Προς το περιεχόμενο

Synology DS218 Και WebDAV


Bitbit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά τη βοήθεια σας γιατί θα σκάσω.

Έχω ένα synology ds218. το είχα σετάρει μια χαρά και είχα πρόσβαση από παντού μέσω WebDAV.

Αλλάζω σύνδεση και router και τώρα έχω ένα ZTE H288. Από τότε έχω φάει τόσο χρόνο και δε μπορώ να το κάνω να δουλέψει.

Πιστεύω ότι το πρόβλημα ξεκινάει από το ότι δε μπορώ να ανοίξω τις συγκεκριμένες πόρτες 5005-5006 στο router, Δε ξέρω το γιατί. 

Δεν έχω γνώσεις γύρω από τα synology και το πήγαινα λίγο στα τυφλά με οδηγίες από το νετ. Παρόλο αυτά τα κατάφερα. Τώρα τι κάνω όμως;

Δεν ξέρω αν έχω κάνει και τις σωστές ρυθμίσεις στο synology γιατί πείραζα διάφορα. Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με τέτοια διαδικτυακά

Έχω στατική ip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εσωτερικά παίζει το webdav;

Υπάρχει άλλη υπηρεσία που να παίζει απο εξώ και αν ναι εχεις κάνει για αυτή το κατάλληλο port forward ή παίζει με upnp;

αν δεν υπάρχει θα πρεπει να κανεις port forward σου βάζω εναν οδηγό απο το 298 αλλά δεν αλλάζει πολυ για το δικό σου ρουτερ.

https://www.hyperoptic.com/wp-content/uploads/2019/08/Port-forwarding-and-DMZ-for-ZTE-ZXHN-H298A-v1.3.pdf

 

Αν έχες θέμα με τη διαδικασία, το βλεπουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

το είχα παρατήσει το θέμα, ασχολήθηκα πάλι και τελικά δούλεψε. Δε κατάλαβα τι ακριβώς έκανα και δούλεψε διότι άλλαξα αρκετές ρυθμίσεις, έκανα και ένα update. Μπορέι το update να βοήθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...