Προς το περιεχόμενο

wordpress και curl


argate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Μπαίνω με τη μία στο ζουμί..

Τρέχω ένα wordpress site στο synology server που έχω. Προσπαθώ να εκτελέσω μία μέθοδο, τη wp_remote_post και συνεχώς μου βγάζει error που σχετίζεται με τη curl και πιο συγκεκριμένα το παρακάτω : cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 0 bytes received .

Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Να επισημάνω ότι δεν έχω ανοιχτό firewall, έχω βάλει τους dns της google κλπ κλπ.

Επίσης όταν τρέχω το ίδιο command από postman, φέρνει κανονικά τα αποτελέσματα που περιμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, argate7 είπε

Καλησπέρα σε όλους,

Μπαίνω με τη μία στο ζουμί..

Τρέχω ένα wordpress site στο synology server που έχω. Προσπαθώ να εκτελέσω μία μέθοδο, τη wp_remote_post και συνεχώς μου βγάζει error που σχετίζεται με τη curl και πιο συγκεκριμένα το παρακάτω : cURL error 28: Operation timed out after 5001 milliseconds with 0 bytes received .

Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

Να επισημάνω ότι δεν έχω ανοιχτό firewall, έχω βάλει τους dns της google κλπ κλπ.

Επίσης όταν τρέχω το ίδιο command από postman, φέρνει κανονικά τα αποτελέσματα που περιμένω.

https://wordpress.org/support/topic/curl-error-28-operation-timed-out-after-5000-milliseconds-with-0-bytes-received/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αντιμετωπίσει κι εγώ πρόβλημα με τη συγκεκριμένη συνάρτηση. Δε θυμάμαι, όμως, αν ήταν το ίδιο ακριβώς με το δικό σου. Το αντιμετώπισα χρησιμοποιώντας κατ'ευθείαν curl:

$apiUrl = 'https://dummyapiurl';
           
$cURLConnection = curl_init();

curl_setopt($cURLConnection, CURLOPT_URL, $apiUrl);
curl_setopt($cURLConnection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);

$articleList = curl_exec($cURLConnection);
if (!curl_errno($cURLConnection)){
   $jsonArrayResponse = json_decode($articleList);
}

Δες και τη σελίδα τεκμηριώσης της wp_remote_post, μήπως σε βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kormos είπε

Το είχα βρει και το είχα δοκιμάσει, αλλά δεν έπαιξε. Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση και το χρόνο σου.

1 ώρα πριν, node7 είπε

Είχα αντιμετωπίσει κι εγώ πρόβλημα με τη συγκεκριμένη συνάρτηση. Δε θυμάμαι, όμως, αν ήταν το ίδιο ακριβώς με το δικό σου. Το αντιμετώπισα χρησιμοποιώντας κατ'ευθείαν curl:

$apiUrl = 'https://dummyapiurl';
           
$cURLConnection = curl_init();

curl_setopt($cURLConnection, CURLOPT_URL, $apiUrl);
curl_setopt($cURLConnection, CURLOPT_RETURNTRANSFER, true);

$articleList = curl_exec($cURLConnection);
if (!curl_errno($cURLConnection)){
   $jsonArrayResponse = json_decode($articleList);
}

Δες και τη σελίδα τεκμηριώσης της wp_remote_post, μήπως σε βοηθήσει.

Κάποιο θέμα έχει με τα headers. Φαντάσου ότι ακόμα και από postman που το τρέχω, αν δεν έχω επιλέξει το content-length και το host, δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τσίμπησα από το postman το κομμάτι που ήθελα και έπαιξα κατευθείαν με τη curl όπως είπες @node7.

Ιδανικά θα ήθελα να μπορώ να παίξω με τις functions του wordpress, αλλά το θέμα είναι να κάνουμε και τη δουλειά μας!

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...