Προς το περιεχόμενο

Αποσυγχρονισμός ρούτερ από WiFi κινητών


Frike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Εχω το Speedport Plus της Cosmote με 100αρα VDSL. Κάθε φορά εδώ και 1 μήνα περίπου με οποιοδήποτε κινητό συνδεθεί στο WiFi το ρούτερ αποσυγχρονίζει αναβοσβήνει DSL, Online και μετά από 5-10 λεπτά ξανασυγχρονίζει αφού κλείσει το WiFi από το κινητό βέβαια, αν παραμήνει ανοιχτό το WiFi του κινητού κάνει το ίδιο συνέχεια. Καμία ιδέα για το αν μπορεί να φταίει κάτι από τις ρυθμήσεις του ρούτερ μιάς και έχω κάνει reset to defaults? Ή πάει για σκουπίδια?

Firmware version in your device:
09022001.00.036_OTE
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, lneam είπε

εχεις μιλησει με το help desk της cosmote ?

Ναι, χωρίς να βγάλω άκρη γιατί "Δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα από εμάς".
Μήπως είναι θέμα Encryption?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Frike είπε

Ναι, χωρίς να βγάλω άκρη γιατί "Δεν βλέπουμε κάποιο πρόβλημα από εμάς".

deja vu

οταν το πηρα αποφαση, μετα απο μεγαλη ταλαιπωρια που βιωσα απο το helpdesk της εταιρειας (1 μηνα με 3 καινουργιες συσκευες), και αλλαξα το firmware του modem/router με το αυθεντικο που κατεβασα απο την επισημη σελιδα του κατασκευαστη - μετα απο επικοινωνια με την ελληνικη αντιπροσωπια - , στην δικη μου περιπτωση (προβλημα) > τελος το προβλημα. Τουλαχιστον τα κολληματα που ειχα καθε εβδομαδα, εχουν εξαφανιστει 1 μηνα τωρα. Εχω ελπιδες στην περιπτωση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το ιδιο ρουτερ αλλα με οπτικη ινα. παρατηρω συνδεσεις αποσυνδεσεις στο wifi των κινητων της οικογενειας. καμαι ιδεα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, bebis4 said:

Εχω το ιδιο ρουτερ αλλα με οπτικη ινα. παρατηρω συνδεσεις αποσυνδεσεις στο wifi των κινητων της οικογενειας. καμαι ιδεα

το πετας και παιρνεις ενα fritzbox να βρεις την ηρεμια σου που παιζει κανονικα και με cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, poulinos είπε

το πετας και παιρνεις ενα fritzbox να βρεις την ηρεμια σου που παιζει κανονικα και με cosmote

σε ευχαριστω πιο μοντελο προτεινεις?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...