Προς το περιεχόμενο

Κάμερα ασφαλείας


Alexandros_28

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους παιδιά χρόνια πολλά για της ημέρες καλό Πάσχα με υγεία στης οικογένειες σας…Λοιπόν πάμε στο θέμα προχώρησα σε αγορά μιας κάμερας εξωτερικού χώρου εγώ μένω στον 2 όροφο (υπερυψωμένο) και θέλω να τοποθετήσω την κάμερα σε μια απόσταση 10 μέτρων με αποτέλεσμα εκεί που θα μπει η κάμερα να μην πιάνει καλό σήμα Wi-Fi τι άλλο θα μπορούσα να κάνω ώστε να να έχω σήμα στο σημείο εκείνο ? την κάμερα την βάζω γιατί μου έχουν κάνει ζημιά στη μηχανή μου και κάτι πρέπει να γίνει!!!

 

σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και την υπομονή σας!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, poulinos είπε

α.καλωδιο  ethernet.

b.repeater.

c. παει στην σωστη κατηγορια το θεμα

Καταρχάς να ζητήσω συγνώμη που άνοιξα το θέμα σε λάθος ενότητα αυτό με το repeater τι είναι ? Δεν το κατέχω και πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 09/04/2023 at 23:15, Alexandros_28 said:

Καταρχάς να ζητήσω συγνώμη που άνοιξα το θέμα σε λάθος ενότητα αυτό με το repeater τι είναι ? Δεν το κατέχω και πολύ 

παιρνει σημα ασυρματα και το αναμεταδιδει ωστε να φτασεις εκει που θες. (εκει που μπορει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/4/2023 στις 4:16 ΜΜ, poulinos είπε

παιρνει σημα ασυρματα και το αναμεταδιδει ωστε να φτασεις εκει που θες. (εκει που μπορει)

Σας ευχαριστώ πολύ ρώτησα ένα γνωστο μου που είναι Κύπρο και μου είπε ότι με το repeater δεν θα κάνω δουλειά να βαλω access point (αν το λέω καλά) η εξωτερική κεραία!!!

 

εσεις τι γνώμη έχετε ?

Επεξ/σία από Alexandros_28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 hours ago, Alexandros_28 said:

Σας ευχαριστώ πολύ ρώτησα ένα γνωστο μου που είναι Κύπρο και μου είπε ότι με το repeater δεν θα κάνω δουλειά να βαλω access point (αν το λέω καλά) η εξωτερική κεραία!!!

 

εσεις τι γνώμη έχετε ?

εννοειται οτι το access point παιζει καλυτερα αν μπορεις να ριξεις ethernet.επισης αν ειναι να ριξεις ethernet τοτε ριξτο απευθειας στην καμερα και βαλτην με καλωδιο αντι να παιζει ασυρματα.

για αυτο και πιο πανω σαν πρωτη επιλογη σου εβαλα το καλωδιο ethernet. τωρα αν θα ριξεις καλωδιο απευθειας στην καμερα ή αν θα βαλεις access point και θα παιζει η καμερα ασυρματα το αποφασιζεις εσυ.το καλυτερο θα ηταν η καμερα με ethernet απευθειας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...