Προς το περιεχόμενο

Μαύρη οθόνη d3200


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από babisskg,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω εδώ και 3 χρόνια την φωτογραφική μηχανή nikon D3200 και πριν λίγες μέρες ενώ λειτουργεί κανονικά η λήψη, η οθόνη είναι μαύρη... Τι μπορεί να φταίει? Μπορεί να έχει καεί?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alexarget είπε

Καλησπέρα, έχω εδώ και 3 χρόνια την φωτογραφική μηχανή nikon D3200 και πριν λίγες μέρες ενώ λειτουργεί κανονικά η λήψη, η οθόνη είναι μαύρη... Τι μπορεί να φταίει? Μπορεί να έχει καεί?

    Δεν πρόκειται για κάποια κυκλική λειτουργία όπου η οθόνη εναλλάσσει την εμφάνιση της μεταξύ διαφόρων λειτουργιών πχ αν έχει live view που δεν θυμάμαι . 

    Ούτε θυμάμαι αν έχει αισθητήρα που σβήνει την οθόνη όταν βάζεις το μάτι σου στο viewfinder .

   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχει αισθητήρα, δεν ξέρω αν υπάρχει καμία λειτουργία για εξοικονόμηση ενέργειας πχ και να πατήθηκε κατά λάθος:(

Το ποιο πιθανό να κάηκε η οθόνη:((

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
13 λεπτά πριν, Alexarget είπε

Όχι δεν έχει αισθητήρα, δεν ξέρω αν υπάρχει καμία λειτουργία για εξοικονόμηση ενέργειας πχ και να πατήθηκε κατά λάθος:(

Το ποιο πιθανό να κάηκε η οθόνη:((

    Αν δεν live view το οποίο χρησιμοποιείς μικρό το κακό . Αν και είμαι βέβαιος πως σίγουρα θα βρείς στο eBay OEM ανταλλακτικό και μάλλον δεν είναι μεγάλη διαδικασία να την αλλάξεις και μόνος σου ......... ψάξε για Nikon D3200 lcd screen replacement ........ αν είναι φτηνοδουλειά δες στη συνέχεια για κανένα οδηγό στο δίκτυο ....... replacing lcd screen on a Nikon D3200 how to ....... 

1 λεπτό πριν, babisskg είπε

    Αν δεν live view το οποίο χρησιμοποιείς μικρό το κακό . Αν και είμαι βέβαιος πως σίγουρα θα βρείς στο eBay OEM ανταλλακτικό και μάλλον δεν είναι μεγάλη διαδικασία να την αλλάξεις και μόνος σου ......... ψάξε για Nikon D3200 lcd screen replacement ........ αν είναι φτηνοδουλειά δες στη συνέχεια για κανένα οδηγό στο δίκτυο ....... replacing lcd screen on a Nikon D3200 how to ....... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Alexarget είπε

Τώρα είδα μέσα στο ματάκι ότι αναβωσβηνει αριστερά ένα Cd και αριστερά σταθερό το ISO AUTO (Err) και το Err μέσα στην παρένθεση να αναβωσβηνει 

    Ρίξε μιά ματιά στο user manual , στο τέλος έχει εξήγηση για διάφορους τύπους σφάλματος και τι σημαίνει ο καθένας ....... μετά θα βγεί το πόρισμα αν συμφέρει η όχι η επισκευή ....... θα το δώ κι' εγώ ...... 

57 λεπτά πριν, Alexarget είπε

Τώρα είδα μέσα στο ματάκι ότι αναβωσβηνει αριστερά ένα Cd και αριστερά σταθερό το ISO AUTO (Err) και το Err μέσα στην παρένθεση να αναβωσβηνει 

     Για πες μας λίγο τι κάρτα μνήμης έχει μέσα η μηχανή .......... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alexarget είπε

Τώρα είδα μέσα στο ματάκι ότι αναβωσβηνει αριστερά ένα Cd και αριστερά σταθερό το ISO AUTO (Err) και το Err μέσα στην παρένθεση να αναβωσβηνει 

To Cd πάντως σημαίνει πρόβλημα με κάρτα μνήμης.

Αν θες απάντησέ μου μήπως είχες καμία πτώση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...