Προς το περιεχόμενο

Laptop ASUS Vivobook 15,6 με OLED ή απλη οθόνη ??


splash18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, ετοιμάζομαι για αγορα laptop asus vivobook x1502za -bq521w, αλλα δεν ξέρω τι είναι καλύτερο για οθόνη να προτιμήσω.

Βγαίνει με Oled αλλα και με την κλασσικη anti glare. H χρηση θα είναι για ιντερνετ, office και οχι για gaming.

Σε ένα κατάστημα που είπε ενας πωλητης να προτιμησω την anti glare λογω burn in στις oled,

σε άλλο κατάστημα μου είπαν οτι η Oled ειναι κορυφαια τεχνολογια αλλα δεν μου μιλησαν για το burn in κλπ για τα αρνητικα των oled.

Please help για την επιλογη....

επισης δεν ξερω αν ειναι κουραστικο το καθρεφτισμα που κανει η oled και οι δαχτυλιες...

παρακαλω τα φωτα σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Oι oled είναι φοβερές οθόνες, έχω το vivobook το 14" με την oled. Γενικά υπάρχει κίνδυνος burn in αν κάνεις αλόγιστη χρήση, δηλαδη αν ξεχάσεις την οθόνη του laptop ανοιχτή να δείχνει το desktop για 5 ώρες. Διαφορετικά δεν έχει θέμα. Φρόντισε απλά να βάλεις μαύρο background και την taskbar να κρύβεται αυτόματα.

 

Αν βλέπεις ταινίες και βιντεο η oled είναι πολύ καλή επιλογή, αν δεν θα ασχοληθείς καθόλου με κάτι τέτοιο ε πάρε την ips

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

πας σε OLED χωρις καμια συζητηση

Μονοδρομος

Εχω το VivoBook 16pro 6602 και ειναι  χαοτικη η διαφορά με οτιδηποτε άλλο ειχα

https://www.skroutz.gr/s/40338408/Asus-Vivobook-Pro-16-K6602ZE-OLED-MX731X-16-120Hz-i7-12700H-16GB-1TB-SSD-GeForce-RTX-3050-Ti-W11-Pro-GR-Keyboard.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...