Προς το περιεχόμενο

Έχω δικαίωμα να το καταγγείλω;


ElisavetKat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

πάντως είναι σοκαριστική η εικόνα της κοπέλας επάνω.

και είναι σίγουρο ότι δεν την βλέπει η ίδια με αυτά που παρακολουθώ στα βίντεό της.

της πέφτουν τα ρούχα του μικρότερου μεγέθους και η ίδια λέει απλά θα τα πάει στην μοδίστρα να της τα φτιάξει. 

Αλλά εμένα τριγυρνά στο μυαλό μου η παλιά Μανουέλα, η Μανουέλα που είπε ότι ήθελε να βάλει τα κλάματα στο σουπερμάρκετ γιατί σκεφτόταν ότι δεν θα μπορούσε να φάει τίποτα ξανά, ότι δεν ήθελε να ζει άλλο με αυτήν την αρρώστια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η νευρική ανορεξία είναι ψυχική διαταραχή να ξέρετε, και μάλιστα πολλοι την κατατάσουν στις ψυχώσεις.

Δηλαδή ενώ είσαι τόσο αδύνατη, εσύ συνεχίζεις να βλέπεις τον εαυτό σου ως χοντρο.

 

Επεξ/σία από LiquidTroll
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tzotzo είπε

Το περίεργο είναι με λίγο που σκρολαρα ότι κανένας δεν της λέει τίποτα. Ή κάνει ghost τα σχολια

Της λένε, συνέχεια. Και με τόσο όμορφα λόγια που τα διαβάζεις και σου έρχεται να κλάψεις. Της μιλούν με σεβασμό, της λένε για τις δικές τους αντίστοιχες εμπειρίες... 

Δεν απαντάει τίποτα και τα διαγράφει όλα. 

Πιστεύω πια ότι η Μανουέλα είναι πάρα πολύ υποκριτική. Αν δεις και στα σχόλια που απαντάει, δεν απαντάει ποτέ πραγματικά, ή στέλνει σκέτα emoji ή απαντάει σαν να είναι artificial intelligence. 

Αναρωτιέμαι πια γιατί έχει καν YouTube. 

Παρεμπιπτόντως, παρατήρησα ίδια συμπεριφορά με την Eugenia, αν και εκείνη για λίγο κατέληξε σε ακούσια νοσηλεία από μια φίλη της. Λένε πως η μάνα της Eugenia αρνείται ότι το παιδί της έχει πρόβλημα. Το TikTok κάποια στιγμή δεν επέτρεψε αυτή την υποβόσκουσα προώθηση της διαταραχής, αλλά το YouTube δεν βλέπει κάποιο πρόβλημα, τι να πω. Τεράστια και η ευθύνη των πλατφορμών που απλώνουν την αρρώστια παντού, αντί να πράξουν. 

Κάποιος έγραψε κάτω από ένα βίντεο της Eugenia πως περιμένει να δει το YouTube να τρώει μήνυση όταν η Eugenia πεθάνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, antonios1988_ είπε

 

ολο αυτο το body positivity γινεται στο πλαισιο της πολιτικης ορθοτητας.To ιδιο γινεται και σε βιντεο με ανθρωπους που ειναι εμφανεστατα παχυσαρκοι σε βαθμο που μπορει να τους βρει καρδιακη προσβολη, αλλα και εκει σχολια queen θεα σε ζηλευω και αλλα τετοια. Αν δοκιμασεις να της το γραψεις σε σχολιο ειτε θα σου το διαγραψει, ή θα στην πεσουν απο κατω υποκριτες ανθρωπιστες. δεν υπαρχει αναιμακτος τροπος, λυπαμαι, μην ασχολεισαι γιατι το τερας της κορεκτιλας ειναι πολυ ισχυρο. 

 

 

Ηλπιζα να βρω παρομοιο σχολιο,για να μην καθομαι να γραφω τωρα που τρωω.

Ετσι ακριβως.Αλλα ακριβως.

 

 

Συναντησα και εγω κατι παρομοιας λογικης.

Στο τικτοκ ειναι μια πολυ γλυκια,τυφλη κοπελα,η οποια εχει και πλουσια τα ελεη.

Ολοι ασχολουνται με το προφανες ( την τυφλωση οχι τα ελεη ) ,κατι που φανταζομαι την κουραζει.
Εγω σχολιασα "Τουμπανο η Αννουλα" και μερικοι με σχολιασαν αρνητικα,οτι δε σεβομαι.
Δλδ σε καποια που δεν ειναι τυφλη επιτρεπεται να λεμε τρεις φορες χειροτερα πραματα,αλλα σε τυφλη ειναι ασεβεια; 

 

 

Επεξ/σία από StamTheMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω ότι θα φάω κράξιμο αλλά ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει. Μεγάλη γυναίκα είναι. Αν πάθει κάτι από τις επιλογές της πρόβλημα της και μαγκιά της. Από τη στιγμή που δεν επηρεάζει εσένα αστή να κάνει ότι θέλει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, evansicaria είπε

Το ξέρω ότι θα φάω κράξιμο αλλά ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει. Μεγάλη γυναίκα είναι. Αν πάθει κάτι από τις επιλογές της πρόβλημα της και μαγκιά της. Από τη στιγμή που δεν επηρεάζει εσένα αστή να κάνει ότι θέλει

Δεν ειναι ετσι ακριβως.
Πρεπει να παλευουμε για τα ατομα που δε μπορουν να παλεψουν για τον εαυτο τους.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, evansicaria είπε

Το ξέρω ότι θα φάω κράξιμο αλλά ο καθένας παίρνει ότι του αξίζει. Μεγάλη γυναίκα είναι. Αν πάθει κάτι από τις επιλογές της πρόβλημα της και μαγκιά της. Από τη στιγμή που δεν επηρεάζει εσένα αστή να κάνει ότι θέλει

Αν την έβλεπα στην εφηβεία, όχι απλά θα με επηρέαζε, θα με έφερνε σε πολύ δύσκολη θέση. 

Δεν επηρεάζει πλέον εμένα, αλλά σίγουρα επηρεάζει τα ανήλικα που την παρακολουθούν και την αποκαλούν όμορφη. Σίγουρα επηρεάζει και άτομα που αναρρώνουν από την διαταραχή. 

Η Μανουέλα προωθεί εμμέσως το ανορεξικο σώμα ως κάτι το κανονικό και όχι ως αρρώστια. Όλο και κάποιο κοριτσάκι θα προσπαθήσει να την μιμηθεί. Και όλο και κάποιος που προσπαθεί να αναρρώσει θα μπει πάλι στο τρυπάκι αφού βλέπει να αντιμετωπίζεται σαν κάτι κανονικό. 

6 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Δεν ειναι ετσι ακριβως.
Πρεπει να παλευουμε για τα ατομα που δε μπορουν να παλεψουν για τον εαυτο τους.

Ακριβώς! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο ώστε να ενοχληθούν απο κάποια youtuber, και να γράψουν ένα topic σε forum και να ρωτάνε τι μπορούν να κάνουν για να την σώσουν.

Εγώ θα ρωτήσω: "Ποιά είσαι εσύ μαντάμ που θεωρείς ότι χρειάζεται να σωθεί ή ότι χρειάζεται να την σώσεις;"

Αυτά από εμένα

  • Thanks 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, stef157 είπε

Κάποιοι έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο ώστε να ενοχληθούν απο κάποια youtuber, και να γράψουν ένα topic σε forum και να ρωτάνε τι μπορούν να κάνουν για να την σώσουν.

Εγώ θα ρωτήσω: "Ποιά είσαι εσύ μαντάμ που θεωρείς ότι χρειάζεται να σωθεί ή ότι χρειάζεται να την σώσεις;"

Αυτά από εμένα

να την "σώσω"; Έγραψα κάπου ότι θέλω να "σώσω" κανένα; 

Να "ενοχληθούν"; Θεωρείς πως αυτό που γράφω είναι "ενόχληση"; 

Πιστεύεις ότι πρέπει να βλέπω έναν άνθρωπο να αργοπεθαίνει και να γυρίσω την πλάτη; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, stef157 είπε

Κάποιοι έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο ώστε να ενοχληθούν απο κάποια youtuber, και να γράψουν ένα topic σε forum και να ρωτάνε τι μπορούν να κάνουν για να την σώσουν.

Εγώ θα ρωτήσω: "Ποιά είσαι εσύ μαντάμ που θεωρείς ότι χρειάζεται να σωθεί ή ότι χρειάζεται να την σώσεις;"

Αυτά από εμένα

Παλι καλα που υπαρχουν και αυτοι,γιατι υπαρχουν και αλλοι που δεν τους νοιαζει ουτε ο διπλανος τους.

Χρειαζομαστε λιγοτερους σαν και εσεν-συγγνωμη σαν και αυτους και περισσοτερους σαν την Ελισαβετ.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, stef157 είπε

 

 

11 λεπτά πριν, stef157 είπε

Κάποιοι έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο ώστε να ενοχληθούν απο κάποια youtuber, και να γράψουν ένα topic σε forum και να ρωτάνε τι μπορούν να κάνουν για να την σώσουν.

Εγώ θα ρωτήσω: "Ποιά είσαι εσύ μαντάμ που θεωρείς ότι χρειάζεται να σωθεί ή ότι χρειάζεται να την σώσεις;"

Αυτά από εμένα

Οχι καλύτερα να ασχοληθούμε με το ποια κάρτα γραφικών θα πάρει κάποιος ....

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dtk-386 είπε

Οχι καλύτερα να ασχοληθούμε με το ποια κάρτα γραφικών θα πάρει κάποιος ....

Ποιος ειμαι εγω που θα ασχοληθω με το ποια καρτα γραφικων θα παρει ο αλλος;
Ακομα και να του καει,δεν θα ασχοληθω  :P

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stef157 είπε

Κάποιοι έχουν πολύ ελεύθερο χρόνο ώστε να ενοχληθούν απο κάποια youtuber, και να γράψουν ένα topic σε forum και να ρωτάνε τι μπορούν να κάνουν για να την σώσουν.

Εγώ θα ρωτήσω: "Ποιά είσαι εσύ μαντάμ που θεωρείς ότι χρειάζεται να σωθεί ή ότι χρειάζεται να την σώσεις;"

Αυτά από εμένα

Με το μπαρδόν μεσιέ δηλαδή, αλλά ποιός είσαι εσύ που μετράς τον ελεύθερο χρόνο του άλλου και πώς θα τον διαθέσει;

Δικός του είναι ό, τι θέλει τον κάνει. Μια τάση ελεγκτικότητας διακρίνω.

Μήπως πρέπει να επιστρέφει σπίτι  και νωρίς το βράδυ ;

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...