Προς το περιεχόμενο

Φωτισμός πληκτρολόγιο σε ROG G752V


eko13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγόρασα πρόσφατα ένα μεταχειρισμενο gaming λαπτοπ. Είναι σε αρκετά καλή κατάσταση ενώ το τσέκαρα πριν το πάρω και δούλευαν όλα κομπλέ εκτός από τον φωτισμό του πληκτρολόγιο που μου είπε ότι είναι θέμα drivers οπότε δεν έδωσα σημασία. Όταν ξαναέκανα φορματ και πέρασα ότι drivers έδινε το σαητ ο φωτισμός εξακολουθεί να μην ανάβει, κανονικά ανάβει με το Fn και F4/F3.  Όταν τα πατάω ανοίγει ο browser και το email αντί να αυξομειωνεται ο φωτισμός. Ξέρει κανένας τι μπορεί να φταίει? Η μπαταρία του είναι πεθαμένη, παίζει να φταιει αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα 

χαζη δοκιμη αλλα δοκιμασε χωρις το fn μηπως το εχει ενεργοποιημενο απο το bios ηδη

η μηπως πρεπει να κανεις καμια ρυθμιση απο την σουιτα-προγραμματα της μαρκας του λαπτοπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά έκανα φορματ μήπως είχα λάθος drivers αλλά πάλι δεν ανοίγει ο φωτισμός και με FN και F3/F4 βγάζει email και browser. Έχει κανείς rog να μου πει πως ανοίγει ο φωτισμός? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικο μου το G713QR με το FN+F2 χαμηλωνει με το FN+F3 δυναμωνει και με το FN+F4 που γραφει AURA αλλαζει φωτισμο.

Το δικο σου εχει εναν φωτισμο ενα χρωμα δεν αλλαζει;

Κατεβασε απο το Microsoft Store το MyAsus και ψαξε μεσω αυτου για Drivers και ισως πρεπει  να κατεβασεις το Armoury Crate

Ριξε και μια ματια στο Bios μηπως ειναι απο κει απενεργοποιημενο μαλλον σαν Aura θα το αναφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε με το myasus έβγαλα άκρη. Είναι εκνευριστικό, γιατί είναι λογικά θέμα drivers αλλά δεν υπάρχουν πουθενά οι κατάλληλοι drivers... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν εχω βρει λυση, αγορασα και καινουργια μπαταρια (η προηγουμενη ηταν πεθαμενη) που μερικοι εγραφαν οτι ισως εφταχνε, αλλα δεν εφτιαξε.

Συμφωνα με το επισημο σαητ και τις ενδειξεις στα πληκτρα. Αναβουν οταν πατας FN + F3 και σβηνουν με FN + F4

Το περιεργο ειναι οτι αμεσως μετα τo format ο συνδιασμος αυτος δεν εκανε τιποτα,

Μετα την εγκατασταση των επισημων drivers (και του ATK Package) ο συνδιασμος αυτος ανοιγει το email και τον Browser!

Μαλλον ειναι θεμα drivers, αλλα αν δεν κανουν οι επισημοι τοτε ποιοι θα κανουν?

To μοντελο ειναι το ROG G752VL

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...