Προς το περιεχόμενο

keys ερωτημα


rus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά μη νομίζεις οτι έχω εντρυφήσει στο θέμα ΑΗΚ.Απλούς συνδυασμούς πλήκτρων έχω θέσει με το ΑΗΚ στα multimedia πλήκτρα ενός παλιού πληκτρολογίου.Οτι βρήκα από το help της επίσημης ιστοσελίδας τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/4/2023 στις 12:34 ΜΜ, tarantules είπε

Τη λειτουργία του την εξήγησα.

Στη φραση "αυτο το πληκτρολογιο τι ακριβως κανει?", το "αυτο" εχει link 🙂

Στις 5/4/2023 στις 12:34 ΜΜ, tarantules είπε

Αν προγραμματίσω ένα πλήκτρο να τυπώνει στην οθόνη το γράμμα πχ Α , τότε πατώντας το μια φορά και κρατώντας το πατημένο τυπώνει μια φορα το Α κα τέλος.Αν το πατάς/αφήνεις συνέχεια τότε τυπώνει το Α όσες φορες το πάτησες/άφησες. Το ίδιο αν το προγραμματίσω να τυπώνει μια αλληλουχία γραμμάτων.πχ το ΑΒ , αν το πατήσω μια φορά και το κρατήσω πατημένο , τότε τυπώνει το ΑΒ μια φορα και τέλος.Αν το πατάω και το αφήνω συνεχώς τότε θα τυπώνει ΑΒΑΒΑΒΑΒΑΒ.

Αυτο ακριβως θελω! 😃

Μηπως το πληκτρολογιο που λεω το κανει? Κλικ εδω. Πρωτο-πρωτο στη σχετικη σελιδα του eshop.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/4/2023 στις 9:12 ΠΜ, tarantules είπε

Που να ξέρω φίλε μου το κάθε πληκτρολόγιο τι κάνει και τι όχι;

στη σελιδα αυτη αναφερονται οι λειτουργιες του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, rus είπε

στη σελιδα αυτη αναφερονται οι λειτουργιες του

και πως θα καταλάβει κάποιος εαν κάνει τη συγκεκριμένη λειτουργία που θες εσύ; Θα μυρίσει τα νύχια του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tarantules είπε

και πως θα καταλάβει κάποιος εαν κάνει τη συγκεκριμένη λειτουργία που θες εσύ; Θα μυρίσει τα νύχια του;

περιγραφει καποιες εξτρα λειτουργιες που εχει, κι επειδη εγω δε τις καταλαβαινω ειπα μηπως τις καταλαβει καποιος πιο σχετικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, rus είπε

περιγραφει καποιες εξτρα λειτουργιες που εχει, κι επειδη εγω δε τις καταλαβαινω ειπα μηπως τις καταλαβει καποιος πιο σχετικος

Φίλε μου ζητάς μια λειτουργία εξειδικευμένη.Μόνο κάποιος που έχει το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο μπορεί με σιγουριά να στο πει.Άμα σου πω εγώ ναι κάνει πάρτο και ανακαλύψεις οτι τελικά δεν κάνει τη δουλειά που θες , θα με βρίσεις και με το δίκιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το multi key pressure που αναφέρει είναι το ότι δεν έχει τον περιορισμό που έχουν τα απλά πληκτρολογια όπου όταν πατάς πολλά  πλήκτρα μαζί δεν πιάνουν κάποια πλήκτρα. 

Τα 3 presure groups είναι ότι μπορείς να ρυθμίσεις group από πλήκτρα με διαφορετική αίσθηση πίεσης, π.χ. οι δείκτες να έχουν πιο σκληρή αίσθηση, οι παραμεσοι λίγο πιο μαλακή αίσθηση και τα πλήκτρα στα μικρά δάκτυλα να είναι τα πιο μαλακά. 

Αυτό που ζητάς εσύ δεν είναι κάποια δυνατότητα αλλά ένα hack που σε βολεύει για καποιον λόγο εσένα. Αν νομίζεις ότι είναι κάτι που θα μπορούσε να πουλήσει, πρότεινε το σε κάποιον κατασκευαστή πληκτρολογίων να το δούνε. 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, tarantules είπε

Φίλε μου ζητάς μια λειτουργία εξειδικευμένη.Μόνο κάποιος που έχει το συγκεκριμένο πληκτρολόγιο μπορεί με σιγουριά να στο πει.Άμα σου πω εγώ ναι κάνει πάρτο και ανακαλύψεις οτι τελικά δεν κάνει τη δουλειά που θες , θα με βρίσεις και με το δίκιο σου.

Οχι βεβαια. Ουτε περιμενω να μου πεις "παρτο" ή "μη το παρεις". Τι κανει θελω να ξερω, αν φυσικα καταλαβαινεις απο αυτα που γραφει.

9 λεπτά πριν, micos000 είπε

Το multi key pressure που αναφέρει είναι το ότι δεν έχει τον περιορισμό που έχουν τα απλά πληκτρολογια όπου όταν πατάς πολλά  πλήκτρα μαζί δεν πιάνουν κάποια πλήκτρα. 

Ναι. Κι αν πατας το κουμπι [G] με νουμερο αυξανει η repeat speed. Ποιανου πληκτρου απ ολα ομως?? Μπορει το παιχνιδι που παιζεις να εχει 2-3 ή και περισσοτερα πληκτρα.

 

1.png

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, rus είπε

Ποιανου πληκτρου απ ολα ομως??

Σε όλα φαντάζομαι. 

Στείλε ένα email στη zalman να τους ρωτήσεις αν θέλεις. 

Επεξ/σία από micos000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, micos000 είπε

Σε όλα φαντάζομαι. 

τοτε δεν εξυπηρετει σε κατι. Συνηθως θες μόνο το fire ή και καποια αλλα επιλεγμενα πληκτρα. Δεν ειναι δυνατoν να παιξεις κανονικα οταν ολα σου τα πληκτρα εχουν repeat speed, μπορει σε καποια να μη θες καθολου repeat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αυτό που ζητάς εσύ δεν είναι κάποια δυνατότητα αλλά ένα hack που σε βολεύει για καποιον λόγο εσένα. Αν νομίζεις ότι είναι κάτι που θα μπορούσε να πουλήσει, πρότεινε το σε κάποιον κατασκευαστή πληκτρολογίων να το δούνε. 

Τωρα ειδα το edit (καλο ειναι να μη κανεις edit σε ποστ που εχει ηδη γινει quote, κανε χωριστο/νεο ποστ).

Αυτo που ζηταω μπορεις να το σκεφτεις σαν ενα auto fire που εχει δυο πληκτρα αντι για ενα. Δε νομιζω οτι ειναι κατι τοσο εξεζητημενο. Το ειδα που το εκανε αλλος και θελω να τον μιμιθω🙂

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...