Προς το περιεχόμενο

ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ. ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ? ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, EVADEM είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ. ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΤΥΧΙΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΝΤΑ ΟΝΕΙΡΟ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ. ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ? ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΓΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΟΣ ΤΩΝ ΘΕΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΕΦΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΑΡΧΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ.

Αρχικά επικοινώνησε με τη γραμματεία του τμήματος που θες να δώσεις και ρώτησε για τα μαθήματα. Την υλη των κατατακτηρίων και τη σχετική βιβλιογραφία κάποιες σχολές την εχουν μόνιμα αναρτημένη στο σαιτ τους ενώ αλλες βγάζουν σχετική ανακοίνωση κάθε χρόνο. Ψάξε λοιπόν στο σαιτ της σχολής που θες. Δεν μας λες για ποια πόλη θες να δώσεις οπότε ακομα κι αν κάποιος εχει εμπειρία με υλη και θέματα δεν μπορεί να σε βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 14/3/2023 στις 7:19 ΜΜ, EVADEM είπε

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Για Θεσσαλονίκη ενδιαφέρομαι. Θα ρωτήσω στη σχολή όπως μου προτείνετε 

Καλησπέρα!

Δεν γνωρίζω αν ενδιαφέρεστε ακόμη, ωστόσο, επειδή είμαι απόφοιτη της σχολής, μπορώ να σας βοηθήσω με την προτεινόμενη βιβλιογραφία ή με οποιαδήποτε πληροφορία για τη σχολή. Μπορείτε να εντοπίσετε τη βιβλιογραφία στο site της σχολής, αλλά δε θα βρείτε τίτλους βιβλίων, παρά μόνο θεματολογία (πχ. κριτική παιδαγωγική, προοδευτική εκπαίδευση, τπε στη διδασκαλία). Στο section που αφορά τις κατατακτήριες θα βρείτε τα πάντα σχετικά με ημερομηνίες εξετάσεων και δικαιολογητικά, ενώ σχετικές πληροφορίες έχω την εντύπωση ότι είναι διαθέσιμες και στον οδηγό σπουδών.

Επιπλέον, η γραμματεία μας είναι (τις περισσότερες φορές, και όταν οι απορίες δεν λύνονται από τις πληροφορίες που δίνει το site) αρκετά ευγενική και προσεγγίσιμη, οπότε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε για κάτι πιο εξειδικευμένο.

Καλή επιτυχία σε ό,τι κι αν επιλέξετε/επιλέξατε, αν αγαπάτε τα παιδαγωγικά, θα βρείτε σίγουρα την άκρη❤️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...