Προς το περιεχόμενο

[TV]Sony OLED 65" 4K Android XR65A80KAEP 1199€ Mediamarkt, Public [ΤΕΛΟΣ - Παραλαβες και ακυρα]


petran91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ηρθε το ιδιο μηνυμα ακύρωσης απο public & media markt (ειχα παρει 2).Το όνειρο κράτησε για λίγο.

Τώρα, του κάνεις καταγγελία στο συνήγορο ή όχι για αθέμιτες πρακτικές;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DownUNDERground είπε

Κακό δε θα κάνει.

Το 2018 έναν σκληρό ειχε κάνει "λάθος" ο Κωτσόβολος και τον είχε 20€ κάτω από τον ανταγωνισμό. Με τον συνήγορο όσοι κάναμε τότε, δικαιωθήκαμε. Αλλά τότε επικαλέστηκαν αδυναμία προμήθειας. Και ήταν μόνο 20€ .

Τεσπα, θα την κάνω την αναφορά τώρα και βλέπουμε. Όσοι είστε ξύπνιοι, να κάνετε, να μην τους χαρίσετε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Greg9 είπε

Ηρθε το ιδιο μηνυμα ακύρωσης απο public & media markt (ειχα παρει 2).Το όνειρο κράτησε για λίγο.

Τώρα, του κάνεις καταγγελία στο συνήγορο ή όχι για αθέμιτες πρακτικές;

Του κάνεις αέρα και θα δικαιωθείς 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυχεροί μόνο όσοι έτρεξαν εκείνη την στιγμή σε κατάστημα και πιάσανε στον ύπνο τους υπαλλήλους και πλήρωσαν και παρέλαβαν εκείνη την ώρα.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέτε πάλι καλά που σας ενημέρωσαν για το άκυρο; Εγώ είχα κάνει μια παραγγελία, περίμενα 3,5 εβδομάδες χωρίς καμία ενημέρωση και όταν επικοινώνησα μαζί τους μου είπαν ότι δεν υπάρχει απόθεμα και ακυρώθηκε η παραγγελία 🤣 mediamarkt/public για κλάμματα και δεν τους δίνεις ούτε ευρώ τα λαμόγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Τυχεροί μόνο όσοι έτρεξαν εκείνη την στιγμή σε κατάστημα και πιάσανε στον ύπνο τους υπαλλήλους και πλήρωσαν και παρέλαβαν εκείνη την ώρα.

Γιατί γνωρίζεις εσύ κάποιον τέτοιο; Με κλειστά τα μαγαζιά ανέβηκε η "προσφορά". Σιγά μην έδωσαν σε κανέναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Greg9 είπε

Ηρθε το ιδιο μηνυμα ακύρωσης απο public & media markt (ειχα παρει 2).Το όνειρο κράτησε για λίγο.

Τώρα, του κάνεις καταγγελία στο συνήγορο ή όχι για αθέμιτες πρακτικές;

 

1 ώρα πριν, DownUNDERground είπε

Κακό δε θα κάνει.

Αν πηρες με αντικαταβολη, δεν υφισταται καταγγελια. Ειχα κανει για την λαθος διαθεσιμοτητα της gow ragnarok jotnar, και ηρθε φακελος πριν καμια εβδομαδα λεγοντας αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, SabotazNic είπε

 

Αν πηρες με αντικαταβολη, δεν υφισταται καταγγελια. Ειχα κανει για την λαθος διαθεσιμοτητα της gow ragnarok jotnar, και ηρθε φακελος πριν καμια εβδομαδα λεγοντας αυτο.

Μόνο αν είχες πληρώσει δηλαδή έχει νόημα η διαδικασία;

Δεν θυμάμαι αν στην παλια καταγγελία μου είχα πληρώσει βασικά τον σκληρό 

Επεξ/σία από Greg9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Γιατί γνωρίζεις εσύ κάποιον τέτοιο; Με κλειστά τα μαγαζιά ανέβηκε η "προσφορά". Σιγά μην έδωσαν σε κανέναν.

Γιατί κλειστά μαγαζιά;  Αν δεν είχα ήδη πάρει τηλεόραση θα έτρεχα media markt περιστέρι που είναι το πιο κοντινό μου και θα την έπαιρνα. Μέχρι τουλάχιστον 12μμ που άλλαξε η τιμή θα την είχα ηδη στήσει τοίχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εάν έχεις πληρώσει με κάρτα και προλάβεις να πας στο μαγαζί να παραλάβεις, πριν ενημερωθεί για το λάθος, παίρνεις το προϊόν και φεύγεις. Δεν τον ενδιαφέρει τον υπάλληλο πόσο το πλήρωσες. Απλά βλέπει την παραγγελία, βλέπει ότι είναι πληρωμένη και σου τη δίνει.

Επεξ/σία από filip123go
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, DownUNDERground είπε

Γιατί γνωρίζεις εσύ κάποιον τέτοιο; Με κλειστά τα μαγαζιά ανέβηκε η "προσφορά". Σιγά μην έδωσαν σε κανέναν.

Παίδες.. παρέλαβε σήμερα ο κολλητός μου... Στα 1350 μαζί με 5ετη εγγύηση.. ναι ήταν απ' τους τυχερούς..

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Greg9 είπε

Μόνο αν είχες πληρώσει δηλαδή έχει νόημα η διαδικασία;

Δεν θυμάμαι αν στην παλια καταγγελία μου είχα πληρώσει βασικά τον σκληρό 

Εδω και η απαντηση, για να υπαρχει και στο φορουμ. Νομιζω και καποιος αλλος μου ειχε πει εδω μεσα οτι ο ΣτΚ αναλαμβανει μονο αν υπαρχει οικονομικη διαφορα μεταξυ του καταναλωτη-καταστημα. Αρα αφου δεν προ πληρωσα, πηγε κουβα η καταγγελια

20230316_214224.jpg.304677fbdb73dbff2a553616e5a96d54.jpg

Επεξ/σία από SabotazNic
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...