Προς το περιεχόμενο

Ανάκτηση αρχείων από προβληματική micro-sd


kolperski

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους,

Χθες υπήρχε ένα ζήτημα με το τηλέφωνο της αδερφής μου, έκανε διαρκείς επανεκκινήσεις λίγα δευτερόλεπτα μετά το boot.

Καταλήξαμε στο ότι υπήρχε ζήτημα με την micro sd καθώς δεν διάβαζε τα αρχεία αυτής και μόλις την αφαιρέσαμε, σταμάτησε τις άκυρες επανεκκινήσεις.

Προσπάθησα να την συνδέσω σε pc για να μεταφέρω ότι σωζόταν και στην διάρκεια αντιγραφής κάποιων φωτογραφιών η κάρτα σταμάτησε να λειτουργεί. Δυστυχώς δεν είχε κάνει κάποιο backup είτε σε σκληρό δίσκο είτε σε κάποιο cloud, γνωρίζει κανείς εάν είναι τεχνικά εφικτό η ανάκτηση δεδομένων σε τέτοια περίπτωση και αν έχει να προτείνει κάποιος ένα μαγαζί που θα μπορούσε να κάνει την δουλειά αυτή.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Επεξ/σία από kolperski
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα τα προγραμματα ανακτησης δεδομενων λειτουργουν μονο οταν υπαρχει προσβαση στο hardware, δηλαδη εκει που εχουν χαθει / σβησει τα δεδομενα. Εαν το μεσο αποθηκευσης δεν μπορει να το δει ο υπολογιστης, τι περιμενεις να κανει το software ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, lneam είπε

ολα τα προγραμματα ανακτησης δεδομενων λειτουργουν μονο οταν υπαρχει προσβαση στο hardware, δηλαδη εκει που εχουν χαθει / σβησει τα δεδομενα. Εαν το μεσο αποθηκευσης δεν μπορει να το δει ο υπολογιστης, τι περιμενεις να κανει το software ?

Δεν ξέρω που είδες εσύ να γράφω για λύση software στο post μου... Εγώ κυρίως ρώτησα εάν γνωρίζει κάποιος ένα κατάστημα το οποίο ενδεχομένως να αναλάβει αυτή τη δουλειά, όχι να κάνω κάτι μόνος μου. Μην διαβάζουμε ότι θέλουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...