Προς το περιεχόμενο

Beyma speakers


kyrios82
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nakata1954,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά υπάρχει αυτό το ηχείο beyma από την δεκαετία του 90' και πλέον δεν δουλεύει, γνωρίζει κάποιος αν έχει κάποια αξία έτσι ώστε να ψάξω να το επισκευάσω ή να το αντικαταστήσω και με ποιο αντίστοιχο του?

100watt rms 10 inch 8ohm

sorry αν το ποστάρω σε λάθος κατηγορία.received_1359712444587397.jpeg.572082a4f42a8ab7528f0c5a8d02e309.jpegreceived_1361575061077256.jpeg.22adee4a5f3bdf91c42cfd0ff006c6c3.jpeg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/4/2023 στις 5:51 ΜΜ, kyrios82 είπε

γνωρίζει κάποιος αν έχει κάποια αξία έτσι ώστε να ψάξω να το επισκευάσω ή να το αντικαταστήσω και με ποιο αντίστοιχο του?

Γνωρίζω εγώ. Αυτό είναι το προσπέκτους του. Προδιαγραφές, φτωχές όσο δεν πάει. Αμφιβάλω ότι είναι κατάλληλο για τη χρήση που το προορίζεις και ότι με επισκευή ή με ανταλλακτικό ίδιων προδιαγραφών δε θα το χαλάσεις αμέσως.

Αν χρειάζεσαι κάποια παραπάνω βοήθεια από εμένα, γράψε είτε τη χρήση (σε ποια καμπίνα ή εντοιχισμένο πάει, ποιος ο ενισχυτής του, πιθανό crossover ή προσέσσορα που υπάρχει), είτε το τι θες να πετύχεις με ένα τέτοιο 10ιντσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση επισκευάστηκε στον Πανταζόπουλο. Πηνίο.

Από την εταιρεία έλαβα κι εγώ αυτές τις προδιαγραφές αλλά δεν είναι σωστές καθώς το ηχείο παίζει σε 100watt τελικό και δεν έχει κανένα θέμα, (30 χρόνια στον ίδιο ενισχυτή). Πράγμα που επιβεβαιώσαμε και με τον Πανταζόπουλο.

Είναι βέβαια σκληρό γιατί δεν είναι woofer αλλά οκ.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...