Προς το περιεχόμενο

Γνωριζει κανεις ποτε θα γινει αναβαθμιση αυτο το καφαο και αν εχει προγραμματιστει απο την εεττ καποια αναθεση?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

41 λεπτά πριν, SaFiS είπε

Καμπινα εξω απο Α/Κ σε επαρχια κατα 99% ειναι παντα καμπινα αλλου Παροχου. Ο ΟΤΕ εχει τα DSLAM του εντος του κτηριου οπου υπαρχει και ο γενικος κατανεμητης. Αν παιρνεις απο το πρωτο καφαο που ειναι αυτο απο εξω και εφοσον εχουν καρτες VDSL εντος θα μπορουν να σου δωσουν και οσο πιασει…

ναι απο αυτο μου ειπαν πως περνω..δεν ξερω αν εχουν καρτες vdsl..αυτο πως το μαθαινουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 26/04/2023 at 19:19, Performance said:

αλλου παροχου?απο που το καταλαβες?πως θα μπορουν να μου δωσουν απο ΑΚ VDSL?

στην αθηνα τa dslam των παροχων ειναι φυσικη συνεγκατασταση μεσα στο κτιριο του οτε.υπαρχει μια αιθουσα Που ειναι για τους παροχους.

δες εδω

https://www.insomnia.gr/forums/topic/424884-πώς-δουλεύει-το-adslvdsl-από-το-σπίτι-μας-μέχρι-το-dslam-αναλυτικός-οδηγός-με-φωτογραφίες/

στην επαρχια που οι αναγκες ειναι μικροτερες δεν υπαρχει αιθουσα και ο παροχος σε κοντινη αποσταση απο το αστικο κεντρο βαζει μια καμπινα και απο εκει καταληγει καλωδια μεσα στο κτιριο του οτε ωστε απο εκει να δωσεις στους συνδρομητες

On 26/04/2023 at 19:19, Performance said:

αλλου παροχου?απο που το καταλαβες?πως θα μπορουν να μου δωσουν απο ΑΚ VDSL?

και εδω στην αθηνα οταν ο πελατης ειναι κοντα στο κτιριο του οτε δηλαδη 700-800 μετρα δεν μπαινουν στην διαδικασια να αλλαξουν τις καμπινες με καινουριες γιατι θεωρουν οτι μπορεις να παρεις απο το αστικο κεντρο. βεβαια λογω οτι η αποσταση πχ δεν ειναι 200-300 μετρα αλλα μπορει να ειναι 800 συν οτι δεν δινουν vectoring ουτε 17α profile ,σημαινει οτι δεν προκειται να παιξεις καλα.

και βεβαια προυποθετει ο παροχος να εχει βαλει καρτα vdsl στο dslam του

On 26/04/2023 at 23:14, Performance said:

ναι απο αυτο μου ειπαν πως περνω..δεν ξερω αν εχουν καρτες vdsl..αυτο πως το μαθαινουμε?

βλεπεις διαθεσιμοτητα για vdsl στο site του παροχου. αν παντως παιρνεις απο αυτο το καφαο και απο πισω ειναι το αστικο κεντρο τοτε λογικο που δεν εχουν βαλει νεο kv για vdsl.ασχετα που εσυ μπορει να εισαι 500-600 μετρα πιο κατω. μετα περιμενεις ftth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...