Προς το περιεχόμενο

Τέλος τα περιφερειακά με το εμπορικό σήμα της Microsoft, στο εξής μόνο Surface


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

38 λεπτά πριν, basilis_k6 είπε

Εχω ακομα sidewinder x6 mouse keyboard. Το keyboard ειναι στο βασικο μου pc καμια 15αρια χρονια. Ακομα δουλευει το άτιμο! Daily fps tryhard player btw.

Το απίστευτο δεν είναι ότι δουλεύουν ακόμα τα πληκτρολόγια της Microsoft. Το απίστευτο είναι ότι δουλεύουν ακόμα τα πληκτρολόγια της ALTEC! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαίνω τι τους έχει πιάσει εκεί στη Μικρομαλακή®. Άλλοι πασχίζουν να δημιουργήσουν ένα αναγνωρίσιμο brand, να φτιάξουν αξιόπιστα προϊόντα και να δουν υψηλές πωλήσεις με διάρκεια στο χρόνο, και αυτοί έχουν όλα αυτά και τα ξηλώνουν. Αναρωτιέμαι τι σκέφτηκαν οι χαρτογιακάδες του marketing. Όλα μου τα πληκτρολόγια και ποντίκια από τα 90s ως και σήμερα είναι Microsoft. Μπεζ, λευκά, γκρι και μαύρα, όλα δουλεύουν ακόμα και όσα κιτρίνισαν από τη χρήση και το πέρασμα του χρόνου. Αξιόπιστα και με λογικό κόστος. Surface?! 😂 Μάλλον θα πρέπει να αγοράσω κάποια όσο υπάρχει ακόμα στοκ πριν γίνουν... συλλεκτικά. (Το παρόν Στάλθηκε από Microsoft Wireless Keyboard 2000)

Επεξ/σία από CyanBlue
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάσε μου μια επιφάνεια,. Ο κόσμος ξέρει τη microsoft δεν ξέρω πόσο έχει πιάσει trademark του surface. Απλώς από ότι φαίνεται εκεί πέρα που τα ποντίκια τους και πληκτρολόγια ήταν οικονομικά θέλω να φτιάξω μία πιο ακριβή μάρκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η δική μου εμπειρία παρόμοια. Έχω ένα πληκτρολόγιο MS Sidewinder X4 εδώ και 11 χρόνια και είμαι πολύ ευχαριστημένος (τόσο που δεν πρόκειται να αλλάξω πληκτρολόγιο αν δεν έχει dedicated media buttons και πλήκτρο ρύθμισης φωτισμού τουλάχιστον)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πέρσι, χρησιμοποιούσα ένα Internet Keyboard Pro, που το είχα πάνω από 15 χρόνια - σκυλί, αθάνατο, δεν καταλάβαινε τίποτα παρόλο που είχε φάει απίστευτο ξύλο - και κάτι ποντίκια της MS, Intellimouse επίσης 15ετίας, ήταν γενικώς πολύ καλά.

Όμως, ψάχνοντας πέρσι ένα ασύρματο σετ, δεν έβρισκα τίποτα από MS σε λογική τιμή που να μου κάνει κλικ από σχεδιαστικής πλευράς - ειδικά τα ποντίκια της, που είχα και αρνητική εμπειρία από πρόσφατα με stepless ρόδες που έλιωναν. Κατέληξα σε ανεξάρτητα πληκτρολόγιο-ποντίκι, και τα δύο από Logitech, σε λογικές τιμές και είμαι πολύ ικανοποιημένος (παρά το χάλι που επικρατεί με τα 3-4 διαφορετικά softwares της εταιρείας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000. To ένα το χρησιμοποιώ στη δουλειά μου σαν κύριο πληκτρολόγιο.

Έχω δύο και είναι σκυλιά. Ότι καλύτερο αλλά δεν τα βρίσκεις πουθενά πλέον.

Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000

Και ένα Microsoft Intelimouse Explorer από το 2001. Ακόμα παίζει

Microsoft B75-00001 IntelliMouse Explorer

Επεξ/σία από raynor748
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, raynor748 είπε

Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000.

Έχω δύο και είναι σκυλιά. Ότι καλύτερο αλλά δεν τα βρίσκεις πουθενά πλέον.

Microsoft Comfort Curve Keyboard 2000

Και ένα Microsoft Intelimouse Explorer από το 2001. Ακομα παίζει

Microsoft B75-00001 IntelliMouse Explorer

 

Και εδώ με Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000 καμιά 7αριά χρόνια τώρα. Παραμένει άνετο και λειτουργικό, έχει αντέξει και νερό που έπεσε πάνω του αλλά συνεχίζει να δουλεύει απροβλημάτιστα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τη είδηση.

Έχω εδώ και χρόνια ένα Microsoft Ergonomic Keyboard (https://www.microsoft.com/en/accessories/products/keyboards/microsoft-ergonomic-keyboard?activetab=pivot:overviewtab).

Πρόλαβα και πήρα και άλλο ένα για να το έχω όταν χαλάσει το τωρινό.

Microsoft Ergonomic Keyboard

Είμαι στο πληκτρολόγιο πάνω από 100 ώρες/εβδομάδα, εδώ και αρκετά χρόνια και ακόμα δεν έχω πρόβλημα (π.χ. σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα). Γι'αυτό και μόνο δεν θέλω να τα αλλάξω. Η υγεία δεν κοστολογείται.

Έχω αλλάξει άλλα 4 πληκτρολόγια, όλα εργονομικά Microsoft. Χρησιμοποιώ εργονομικό πληκτρολόγιο Microsoft από τότε που κυκλοφόρησε το πρώτο μοντέλο (Microsoft Natural Keyboard Pro). Ήταν πολύ μπροστά για την εποχή του, είχε και ενσωματωμένο USB Hub . Λειτουργεί ακόμα αλλά το έχω σε υπολογιστή που δεν τον χρησιμοποιώ συχνά.

Mechanical Keyboard Tryout: Microsoft Natural Keyboard Pro Image Gallery.

 

Amazon.com: Microsoft Natural Keyboard Pro : Electronics

 

Αν δεν το έχετε δοκιμάσει, το συστήνω ανεπιφύλακτα. Θέλει λίγο χρόνο για να το συνηθίσετε αλλά μετά δεν υπάρχει επιστροφή.
 

 

Επεξ/σία από StavrosD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...