Προς το περιεχόμενο

Speedport plus 2 usb storage problem


Drakonite

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα,

Μολις μου βαλανε απο την Cosmote το νεο Speedport plus 2  (το μαυρο που δινουν με τις οπτικες ινες), εβαλα πανω τον εξωτερικο σκληρο που ειχα απο την προηγουμενη εγκατασταση, αλλα δεν βλεπω πουθενα στα settings για δημιουργια guest account ετσι ωστε να το access οπως το ειχα ωστε να μπορω να βλεπω αρχεια και απο το λαπτοπ και απο το ντεσκτοπ χωρις να πρεπει να βαζω/βγαζω τον σκληρο απο το ενα στο αλλο.  Και φυσικα στο 13888 δεν ξερουν που πανε τα 3, μονο τα πολυ βασικα και δεν μπορεσαν να με βοηθήσουν.

Η οποια βοηθεια ειναι ευπρόσδεκτη, ευχαριστω.

327062264_3345805139001286_7447257896212128703_n.jpg

336601509_1366961987399482_5767883330062689398_n.jpg

337034922_775699533918478_5800764998560801629_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά έβγαλες άκρη φίλε γιατί αυτο το προβήμα εχω και εγω με το zte που ειχα και με αντικατέστησαν ήταν πολυ πιο απλα τα πραγματα..

Μήπως δεν υποστηρίζει storage η θύρα αλλα μονο το στικάκι τους για ιντερνετ με sim ? https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/internet_backup.html

 

Επεξ/σία από jordanp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kalimera, oxi den exo brei lisi, apo ta liga pou brika einai oti nai i usb thira einai mono gia usb internet, alla mporeis meso ethernet (an to docking station exei pano ethernet thira) na to sindeseis katefthian meso ethernet kai na pexeis me ta ports kai ip filters klp klp kai na to blepeis etsi meso PC/laptop klp. Alla den exo katsei na kano tpt akoma. An/otan to kano tha bgalo screenshots os ena basic guide na to kano post edo os boithia gia allous me to idio problima.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω το ίδιο πρόβλημα.

Προχτές μου άλλαξε η Cosmote Speedport Plus με ένα Speedport Plus 2 (Arcadyan). Στο προηγούμενο είχα καταφέρει να συνδέσω USB σκληρό δίσκο και να τον βλέπω από το file manager των Windows 11 /OneTouch/Partition1/USERFOLDER/xxxxx. Δεν θυμάμαι πως το είχα σεταρει αλλά στο μενού του Plus 2 δεν βλέπω τίποτα σχετικό με δημιουργία Partition και User folder.

Όταν πατήσω το USB βγαίνει μόνο η δυνατότητα DLNA (λέει "Server Name: VRV9518BAAX24I)" και τίποτε άλλο. Έτσι κι αλλιώς μόνο μουσικά αρχεία θέλω να έχω στο δίκτυο και να τα παίζω από θέσεις του δικτύου, αλλά δεν έχω ιδέα από DLNA.

Επεξ/σία από MessengerOfGood
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...