον δείκτη υγείας μπαταρίας του iphone σε σχέση με την ακρίβεια του. https://www.zdnet.com/article/confirmed-your-iphone-is-lying-to-you/

Αν με 67Watt δεν φόρτισες μπαταρία σε λιγότερο από ώρα, κάτι κάνεις λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Σου λέει ψέματα το OS. Είναι τεχνικά αδύνατον σε 10 μήνες να είναι 100% η μπαταρία. 

Το ίδιο πιστεύω και εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...