Προς το περιεχόμενο

Mini PC BMAX B7 Pro Intel Core i5-1145G7 / 16GB RAM / 1TB SSD / Windows 11 295 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπέρα παιδιά!

Το bmax b7 pro πεθανε πριν λιγο την ωρα που πηγα να του βαλω Kodi ...απλα εσβησε και πλεον δεν δειχνει να παιρνει ρευμα.

συνολικα να το ειχα δουλεψει 4-5 ωρες απο την μερα που το παρελαβα.

το ειχα να δουλευει σε perfomance mode.

ανοιξα ticket και ζητησα επιστροφη.

Επεξ/σία από af8artos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 223
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εμένα έτσι ξαφνικά πέθανε! Εγώ το έστειλα πίσω. Μου είπαν να μου στείλουν άλλο, αλλά τους είπα ότι δεν θέλω άλλο γιατί δεν το ρισκάρω ξανά και ζήτησα τα χρήματα πίσω! Μου είπαν εντάξει! Σήμερα απ ότι είδα παρέλαβαν το δέμα που τους έστειλα το bmax. Περιμένω να δω πότε θα βάλουν τα χρήματα. Εννοείται πως τους έχω ενημερώσει ότι παρέλαβαν, αφού και οι ίδιοι μου το πρότειναν να τους το υπενθυμίσω!

Επεξ/σία από spyrosrotary
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεραστια αξιοπιστια τελικα αυτα τα τελευταια κομματια του BMAX!!!

Θα ήθελα να ήξερα ποιος κατασκευάζει τα Motherboards τους.

Να πω την αμαρτία μου, τους είχα για Κινεζους αλλα για σαφως πιο αξιόπιστους Κινέζους!

Αυτο που βλεπω εδω δεν μου εχει συμβεί ούτε σε προιόντα των 2-3 ευρώ που στα στέλνουν γνωρίζοντας ότι τα μισά απο αυτά δεν θα δουλεύουν.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, spyrosrotary είπε

Κι εμένα έτσι ξαφνικά πέθανε! Εγώ το έστειλα πίσω. Μου είπαν να μου στείλουν άλλο, αλλά τους είπα ότι δεν θέλω άλλο γιατί δεν το ρισκάρω ξανά και ζήτησα τα χρήματα πίσω! Μου είπαν εντάξει! Σήμερα απ ότι είδα παρέλαβαν το δέμα που τους έστειλα το bmax. Περιμένω να δω πότε θα βάλουν τα χρήματα. Εννοείται πως τους έχω ενημερώσει ότι παρέλαβαν, αφού και οι ίδιοι μου το πρότειναν να τους το υπενθυμίσω!

Αστα να πανε...σχεδον 2 μηνες περιμενα για το τιποτα τελικα...

Ειμαι στην φαση που μου ζητησαν και τους εστειλα βιντεο και περιμενω απαντηση τους.

με ελτα απλο ή συστημένο το εστειλες? τα μεταφορικα στα πιστωνουν πισω μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, af8artos είπε

Αστα να πανε...σχεδον 2 μηνες περιμενα για το τιποτα τελικα...

Ειμαι στην φαση που μου ζητησαν και τους εστειλα βιντεο και περιμενω απαντηση τους.

με ελτα απλο ή συστημένο το εστειλες? τα μεταφορικα στα πιστωνουν πισω μετα?

Τους το έστειλα πίσω με ΕΛΤΑ. Μου έδωσαν μια διεύθυνση στην Γερμανία για να το παραλάβουν. Δεν μου είπαν να το στείλω πίσω με συγκεκριμένη μεταφορική. Απλά μου είπαν να το στείλω με την πιο οικονομική. Μου είπαν ότι θα μου πληρώσουν τα έξοδα αποστολής και όταν δω ότι έχουν παραλάβει να τους στείλω μια υπενθύμιση για να μου γυρίσουν τα χρήματα και να μου πληρώσουν και τα μεταφορικά. Πριν λίγο τους έστειλα που είδα ότι το παρέλαβαν!

Επεξ/σία από spyrosrotary
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, spyrosrotary είπε

Τους το έστειλα πίσω με ΕΛΤΑ. Μου έδωσαν μια διεύθυνση στην Γερμανία για να το παραλάβουν. Δεν μου είπαν να το στείλω πίσω με συγκεκριμένη μεταφορική. Απλά μου είπαν να το στείλω με την πιο οικονομική. Μου είπαν ότι θα μου πληρώσουν τα έξοδα αποστολής και όταν δω ότι έχουν παραλάβει να τους στείλω μια υπενθύμιση για να μου γυρίσουν τα χρήματα και να μου πληρώσουν και τα μεταφορικά. Πριν λίγο τους έστειλα που είδα ότι το παρέλαβαν!

ωραια ! σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου. Εν αναμονη λοιπον και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, af8artos είπε

Αστα να πανε...σχεδον 2 μηνες περιμενα για το τιποτα τελικα...

Ειμαι στην φαση που μου ζητησαν και τους εστειλα βιντεο και περιμενω απαντηση τους.

με ελτα απλο ή συστημένο το εστειλες? τα μεταφορικα στα πιστωνουν πισω μετα?

Παντα μα παντα με tracking number.

Στα ΕΛΤΑ με +1,50 ευρω παιρνεις πισω και εντυπη ενυπογραφη αποδειξη παραλαβής του δεματος απο τον παραληπτη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα ξεμπέρδεψα με την επιστροφή και το refund. Ευτυχώς σε αυτό το κομμάτι έμεινα ικανοποιημένος! Μπορεί να βγείτε μάπα η αξιοπιστία του μηχανήματος, αλλά το support του geekbuying τουλάχιστον δούλεψε γρήγορα, γιατί η αλήθεια είναι ότι τους φοβόμουν λίγο! Εννοείται πως μου έκαναν refund και το κόστος των μεταφορικών. Πλέον δεν δίνω άλλη ευκαιρία σε τέτοιου είδους μηχανήματα...μπορεί να έτυχε, αλλά εγώ προσωπικά δεν το ρισκάρω ξανά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ για να πω την αμαρτία μου είχα παραγγείλει το BMAX και το ακύρωσα για να αγοράσω το AceMagician AM06 Pro, το οποίο κόστιζε και κάπου 30€ λιγότερο. Πέρα από το ότι το Ace ήρθε σε 1 βδομάδα (ενώ για το BMAX περίμενα 2μηνο και ακόμα δεν είχε ξεκινήσει καν το δέμα από Γερμανία), το έχω ως βασικό μου PC ανοιχτό κάθε μέρα κανα 15ωρο σερί και το έχω λιώσει στο gaming (τώρα παίζω Dying Light και Forza Horizon 4, στα διαλείμματα βαράω και λίγο Shadow of the Tomb Raider). Όχι μόνο δεν ανεβάζει θερμοκρασίες, αλλά είναι αθόρυβο, δουλεύει σταθερά χωρίς κρασαρίσματα κτλ, γενικά είμαι φοβερά ικανοποιημένος.

Το αναφέρω για όσους πιθανόν ενδιαφέρονται να το προτιμήσουν σε μελλοντική προσφορά του 😉

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω καμμια 10ρια μερες σε απλη χρηση , οχι συνεχεια και δε μου εχει παρουσιασει κατι...

Πρεπει να του βαλω κατι δυσκολο για να το τσεκαρω?

Βασικα το πηρα για τη μικρη, πρωτος της υπολογιστης...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

το τελος της ιστοριας ενος αναξιοπιστου mini pc οπως αποδειχθηκε.Μου πληρωσαν τα μεταφορικα μεσω ΕΛΤΑ και μου στειλαν ενα καινουργιο πισω.Τωρα βρισκομαι με ενα καινουργιο  που φοβαμαι να το ανοιξω μην παθω τα ιδια.Η λυση που προτιμησαν αλλοι στο φορουμ να παρουν τα λεφτα πισω ηταν πιο λογικη,αλλα δεν σκεφθηκα οτι υπηρχε ως επιλογη.Μετα απο τοση αναμονη εχω στα χερια μου ενα κομματι που ουτε για δωρο δεν τολμω να το παω μην εκτεθω.Αυτα τα ολιγα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, actorgr είπε

το τελος της ιστοριας ενος αναξιοπιστου mini pc οπως αποδειχθηκε.Μου πληρωσαν τα μεταφορικα μεσω ΕΛΤΑ και μου στειλαν ενα καινουργιο πισω.Τωρα βρισκομαι με ενα καινουργιο  που φοβαμαι να το ανοιξω μην παθω τα ιδια.Η λυση που προτιμησαν αλλοι στο φορουμ να παρουν τα λεφτα πισω ηταν πιο λογικη,αλλα δεν σκεφθηκα οτι υπηρχε ως επιλογη.Μετα απο τοση αναμονη εχω στα χερια μου ενα κομματι που ουτε για δωρο δεν τολμω να το παω μην εκτεθω.Αυτα τα ολιγα...

 

1 ώρα πριν, speedman_26 είπε

Ένα μήνα και βάλε το μηχάνημα πετάει όλα πάνε σφαίρα 

Ίσως η συγκεκριμένη παρτίδα παραγωγής έχει λίγο μεγαλύτερο failure rate από το συνηθισμένο.

Eίναι που θα τύχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...