Προς το περιεχόμενο

usb is write protected


partblah1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούργιο φλασάκι USB Philips Moon 3.1 128GB και μου ράφει ότι δεν μπορεί να γίνει διαμόρφωση καθώς έχει προστασία εγγραφής.

Δοκίμασα μέσω diskpart και το Malva Style HDD αλλά και πάλι τίποτα

 

diskpart

list disk

select disk 1

attributes disk

attributes disk clear readonly

write protection 2.png

write protection 1.png

Philips Moon.jpg

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, partblah1990 είπε

μα μολις χθες ανοιξα την συσκευασια ομως

ακριβως .... παντα υπαρχει και η περιπτωση του DOA (Dead on Arrival). Mην χανεις χρονο, δωσε το πισω. Κατ τα λεω αυτα, μιας και κανεις δοκιμες που δεν γνωριζουν οι απλοι καταναλωτες .....

Τωρα εαν αλλαξεις μαρκα, καλο θα ηταν. Προσωπικα .... η Philips δεν ειναι η παλια γνωστη Ολλανδικη εταιρεια. Εχουν "ενιοκιασει" το brand

 

σε αυτο το λινκ, τα πρωτα 2 σχολια πελατων ειναι με προβλημα

https://www.skroutz.gr/s/21567596/Philips-Moon-128GB-USB-3-1-Stick-Ασημί.html#reviews

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ως αποθηκευτικο μεσο τους το εμφανιζει κανονικά .. αυτο μου κανει εντυπωση !

 

(1) Μια σταλιά, κομψό και ποιοτικό, ό,τι πρέπει για μπρελόκ. Η τηλεόραση (καινούρια Philips) δεν το βλέπει για αναπαραγωγή, παρά μόνο ως αποθηκευτικό μέσο. Αντίθετα το λάπτοπ 10ετιας το βλέπει.

(2) Λειτουργεί μόνο σε laptop, το πήρα για να περάσω μουσική για το αμάξι και δεν το αναγνωρίζει. Πίστευα πως έφταιγε το αμάξι αλλά δεν φταίει αυτό διότι το αναγνωρίζει ούτε τηλεόραση, ούτε ενισχυτής, τίποτα. Μόνο το laptop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα ειναι κυριακη και τα καταστηματα ειναι κλειστα. Εχεις ολη την μερα δικη σου να την περασεις (εαν θελεις) με πειραματα και δοκιμες. Εγω θα το παραταγα και θα πηγαινα βολτα με φιλους ή με την οικογενεια. Αυριο πρωι - πρωι για αντικασταση. Η αποφαση ειναι δικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, partblah1990 said:

Καινούργιο φλασάκι USB Philips Moon 3.1 128GB και μου ράφει ότι δεν μπορεί να γίνει διαμόρφωση καθώς έχει προστασία εγγραφής.

Δοκίμασα μέσω diskpart και το Malva Style HDD αλλά και πάλι τίποτα

 

diskpart

list disk

select disk 1

attributes disk

attributes disk clear readonly

write protection 2.png

write protection 1.png

Philips Moon.jpg

το ρχω πετυχει σε kingston

 εκανα τα παντα.δεν επαιξε.σε προβληματικα στικακια μπορει.να δημιουργηθει μονο του για χ ψ λογους.το πας πισω οπως ειπαν. δες τυπικσ μην δινει καποιο utility η philips.αν οχι πισω ολοταχως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...