Προς το περιεχόμενο

Το Star Wars Jedi: Survivor για PC κατακλύζεται από αρνητικές κριτικές χρηστών


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, panathatube είπε

Τουλάχιστον η CD Project έβγαλε ένα κάρο πατς και έμαθε από το λάθος της εγκατέλειψε τη Red engine μηχανή γραφικών και στα επόμενα παιχνίδια θα χρησιμοποιηθεί η unreal 

Τα περισσοτερα unoptimized ports σε pc παντως (hello Calisto Protocol για παραδειγμα, η FFVIIR, η αυτο) με τρελο stutter λογο shader compiling ειναι τα Unreal Engine 4 ports.

Ελπιζω να βελτιωθει η κατάσταση με την UE5 αν και δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξος.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panathatube είπε

Τουλάχιστον η CD Project έβγαλε ένα κάρο πατς και έμαθε από το λάθος της εγκατέλειψε τη Red engine μηχανή γραφικών και στα επόμενα παιχνίδια θα χρησιμοποιηθεί η unreal 

 

Γιατί η μηχανή γραφικών έφταιγε; Την χρησιμοποιούσε από 10 χρόνια πριν με το Witcher 2. Μια χαρά ήταν με κορυφαία γραφικά για την εποχή του, ενώ και το Witcher 3 με την ίδια μηχανή γραφικών και το τρελό downgrade, παίζει μέχρι και στο Switch. Όπως έγραψαν και άλλοι τα περισσότερα ports με UE είναι που έρχονται χάλια στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάτε και τα σκατε για παιχνίδια που δεν έχουν ακομα βγεί να πω ότι έχετε κάποια έκπτωση οκ, δηλαδή τόσο πολύ δεν μπορείτε να περιμένετε.

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πολύ δικαιολογημένα τρώει το κράξιμο αυτό,είναι απαράδεκτο να υπάρχουν τέτοια τεχνικά θέματα και τόσο κάκιστο optimization.Ακόμη και 30Fps είναι κακό τις περισσότερες φορές.Τόσα χρόνια μετά θα έπρεπε να μην πέφτουν σε τέτοια ατοπήματα γιατί και το πρώτο είχε σπασίματα και Frame drops αλλά αυτό είναι ιδιαίτερα σε PC που είναι πολύ δυνατότερο απο τις νέες κονσόλες,σε άλλο επίπεδο προβληματικού.Εκτός απο αυτά τα generic γραφικά περιόδου Ps4 και κάτω σε NPC και το άσχημο animation σε κινήσεις κάποιων εχθρών το ρίχνουν και άλλο.

Ας περίμεναν λίγους μήνες να το βγάλουν σωστά και οχι να τρέχουν να βγάλουν το ένα patch μετά το άλλο μπάς και το κάνουν να παιχτεί σωστά.

Κρίμα γιατί ως παιχνίδι έχει προοπτικές και δεν είναι κακό εξελίσσει μάλιστα τον κόσμο και τα πράγματα που μπορείς να κάνεις σχετικά με το Πρώτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Thresh είπε

 

1 μήνα subscription στο EA Play με 15 ευρώ, το τερματίζεις κι uninstall.

Στα 40+ δεν μπορούμε να τερματίσουμε παιχνίδι σε ένα μήνα....🤣🤣🤣Cyberpunk ούτε στο 30%

  • Like 5
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, pmichal13 είπε

Στα 40+ δεν μπορούμε να τερματίσουμε παιχνίδι σε ένα μήνα....🤣🤣🤣Cyberpunk ούτε στο 30%

2.5 ευρω για gamepass που θα μπει αργοτερα ειναι καλυτερα 😄

Επεξ/σία από Exodia The Forbidden One
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εν μέρει άδικο για το game, γιατί υποθέτω πως οι κακές κριτικές αφορούν χρήστες που αγόρασαν μία 3080 και πίστευαν πως θα παίζουν 4K games ως το τέλος του κόσμου. Φαντάζομαι με FHD ή 2K δεν υφίσταται κανένα πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα, το να κάνεις release παιχνίδι που μόνο τα textures ξεπερνούν την VRAM των πιο ακριβών καρτών γραφικών, αυτό με ξεπερνά. Είναι κάποιου είδους άτυπος διαγωνισμός τύπου "yes, but can it run Crysis?"

Γενικώς οι σημερινοί προγραμματιστές και όλοι οι παρατρεχάμενοι product managers κτλ, θέλουν βρεγμένη σανίδα. Εγώ έπαιζα Head Over Heels στον 6128 με 42K available RAM και είχε τόσες πίστες με διαφορετικά χαρακτηριστικά που ακόμη και από τότε, αναρωτιώμουν πού στο διάολο τα χώρεσαν όλα αυτά. Και σου έρχεται σήμερα ο άλλος και δηλώνει προγραμματιστής που παίζει lego με μία 3D engine που πατάει πάνω σε ένα API τύπου DirectX που πατάει πάνω σε έναν driver που ακουμπάει το μέταλλο. Που τα κόκκαλα του Chris Sawyer που έγραψε όλο το RollerCoaster Tycoon σε assembly θα τρίζουν - και είναι ακόμη ζωντανός ο άνθρωπος! :D

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλέον δεν ασχολούμαι καθόλου με τα releases, μόλις μου έρθει ειδοποίηση από τα γνωστά sites ότι πήγε στο 20αρικο τότε ίσως αγοραστεί.

Από τα μέσα της προήγουμενης δεκαετίας κάνω φοβερή υπομονή και μου είναι αδιάφορο να παίξω κάτι με το release. Εξαίρεση Red Dead 2 και Hogwarts Legacy, 2 εξαιρέσεις σε κοντά 10 χρόνια.

Επεξ/σία από valkon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτα πραγματα...η φτηνια δεν ειναι πια στο να παιρνεις ενα δισκακι η ακομα χειροτερα ενα κωδικο αλλα και την ιδια την ποιοτητα του παιχνιδιου

Χαρτινα κουτια, manual 1 κιλο και ποιοτικα παιχνιδια ξανα..αλλιως...μετα απο χρονια στο 20αρικο..εχουμε να παιζουμε οτι θελουμε..βγαινουν απειρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πάτε και τα σκατε για παιχνίδια που δεν έχουν ακομα βγεί να πω ότι έχετε κάποια έκπτωση οκ, δηλαδή τόσο πολύ δεν μπορείτε να περιμένετε.

Από τα άλυτα μυστήρια... Ακόμα και σήμερα δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος κάνει Pre Order. Ότι τι θα τελειώσουν τα κομμάτια στα άπειρα καταστήματα στην Ελλάδα; Ή ακόμα χειρότερα θα μπει λουκέτο στα ψηφιακά Stores και φοβούνται μην χάσουν την ευκαιρία να παίξουν; 

Εκτός αν μιλάμε για τα PreOrder μπουνους, όπου στο 99.9% είναι Cosmetic βλακείες, αν υπάρχουν τοσο καμένοι που τα σκάνε προκαταβολικά για αυτό τότε πάω πάσο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, BlueBlade είπε

Από τα άλυτα μυστήρια... Ακόμα και σήμερα δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος κάνει Pre Order. Ότι τι θα τελειώσουν τα κομμάτια στα άπειρα καταστήματα στην Ελλάδα; Ή ακόμα χειρότερα θα μπει λουκέτο στα ψηφιακά Stores και φοβούνται μην χάσουν την ευκαιρία να παίξουν; 

Εκτός αν μιλάμε για τα PreOrder μπουνους, όπου στο 99.9% είναι Cosmetic βλακείες, αν υπάρχουν τοσο καμένοι που τα σκάνε προκαταβολικά για αυτό τότε πάω πάσο.

αλλη βλακεια που δεν καταλαβαινω σκανε ενα καρο λεφτα να παρουν και καλα συλλεκτικη εκδοση και δεν εχει μεσα το παιχνιδι σε διασκακι αλλα σε κωδικο

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, pmichal13 είπε

Στα 40+ δεν μπορούμε να τερματίσουμε παιχνίδι σε ένα μήνα....🤣🤣🤣Cyberpunk ούτε στο 30%

xaxaxa ετσι! εχω 3 μηνες που αγόρασα το Last of Us και το τερματισα μολις χτες.

ΟΜΩΣ δε τη ξαναπατάω με τα κ@λοπορτς αυτα.

Εδωσα 37ε για το ανωθεν παιχνιδι απο τριτο κλειδάδικο και ντάξει, βαρέθηκα, φτάσαμε σε 3ο,4ο πατς να πούμε οτι "εστρωσε".

Πόσο μαλλον τωρα με το Star Wars που με ενδιαφέρει, ναι θα το αγόραζα γνήσιο (εννοείται οχι στη τιμη των 69.99ε), αλλά ΘΑ περιμένω να πέσει και να βγούνε οσα patch ειναι να βγούνε.

Ας ελπίσουμε να μην εχουμε τα ιδια και με το Diablo.

Υ.Γ. ντεμεκ εστησα προ μηνων PC για να παίζω απροβλημάτιστα για μερικα χρόνια (περιστασιακός gamer) αλλα με τη...δουλειά που κάνουν οι εταιρείες δε το βλέπω  :(

Επεξ/σία από kanesaxo
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Υ.Γ. ντεμεκ εστησα προ μηνων PC για να παίζω απροβλημάτιστα για μερικα χρόνια (περιστασιακός gamer) αλλα με τη...δουλειά που κάνουν οι εταιρείες δε το βλέπω  :(

welcome to the club, ίδια περίπτωση και εγώ. Ούτε 6μηνο δεν έχει κλείσει το νέο μου PC που το έκανα ψιλο-τούμπανο και με στενοχωρεί λίγο η εικόνα που βλέπω...

Η πλάκα είναι ότι είχα και ένα Series S που έλεγα να το πουλήσω μιας και όλα τα παίζω στο PC. Τελικά όπως φαίνεται θα το κρατήσω να έχω τουλάχιστον το κεφάλι μου ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, BlueBlade είπε

welcome to the club, ίδια περίπτωση και εγώ. Ούτε 6μηνο δεν έχει κλείσει το νέο μου PC που το έκανα ψιλο-τούμπανο και με στενοχωρεί λίγο η εικόνα που βλέπω...

Η πλάκα είναι ότι είχα και ένα Series S που έλεγα να το πουλήσω μιας και όλα τα παίζω στο PC. Τελικά όπως φαίνεται θα το κρατήσω να έχω τουλάχιστον το κεφάλι μου ήσυχο.

τούμπανο το δικο μου δε το λες, 5800Χ3δ και 3070τι, αλλα ετσι οπως πάμε ουτε χρόνο δε θα βγάλω.

Με βλέπω να γυριζω απ'την 27ρα και 2Κ, πισω σε 24ρα και 1920 κι άιντε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...