Προς το περιεχόμενο

Καλύτερες επιλογές για αγορά κινητού μέχρι 300e. Θέλω τα φώτα σας!


plotolp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω ένα καινούργιο κινητό για την κοπέλα μου με τουλάχιστον τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

  • 6 GB μνήμη
  • 128 GB αποθηκευτικό
  • Μέγιστη τιμή τα 300 ευρώ
  • Να μην είναι Samsung ή Huawei (θέλουμε το playstore)
  • Να υπάρχει απαραίτητα NFC

Επίσης αν γίνετε το δαχτυλικό να μην είναι στο πλάι αλλά στην οθόνη, γιατί έχει μικρή παλάμη και δεν την βολεύει να είναι στο power button.

Η αγορά θα γίνει μέσω Σκρούτζ. Καλές κάμερες, ρυθμοί ανανέωσης, 5G κτλ αν υπάρχουν έχει καλός, αλλά δεν μας καίει κιόλας.

Με βάση τα παραπάνω κριτήρια, ποιες πιστεύετε είναι οι καλύτερες επιλογές μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, plotolp είπε

Καλησπέρα σε όλους! Ψάχνω ένα καινούργιο κινητό για την κοπέλα μου με τουλάχιστον τα παρακάτω χαρακτηριστικά.

  • 6 GB μνήμη
  • 128 GB αποθηκευτικό
  • Μέγιστη τιμή τα 300 ευρώ
  • Να μην είναι Samsung ή Huawei (θέλουμε το playstore)
  • Να υπάρχει απαραίτητα NFC

Επίσης αν γίνετε το δαχτυλικό να μην είναι στο πλάι αλλά στην οθόνη, γιατί έχει μικρή παλάμη και δεν την βολεύει να είναι στο power button.

Η αγορά θα γίνει μέσω Σκρούτζ. Καλές κάμερες, ρυθμοί ανανέωσης, 5G κτλ αν υπάρχουν έχει καλός, αλλά δεν μας καίει κιόλας.

Με βάση τα παραπάνω κριτήρια, ποιες πιστεύετε είναι οι καλύτερες επιλογές μου?

Τα περισσότερα κινητά το δαχτυλικο το έχουν στα πλάγια ....σε αυτά τα λεφτά για εμένα δες το a52 s 5g της samsung ....η δες το xiaomi 11 pro 5g ...και τα δύο φοβερά κινητά ...αλλά από θέμα αξιοπιστίας θα έπαιρνα το samsung διότι έχει playstore ...καλές κάμερες και τέλος θα παιρνει αναβάθμιση λογισμικού για 4 χρόνια έναντι 3 χρόνια που δίνει η χιαομι στα κινητά της 

Επεξ/σία από life is music
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, life is music είπε

Τα περισσότερα κινητά το δαχτυλικο το έχουν στα πλάγια ....σε αυτά τα λεφτά για εμένα δες το a52 s 5g της samsung ....η δες το xiaomi 11 pro 5g ...και τα δύο φοβερά κινητά ...αλλά από θέμα αξιοπιστίας θα έπαιρνα το samsung διότι έχει playstore ...καλές κάμερες και τέλος θα παιρνει αναβάθμιση λογισμικού για 4 χρόνια έναντι 3 χρόνια που δίνει η χιαομι στα κινητά της 

Playstore έχει και το xiaomi φίλε 

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, life is music είπε

το ξερω 

Ωπα λάθος έκανα φίλε τώρα είδα καλά το αρχικό ποστ 

Στο θέμα τώρα φίλε plotolp  γιατί βγάζεις απ εξω τα Samsung; 

Γιατί το Α52s είναι πολύ καλή συσκευη

Επεξ/σία από alan boy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα βγει κάνα 10αρι παραπάνω, αλλά αξιζει

Και το άσπρο είναι ωραίο χρώμα

https://www.jmctech.gr/product/realme-gt-2-5g-dual-sim-8gb-ram-128gb-paper-white-eu-δώρο-κουπόνι-αξίας-20-ευρώ/?ref=bestprice.gr

 

Επεξ/σία από Donalhioy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alan boy είπε

Ωπα λάθος έκανα φίλε τώρα είδα καλά το αρχικό ποστ 

Στο θέμα τώρα φίλε plotolp  γιατί βγάζεις απ εξω τα Samsung; 

Γιατί το Α52s είναι πολύ καλή συσκευη

Καλησπέρα! Τα Samsung τα έβγαλα έξω γιατί δεν αρέσουν στην κοπελιά μου, για την οποία προορίζετε το κινητό! Της έχουν δώσει ένα Samsung από την εταιρία που δουλεύει (νομίζω είναι το Α33) και δεν της αρέσει, οπότε δεν θέλει να έχει και για προσωπικό Samsung.

To Redmi note 11 pro φαίνεται καλή επιλογή, μας τα χαλάει μόνο στο δαχτυλικό. Δεν κυκλοφορεί τίποτα σε αυτά τα λεφτά με το δαχτυλικό στην οθόνη? Εγώ θυμάμαι λίγα χρόνια πριν που το έβρισκες ακόμα και σε οικονομικές συσκευές. Τώρα το έχουν βάλει ξαφνικά όλοι στο power button?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τότες, ή δεν ξέρει τι θέλει, ή έχει ακριβότερα γούστα από το μπάτζετ σας, ή θέλει απλά iphone (οποιοδήποτε).

Η Samsung, αυτή την περίοδο -καλώς ή κακώς- είναι στις top android επιλογές στο μπάτζετ που λες, και έχει το δέλεαρ της μεγαλύτερης υποστήριξης σε αναβαθμίσεις.

Α33, A52S, Α53, πιο πάνω σε τιμή 21fe. Αλλιώς Xiaomi.

Επεξ/σία από iml
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Donalhioy είπε

Και πάλι νομίζω στα ~300€ 

Realme gt2 5g 8/128

Xiaomi 12 lite 5g 8/128

Είναι οι καλύτερες επιλογες

 

το 12 lite βγαινει πανω απο 300 ...οποτε καλυτερα να δει το 11 pro 6/128 στα 260 to 5g αλλιως το 10 pro που ακομη και σημερα ειναι τερας και ειναι στα 205 ευρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι επιλογες σου αυτες, υπαρχει και η οικονομικη λυση

οσο για την καμερα θελει λιγο ψαξιμο... και το που εχουν το touchID για το poco βασικα..  το 12 τον εχει πλαι τα αλλα στην οθονη

https://www.bestprice.gr/compare/2156945707-2157786575-2157390103-2158341208-2156945708

Επεξ/σία από Donalhioy
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Realme GT2 που γράφει ο φίλος ποίο πάνω είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή στα €310 , πάρτο με κλειστά τα μάτια. Χωρίς 2η σκέψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι θα λέγαμε για το TCL 20 5G 6/128 στα 299; Βλέπω snapdragon 690 , 6.67" οθόνη full hd+ , βίντεο 4K , υποστήριξη HDR κτλπ. Βέβαια μόλις στα 18W fast charging και 4500mAh...

Από ενημερώσεις ασφαλείας δεν γνωρίζω τι γίνεται και αν δικαιολογείται σε συνάρτηση με το κόστος και την σύγκριση με τις συσκευές που αναφέρετε.

Επεξ/σία από Brainmorf
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις!

23 ώρες πριν, iml είπε

Τότες, ή δεν ξέρει τι θέλει, ή έχει ακριβότερα γούστα από το μπάτζετ σας, ή θέλει απλά iphone (οποιοδήποτε).

Η Samsung, αυτή την περίοδο -καλώς ή κακώς- είναι στις top android επιλογές στο μπάτζετ που λες, και έχει το δέλεαρ της μεγαλύτερης υποστήριξης σε αναβαθμίσεις.

Α33, A52S, Α53, πιο πάνω σε τιμή 21fe. Αλλιώς Xiaomi.

Ξέρει τι θέλει και όπως μου τόνισε αυτό δεν είναι Samsung κινητό! Όπως έγραψα δουλεύει το Α33 σε εταιρικό και δεν της αρέσει το UI της Samsung οπότε δεν θέλει και δεύτερη Samsung συσκευή. Xiaomi έχει μέχρι τώρα και δεν έχει πρόβλημα να πάρει ξανά πως πήγαμε ξαφνικά στο iphone δεν ξέρω χαχαχα.

22 ώρες πριν, Donalhioy είπε

Και πάλι νομίζω στα ~300€ 

Realme gt2 5g 8/128

Xiaomi 12 lite 5g 8/128

Είναι οι καλύτερες επιλογες

8 ώρες πριν, Donalhioy είπε

οι επιλογες σου αυτες, υπαρχει και η οικονομικη λυση

οσο για την καμερα θελει λιγο ψαξιμο... και το που εχουν το touchID για το poco βασικα..  το 12 τον εχει πλαι τα αλλα στην οθονη

https://www.bestprice.gr/compare/2156945707-2157786575-2157390103-2158341208-2156945708

4 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Το Realme GT2 που γράφει ο φίλος ποίο πάνω είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή στα €310 , πάρτο με κλειστά τα μάτια. Χωρίς 2η σκέψη.

Πολύ χρήσιμη η βοήθεια σας! Λοιπόν μου είπε ότι προτίθετο να δώσει λιγάκι παραπάνω από 300 αν είναι να έχει το δαχτυλικό στην οθόνη αντί για το power button. Οπότε με αυτά τα δεδομένα το Realme GT2 πιστεύετε είναι η καλύτερη επιλογή, με πρώτο επιλαχόντα το 12 lite? Το poco το έχει στο πλάι από ότι βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το ειχα το gt 2 και την ξέρω την συσκευή πολύ καλά . Έχει εξαιρετική κάμερα και πολύ ωραία οθόνη αλλά ...η μπαταρία του μετά τα τελευταία κυρίως update είναι δράμα . Δεν βγάζει ημέρα για κανένα λόγο με δεδομένα ανοιχτά όλη μέρα . Αυτό να το έχεις υπόψιν σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...