Προς το περιεχόμενο

43αρα για υπνοδωμάτιο ;


Swimmer21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι σε αναζήτηση 43αρας για υπνοδωμάτιο.

Budget έως 400€.

Προτιμήσεις: Καλες γωνίες θέασης, android tv (αν και το θυσιάζω για την εικόνα), Netflix και ίσως να συνδεθεί και PS5.

Εχω δει για την Xiaomi P1 και για την TCL C635 αλλά και οι 2 έχουν θεματακια βλέπω.

H Xiaomi λένε ότι κολλάει πάρα πολύ το μενού και η TCL λένε για σκοτεινό HDR και επίσης κολλήματα.

Ποια έχει καλύτερη εικόνα;

Επίσης ποια η διαφορά της TCL 43c722 με την 43c635 αλλά και την c725 ;

Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από Swimmer21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Swimmer21 είπε

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι σε αναζήτηση 43αρας για υπνοδωμάτιο.

Budget έως 400€.

Προτιμήσεις: Καλες γωνίες θέασης, android tv (αν και το θυσιάζω για την εικόνα), Netflix και ίσως να συνδεθεί και PS5.

Εχω δει για την Xiaomi P1 και για την TCL C635 αλλά και οι 2 έχουν θεματακια βλέπω.

H Xiaomi λένε ότι κολλάει πάρα πολύ το μενού και η TCL λένε για σκοτεινό HDR και επίσης κολλήματα.

Ποια έχει καλύτερη εικόνα;

Επίσης ποια η διαφορά της TCL 43c722 με την 43c635 αλλά και την c725 ;

Υπάρχει κάποια άλλη πρόταση;

Ευχαριστώ.

Ανάμεσα σε TCL και Xiaomi καλυτερα TCL.  c722 και c725 πρακτικά το ίδιο μοντέλο ίσως μικροδιαφορές στην εμφάνιση (μοντέλο 2021), c635 παρόμοια απόδωση μόνη διαφορά η τεχνολογία προσομοίωσης 120hz για σε ανάλυση 1080p. Αν χρησιμοποιήσεις ps5 ίσως έχει ένα πλεονέκτημα εκεί γιατί έτσι κι αλλιώς σε απόσταση λογικά 2μ+ και με 43 ίντσες 4κ δεν βλέπεις. 

Όλες οι TCL έχουν va panel άρα όχι καλές γωνίες θέασης . Αν η τηλεόραση δεν είναι απέναντι απ το κρεβάτι και είναι σε γωνία μαλλόν πας προς LG για ips panel. Σε αυτήν την περίπτωση βέβαια θα εχέις χειρότερα μαύρα ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού, επίσης αν θες android υπλογίζεις +50-80€ για ένα αξιόλογο box/stick.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...