Προς το περιεχόμενο

πλοβλημα με διαβασμα ssd


NoJobs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα φιλος ειχε για τους γονεις του ενα παλιο dell laptop το οποιο ξαφνικα δεν ετρχε τον δισκο. ετρεξα διαγνωστικο και εβγαζε ερρορ στον δισκο.
τον εβγαλα απο πανω και τον συνδεσα σαν external σε αλλο λαπτοπ και σε σταθερο και τον βρισκει αλλα δεν τον διαβαζει|
ο δισκος ειναι Sandisk SSD Plus και εχει αρχεια που χρειαζονται. 

image.png.5b50c6d13b8c332ee16d8762e4f5cc58.png

image.png.143e6605f694aea5393517a1c7883725.png

image.png.2ff942a2cc7c41d9edc071445c0c034b.png

Επεξ/σία από NoJobs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, NoJobs είπε

τον εβγαλα απο πανω και τον συνδεσα σαν external σε αλλο λαπτοπ και σε σταθερο και τον βρισκει αλλα δεν τον διαβαζει|
ο δισκος ειναι Sandisk SSD Plus και εχει αρχεια που χρειαζονται.

απο την περιγραφη που εχεις κανει, δειχνει χαλασμενο αποθηκευτικο μεσο. Σε αυτες τις περιπτωσεις υπαρχουν και στην χωρα μας εταιρειες που αφαιρουν τα ολοκληρωμενα απο τους ssd και με ειδικες τεχνικες διαβαζουν ... οτι καταφερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NoJobs είπε

εαν θελετε πειτε μου προγραμματα που μπορω να δω αν ζει η οχι ο δισκος και αν τα δεδομενα ειναι μεσα 

Δωρεάν προγράμματα για τέτοια δουλειά χωρίς περιορισμό αρχείων (ή επαναφοράς) δεν ξέρω να υπάρχουν. Εμπορικά όμως είναι αρκετά, αλλά κοστίζουν περισσότερο από το να πας σε εταιρία ανάκτησης. Θα δούμε τι μπορεί να γίνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/4/2023 στις 9:19 ΠΜ, NoJobs είπε

εαν θελετε πειτε μου προγραμματα που μπορω να δω αν ζει η οχι ο δισκος και αν τα δεδομενα ειναι μεσα 

Ξεκίνα από εδώ. Μέσα θα βρεις αρκετά δωρεάν (με κάποιους περιορισμούς) προγράμματα για ανάκτηση, αντίγραφα ασφαλείας, imaging κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...