Προς το περιεχόμενο

Router Honor 3 Dual Band WiFi 6Plus 28 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα είναι συμβατό με αυτά των παρόχων ? κρατάμε το modem του παρόχου, απενεργοποιούμε dhcp και συνδέουμε το aftermarket ?

για καλύτερο wifi είναι αυτό? υπάρχει και άλλος λόγος  ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή το έχω πολύ καιρό τώρα να σας πω κάποια πράγματα:

- Για τα χρήματα του είναι εξαιρετικό value for money, με πολύ καλύτερη κάλυψη WiFi από το router της Vodafone.

- Από το Banggood το είχα πάρει κι εγώ, είναι η κινεζική έκδοση. Το web interface είναι στα κινεζικά, θα το δουλεύετε με Google Translate. Στα αγγλικά θα έχετε διαχείριση με το app AI Life της Huawei (όταν κυκλοφόρησε αυτό το router η Huawei δεν είχε πουλήσει ακόμα τη Honor). Λόγω της σχέσης της Huawei με τη Google δείτε αν έχετε το app στο play store. Πιθανόν να χρειαστεί να το εγκαταστήσετε με apk και ζητά να κατεβάσει πολλά πράγματα.

- Το προϊόν κατά τη γνώμη μου είναι σε status end of life και end of support. Δε μπορώ να ξέρω αν του δώσουν άλλο firmware update. Για το κόστος που έχει αμφιβάλλω και το δεδομένο είναι ότι το τελευταίο firmware που έχει λάβει είναι στις 29/12/2021.

- Είναι home router μην έχετε απαιτήσεις για χαρακτηριστικά που υπάρχουν σε enterprise routers.

- Τέλος, αν ασχολείστε με smart home δε κατάφερα ποτέ να συνδέσω κάποιες smart πρίζες, πολύπριζα και διακόπτες από την Blitzwolf και τη Sonoff είτε επέλεξα SSID μόνο στα 2.4GHz είτε το Hybrid που έχει και συνδυάζει 2.4GHz και 5GHz.

 

  • Like 10
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω στο κουτι και σκέφτομαι να παρω αλλο ενα για το mesh.

είναι καλή ιδέα?

δεν θυμάμαι οαι με τα κανάλια τι παίζει.

κατι μου έχει μείνει οτι για τα 160mhz και εύρεση συνδιασμού καναλιών για Ευρώπη δεν έχει πολλές επιλογές αλλα δεν το λέω σίγουρα μπορεί να θυμάμαι λάθος.

Βέβαια επιλέγεις καρφωτα κανάλια σε αυτες τις περιπτώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 ώρες πριν, imvrios είπε

επειδή το έχω πολύ καιρό τώρα να σας πω κάποια πράγματα:

- Για τα χρήματα του είναι εξαιρετικό value for money, με πολύ καλύτερη κάλυψη WiFi από το router της Vodafone.

Σε ποιο ρουτερ αναφερεσαι οταν λες vodafone, γιατι δινει πολλα. Αν μιλας για το H300s που εδινε μεχρι πριν καποιους μηνες, τοτε δεν εχει ιδιαιτερο νοημα η συγκριση γιατι απο οσα εχω διαβασει για το H300s εχει πολυ κακη καλυψη wifi. Αν η συγκριση ειναι με αυτα που δινει τωρα  ZTE  268 ή power station wifi6  ειναι σημαντικο! Aν και πιστευω οτι συγκρινεις με το H300s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Shadowjump είπε

160 εμένα πάντως δεν έπαιξε ποτέ. 

δεν θυμάμαι οτι και να σου πω ειναι ψέματα.

ισως να παίζει μονο σε 1 η 2 συγκεκριμένο συνδιασμό καναλιων το ρούτερ αν το συνδέσεις με ευρωπαϊκή συσκευη

Απο την αλλη μπορεί να μην τσεκαρα βέβαια μόνο αυτό οταν το δοκίμαζα γιατί λογικά θα έψαχνα συνδιασμό 160 αλλα με κανάλια που δίνουν μεγαλύτερη ισχύ.

 

και νομίζω δεν είχε λειτουργία repeating που να σε βάζει σε αλλο subnet για να μην μπλέκουν οι smart συσκευές οταν παίρνεις πχ ίντερνετ απο τους γονείς η τον γείτονα

(βέβαια για να παιξει 160 θα πρέπει να το υποστηρίζει και η συσκευή)

 

 

 

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, matrixxx είπε

Σε ποιο ρουτερ αναφερεσαι οταν λες vodafone, γιατι δινει πολλα. Αν μιλας για το H300s που εδινε μεχρι πριν καποιους μηνες, τοτε δεν εχει ιδιαιτερο νοημα η συγκριση γιατι απο οσα εχω διαβασει για το H300s εχει πολυ κακη καλυψη wifi. Αν η συγκριση ειναι με αυτα που δινει τωρα  ZTE  268 ή power station wifi6  ειναι σημαντικο! Aν και πιστευω οτι συγκρινεις με το H300s.

 Με το Η300s είναι η σύγκριση, όντως. Πέρα από την κάλυψη προσφέρει και σταθερό, αξιόπιστο wifi. Μηδαμινές αποσυνδέσεις, κανένα buffering στο Plex στην τηλεόραση που είναι ασύρματα συνδεδεμένη (αρχεία με μεγάλο bitrate) κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...