Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για το πιο iphone να πάρω.


alukirlef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ο γιος μου θέλει να πάρει ένα iphone. Όλα του τα χρόνια είναι σε Android λειτουργικό και τώρα θέλει να δοκιμάσει apple. Δεν θέλω να του πάρω καινούριο γιατί δεν ξέρω αν θα του αρέσει. Θέλω την βοήθεια σας με ποιο τηλέφωνο μπορεί να ξεκινήσει με την προϋπόθεση αν θα του αρέσει να συνεχίσει παραπέρα???

Κάποια δηλαδή από τα μοντέλα τα προηγούμενα που να άξιζαν τον κόπο και δεν είχαν προβλήματα, και γενικά τι πρέπει να προσέξω. 

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω την βοήθεια σας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, alukirlef είπε

Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ο γιος μου θέλει να πάρει ένα iphone. Όλα του τα χρόνια είναι σε Android λειτουργικό και τώρα θέλει να δοκιμάσει apple. Δεν θέλω να του πάρω καινούριο γιατί δεν ξέρω αν θα του αρέσει. Θέλω την βοήθεια σας με ποιο τηλέφωνο μπορεί να ξεκινήσει με την προϋπόθεση αν θα του αρέσει να συνεχίσει παραπέρα???

Κάποια δηλαδή από τα μοντέλα τα προηγούμενα που να άξιζαν τον κόπο και δεν είχαν προβλήματα, και γενικά τι πρέπει να προσέξω. 

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω την βοήθεια σας....

Ποιο είναι το ποσό που θα ήθελες να διαθέσεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, alukirlef είπε

Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ο γιος μου θέλει να πάρει ένα iphone. Όλα του τα χρόνια είναι σε Android λειτουργικό και τώρα θέλει να δοκιμάσει apple. Δεν θέλω να του πάρω καινούριο γιατί δεν ξέρω αν θα του αρέσει. Θέλω την βοήθεια σας με ποιο τηλέφωνο μπορεί να ξεκινήσει με την προϋπόθεση αν θα του αρέσει να συνεχίσει παραπέρα???

Κάποια δηλαδή από τα μοντέλα τα προηγούμενα που να άξιζαν τον κόπο και δεν είχαν προβλήματα, και γενικά τι πρέπει να προσέξω. 

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω την βοήθεια σας....

Εξαρτάται τι λεφτά διαθέτεις για αρχή. Κατόπιν πόσο χρονων είναι ο γιος σου και τι απαιτήσεις έχει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alukirlef είπε

Γειά σας παιδιά. Θα ήθελα την βοήθεια σας. Ο γιος μου θέλει να πάρει ένα iphone. Όλα του τα χρόνια είναι σε Android λειτουργικό και τώρα θέλει να δοκιμάσει apple. Δεν θέλω να του πάρω καινούριο γιατί δεν ξέρω αν θα του αρέσει. Θέλω την βοήθεια σας με ποιο τηλέφωνο μπορεί να ξεκινήσει με την προϋπόθεση αν θα του αρέσει να συνεχίσει παραπέρα???

Κάποια δηλαδή από τα μοντέλα τα προηγούμενα που να άξιζαν τον κόπο και δεν είχαν προβλήματα, και γενικά τι πρέπει να προσέξω. 

Σας ευχαριστώ πολύ και περιμένω την βοήθεια σας....

Μια καλή αρχή είναι το standard iPhone 12 6.1 αν είναι εφικτό από 580€ σφραγισμένο εφόσον είναι εφικτό οικονομικά αλλιώς πάει στο 11 για πιο οικονομία ή το 13 standard που ειναι νεότερο (oxi mini) ;)

https://www.bestprice.gr/pc/1803768767/iphone.html

Σε used μεταχειρισμένη συσκευή οι τιμές αλλάζουν αναλόγως τη κατάσταση της συσκευής που θα είναι διαθέσιμη…..κατάσταση λειτουργίας 5G faceid φθορες  αν υπάρχουν κάτι που διαφέρει κάθε φορά αφού άλλη φθορά έχει η 1 από την άλλη συσκευή που είναι σε άριστη κατάσταση  κλπ

καλύτερα να πάρει κάτι οικονομικό για αρχή να δοκιμάσει το λειτουργικό iOS κ μετά αποφασίζει αν θέλει πιο ακριβά ή αν το καλύπτει το standard iPhone αντί των pro συσκευων.

Επεξ/σία από aces
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, koutsis είπε

Εξαρτάται τι λεφτά διαθέτεις για αρχή. Κατόπιν πόσο χρονων είναι ο γιος σου και τι απαιτήσεις έχει...

Είναι 13 χρονών και παίζει πιο πολύ παιχνίδια ποδοσφαίρου. Απλά το play store έχει πολλά δωρεάν.Και μετά youtube   βιντεακια που βλέπει. Δεν θέλω κάτι ακριβό για αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, alukirlef είπε

Είναι 13 χρονών και παίζει πιο πολύ παιχνίδια ποδοσφαίρου. Απλά το play store έχει πολλά δωρεάν.Και μετά youtube   βιντεακια που βλέπει. Δεν θέλω κάτι ακριβό για αρχή. 

Πήγαινε στο 11 μεταχειρισμένο γύρω στα 250-300€ ή το 12 αν θες να δώσεις γύρω στα 400.

Επεξ/σία από koutsis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Dinos1973 είπε

Ποιο είναι το ποσό που θα ήθελες να διαθέσεις;

Όχι πάνω από 300 ευρώ για αρχή 

Μόλις τώρα, koutsis είπε

Πήγαινε στο 11 μεταχειρισμένο γύρω στα 250-300€ ή το 12 αν θες να δώσεις παραπάνω λεφτά...

Σε κάποια καταστήματα που διαφημίζουν το 11 ας πούμε με 280 ευρώ και από 6 έως 1 Χρόνιο εγγύηση. Αξίζει η από ιδιώτες καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, alukirlef είπε

Όχι πάνω από 300 ευρώ για αρχή 

Σε κάποια καταστήματα που διαφημίζουν το 11 ας πούμε με 280 ευρώ και από 6 έως 1 Χρόνιο εγγύηση. Αξίζει η από ιδιώτες καλύτερα 

Κοίτα, τα καταστήματα συνήθως αγοράζουν χαλασμένα / σπασμένα πολύ φτηνά και να φτιάχνουν με μαϊμού ανταλλακτικά και τα πουλάνε. Άρα έτσι δεν αξίζει. Ρώτησε τους αν το κινητό έχει ανοιχτεί και έχουν μπει ανταλλακτικά μέσα. Αλλιώς καλύτερα από αξιόπιστο ιδιώτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, alukirlef είπε

Πιστεύεις μπορώ να βρω  με 250 ευρώ το iphone 11???

Ξέρεις κάποιον να πουλάει??

Ευχαριστώ 

Δυστυχώς δεν ξέρω. Ψάξε αγγελίες εδώ και περισσότερο στο Facebook marketplace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...