Προς το περιεχόμενο

Το Spotify ξεπερνά τους 500 εκατ. ενεργούς χρήστες, αλλά η αναλογία premium-to-free μειώνεται


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι και τζαμπατζήδες εμείς που έχουμε android,πληρώνουμε κανονικά αλλα όχι σε ευρώ. 

 

 

 

 

2023-04-25_214333.jpg

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Damned7 είπε

Οχι και τζαμπατζήδες εμείς που έχουμε android,πληρώνουμε κανονικά αλλα όχι σε ευρώ. 

2023-04-25_214333.jpg

Δεν θέλει τούρκικη κάρτα για να γίνει η χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vastegial_74 είπε

Η μόνη συνδρομή που δεν σκέφτηκα ποτέ να διακόψω. Στο netflix όλο δίνω ευκαιρίες γιατί όλο και κάτι βγαίνει που το παρακολουθώ. Το Disney + μόλις λήξει το ετήσιο έχει πάρει πόδι. 

Why not Google Music & Youtube Priemium, είναι 8,49€ ενώ το Spotify 7€.

Δηλαδής για 1,5€ παίρνεις και Youtube χωρίς διαφημίσεις με δυνατότητα λήψης για να το βάλεις ξερωγω και στη SmartTV σου. 

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Καλά, άστα τα χαμούρικα και δως τους κανα φράγκο αύξηση/μπόνους. Να τα βράσουν τα thank you σου!

Ταυτίστηκα με αυτό έχοντας δουλέψει για εταιρείες του χώρου! Να αγιάσει το στόμα σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, spectaculator είπε

Καλά, άστα τα χαμούρικα και δως τους κανα φράγκο αύξηση/μπόνους. Να τα βράσουν τα thank you σου!

Ποσα παραπανω να τους δωσει; Δες εδω
https://techpays.eu/europe/netherlands/spotify 
και δες μετα ιδιες θεσεις σε αλλες εταιριες. Και ξερεις ποσο μεγαλη ειναι η τσουγκρανα στην Ολλανδια... δηλαδη και πολλα λεφτα και χαλαρα (φεεετα).
 

4 ώρες πριν, Haldol είπε

Έχει απίστευτη συλλογή, αλλά (κυρίως) τρομερές playlist. Είτε ακούς κλασική μουσική, k-pop, ελληνική trap ή καψουρο-λαϊκά, θα βρεις εκατοντάδες ώρες μουσικής. Τώρα τι εννοείς με το "ποιότητα" και "ξένα"... ό,τι θες έχει, δε περιορίζεται σε αυτές τις δύο (κάπως αόριστες) κατηγορίες.

Εχει να κανει με το οτι οταν το δοκιμασα δεν ειχε τη γκαμα που εχει τωρα. Για παραδειγμα θελω να ακουσω τον Παντελιδη με την παντοφλα φλιπ φλοπ στο δωματιο του; Το εχει;  Ή βαζω να ακουσω Παριο απο κατι live στο 'Στην υγεια μας' και θελω μετα να παιξει Light 'Ολα τα chains' και μετα η Γαρμπη στην Eurovision το 1993. Τελος καθαρα προσωπικα, το Spotify με εκνευριζει. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, dyrer είπε

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον να ακούσουμε απόψεις τι κατά την γνώμη σας ειναι καλύτερο youtube premium ή spotify, και για ποιο λόγο.

Εγώ έχω το YouTube 

ο λόγος είναι ότι το έχω περασμένο παντού τηλεορασεις τηλέφωνα ταμπλετ σίγουρα το χρησιμοποιώ κάθε μέρα και όταν θέλω και την μουσική μου πάλι το YouTube music έχει τα πάντα δεν βλέπω λόγο να έχω Spotify 

ναι το δοκίμασα αλλά δεν μου προσέφερε κάτι παραπάνω που δεν έχω τώρα 

 

Επεξ/σία από daskilias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι πλέον  σ υπηρεσία έχει αρχίσει να δείχνει τα χρόνια της αλλά όλοι πλέον για να βγάλουν χρήμα στηρίζουν μόνο τα συνδρομητικά μοντέλα…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει να κυριαρχεί παρόλο που έχει σχετικά χαμηλό bitrate. Αυτό το "spotify hifi" ακόμα έρχεται.

Πάντως ο αλγόριθμος που έχει για δυναμικές playlists είναι κορυφαίος. Πράγματι μια συνδρομή που αξίζει, και αν το συνηθίσεις πολύ δύσκολο να το ακυρώσεις. Πολύ χρήσιμο και το spotify connect όπου το βάζεις να παίζει σε tv/hi-fi και το ελέγχεις από παντού.

Δείτε και τη μίνι σειρά The Playlist που δείχνει πως ξεκίνησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dyrer είπε

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον να ακούσουμε απόψεις τι κατά την γνώμη σας ειναι καλύτερο youtube premium ή spotify, και για ποιο λόγο.

Τα εχω και τα 2.

το spotify connect οι playlists και νομιζω λιγο παραπανω ποικιλια χωρις να ειμαι σιγουρος το σποτι. 

Πακετο με το youtube χωρις διαφημισεις το αλλο. Οι προτασεις απο οτι ακουω δεξια και αριστερα δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Σιγουρα θα βελτιωθει πολυ στο μελλον.

Επισης το ui του σποτι μου αρεσει πολυ περισοοτερο

6 ώρες πριν, anifiend είπε

Συνεχίζει να κυριαρχεί παρόλο που έχει σχετικά χαμηλό bitrate. Αυτό το "spotify hifi" ακόμα έρχεται.

Πάντως ο αλγόριθμος που έχει για δυναμικές playlists είναι κορυφαίος. Πράγματι μια συνδρομή που αξίζει, και αν το συνηθίσεις πολύ δύσκολο να το ακυρώσεις. Πολύ χρήσιμο και το spotify connect όπου το βάζεις να παίζει σε tv/hi-fi και το ελέγχεις από παντού.

Δείτε και τη μίνι σειρά The Playlist που δείχνει πως ξεκίνησε.

Και εγω το ηθελα οταν το ακουσα το hifi αλλα μιλαμε εχεις χ5 παραπανω δεδομενα για διαφορα που δεν ξερω αν μπορεις να την ακουσεις και κατω απο τι συνθηκες.

Αν σκεφτεις οτι με τοση διαφορα στην ποσοτητα δεδομενων ξεκινανε αλλα προβληματα buffer στα τραγουδια προβληματα σε μη καλο σημα κινητης δεν ξερω κατα ποσο αξιζει.

Εγω οπως το εχω σκεφτει αν ποτε το δωσει στην ιδια τιμη δεν δινω ευρω παραπανω για hifi, θα το εχω μονο για ειδικες ακροασεις οταν καθομαι στο στερεο και εχω την ησυχια μου αφιερωνομαι εκει δηλαδη και στα υπολοιπα οπως ειναι τωρα.

Καντε μια δοκιμη με το data saver ειναι απιστευτο που εχουν φτασει οι αλγοριθμοι streamαρει με 24kbps και μπορεις να ακουσεις κανονικα δεν ακους ρομποτ να μιλανε μεταξυ τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dbrillis είπε

Ποσα παραπανω να τους δωσει; Δες εδω
https://techpays.eu/europe/netherlands/spotify 
και δες μετα ιδιες θεσεις σε αλλες εταιριες. Και ξερεις ποσο μεγαλη ειναι η τσουγκρανα στην Ολλανδια... δηλαδη και πολλα λεφτα και χαλαρα (φεεετα).
 

Εχει να κανει με το οτι οταν το δοκιμασα δεν ειχε τη γκαμα που εχει τωρα. Για παραδειγμα θελω να ακουσω τον Παντελιδη με την παντοφλα φλιπ φλοπ στο δωματιο του; Το εχει;  Ή βαζω να ακουσω Παριο απο κατι live στο 'Στην υγεια μας' και θελω μετα να παιξει Light 'Ολα τα chains' και μετα η Γαρμπη στην Eurovision το 1993. Τελος καθαρα προσωπικα, το Spotify με εκνευριζει. 

Τι λες ρε φίλε; Τα είδα και ζαλίστηκα! Και μετά εδώ με 20ετία+, με υπερωρίες και τις περισσότερες απλήρωτες, βγάζεις δε βγάζεις το ένα πέμπτο του μικρότερου Senior κει πέρα!

Το κέρ@τό μου! Ήταν προ δεκαετιών να φύγω για Ολλανδία κι έμεινα δω λόγω γκόμενας. Αχ αυτή η Ευα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο Apple Music, το UI του είναι έτη φωτός καλύτερο και βρίσκεις - όπως και στο Spotify - ότι θέλεις από μουσική. Μετά από 10+ χρόνια με Spotify Premium πλέον εδώ κι 1 χρόνο έχω μείνει μόνο με Apple Music.
Επίσης, παρόλο που έχω και YouTube Premium, το Music είναι ένα χάλι και μισό. UI λες και το έχει "γράψει" δεκάχρονος, από μουσική έχει και αυτό τα πάντα, αλλά σε όλα τα υπόλοιπα υστερεί.
Επίσης, αυτά τα 4 στο Apple Music δε τα αλλάζω με τίποτα!

 

 

Saturday, 22 Apr 2023 22:03:23 Medium.jpeg

Screenshot 2023-04-26 at 09.38.56 Medium.jpeg

Επεξ/σία από bill_viper
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mένω Αθήνα αλλά ακούω φανατικά τον Fly του Κανάκη από Θεσ/νικη μέσω εφαρμογής στο κινητό. Μου φτάνει. 

Συνεχίστε :lol:

Επεξ/σία από dtk-386
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...